Trwa ładowanie...

Jaki jest twój styl seksualny?

Perspektywy na udany seks w długoletnim związku nie wyglądają zazwyczaj zbyt różowo. Ale na szczęście, może być na to sposób – nowe podejście, w którym traktuje się pary jako jednostkę, a nie jako dwie odrębne indywidualności. Znana jako Style Seksualne Par, idea została opracowana przez amerykańskiego seksuologa – profesora B. McCarthy'ego. Uważa on, że jego pomysł może być alternatywą dla par, które mają problem z odzyskaniem pożądania w związku.

spis treści

1. Cztery typy partnerów

Zgodnie z jego teorią, każdy z nas może zakwalifikować się do jednego z czterech różnych stylów seksualnych:

Zobacz film: "Fakty na temat seksu"

  1. Dopełniający się.

  2. Tradycyjny.

  3. Emocjonalny.

  4. Bratnia dusza.

Podczas gdy każdy z tych stylów ma swoje zalety i wady, kluczem do sukcesu jest nauczyć się, jak zidentyfikować unikalny Styl Seksualny swojej pary, i jak używać tej wiedzy do polepszenia relacji w sypialni.

10 rzeczy na temat seksu, których nie dowiesz się od swojego ginekologa
10 rzeczy na temat seksu, których nie dowiesz się od swojego ginekologa [10 zdjęć]

Większość kobiet doświadcza silnego pożądania seksualnego w momencie wystąpienia owulacji, czyli wtedy,

zobacz galerię

2. Wspólny wróg

Istnieje oczywiście pewien paradoks u podstaw tej teorii. Mianowicie, każdy z nas ma własne wartości i preferencje seksualne. Ale seks ma w swojej naturze charakter interpersonalny. McCarthy w swoim podejściu traktuje pary jako trzecią osobę posiadającą własne ideały i kody zachowań. Korzyści wynikające z takiego podejścia są oczywiste: wspólne poszukiwanie satysfakcji seksualnej jednoczy. Pary muszą przeformułować ich potrzeby – „nasz zespół potrzebuje…” zamiast „jeśli mnie kochasz, to…”.

3. Spraw, aby twój styl był skuteczny

Wśród wielu ustalonych schematów możemy czasami kierować się wytycznymi, jak powinniśmy zachowywać się jako para. Niektóre rady odnoszą się do wszystkich rodzajów par. Przykładowo, idealnie twoje życie seksualne powinno stanowić od 15 do 20 procent twojego związku i musi się mieścić w ramach zaufania i przyjaźni, aby miało sens. To jest realne podejście do stworzenia pozytywnego, energetyzującego, długotrwałego i idealnego związku. Niektóre pary, takie jak Tradycjonaliści, będą czuły potrzebę poświęcenia więcej czasu na seks, podczas gdy Emocjonalni będą chcieli skupić się bardziej na ich relacjach poza sypialnią. Tradycjonaliści i Bratnie Dusze są narażeni na ryzyko utraty erotyzmu w związku. Podczas gdy Tradycjonaliści nie będą poświęcać na seks zbyt wiele czasu, bardzo często są podatni na odczuwanie erotyzmu jako zakłócenia poczucia bezpieczeństwa. Czemu by nie spróbować masażu erotycznego, który może pobudzić fantazję seksualną i wnieść trochę świeżości do sypialni? Natomiast Bratnie Dusze, poprzez zbyt silną przyjaźń odpychają na bok pożądanie. W tym przypadku trochę egoizmu nie zaszkodzi. Osoby te powinny skoncentrować się na czułym, nie spontanicznym seksie. Zamiast próbować odzyskać fazę „motyli w brzuchu”, powinny skoncentrować się na dotyku, który ma zacieśnić ich intymny związek.

4. Ustal granice szacunku

Emocjonalni potrzebują czegoś zupełnie odwrotnego. Ich naładowane emocjami związki wymagają ustalenia pewnych granic, aby na przykład podczas kłótni nie powiedzieć za dużo. McCarthy uważa, że Dopełniający się stanowią styl idealny, jednak również są podatni na nieporozumienia. Szczera rozmowa jest dobrym początkiem rozwiązywania problemu. McCarthy sugeruje, aby zacząć na przykład w ten sposób: „Tęsknię za zmysłowością, jaka była między nami. Może spróbujemy odkryć ją na nowo?”. Musimy jednak pamiętać o tym, aby szanować i doceniać również to, co nas różni, nie tylko podobieństwa.

Oczywiście utożsamienie siebie z jednym ze stylów nie gwarantuje sukcesu każdego związku. Prawda jest taka, że dla niektórych par seks jest trudną do pokonania przeszkodą, tak samo jak różnice religijne lub sposób wychowywania dzieci u innych. Jednak próba osiągnięcia wzajemnego zrozumienia oznacza patrzenie w przyszłość z różnych punktów, ale w tym samym kierunku.

Zobacz także:                                                                                                                             Obalamy mity na temat seksu                                                                                                Trening na lepszy seks                                                                                                            Jedzenie, które wspomaga seks

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Jaki jest twój styl seksualny?
Jaki jest twój styl seksualny?
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza