Trwa ładowanie...

Jakie sposoby na chandrę mają Polacy? (WIDEO)

Zobacz film: "Jakie sposoby na chandrę mają Polacy?"

Przechodnie zostali zapytani o to, w jaki sposób radzą sobie z chandrą. Zobacz, jakie sposoby stosują, a może wybierzesz coś dla siebie. Czasami wystarczy niewiele, aby osłodzić sobie jesień. Uśmiechnij się - jak pokonać jesienną chandrę. Obejrzyj fragment programu "Pytanie na śniadanie".

Depresja to dosyć popularna choroba XXI wieku, może pojawić się niezależnie od wieku i sytuacji życiowej. Przyczyny depresji mogą być różne. Ta choroba może wynikać ze stresu w pracy, problemów w związku, braku samoakceptacji lub z powodu monotonnego życia. Zaburzenia depresyjne mogą przebiegać w różny sposób, a objawy depresji nie u każdego wyglądają tak samo.

Co ciekawe, istnieje co najmniej 10 zawodów, które zwiększają ryzyko depresji. Życie z depresją jest trudne i bardzo męczące. Chorego nic nie cieszy, na nic nie ma ochoty ani energii. Problemem staje się poranny prysznic i zrobienie zakupów. Warto zwracać uwagę na 8 sygnałów ostrzegających o początkach depresji. Nie można ignorować obniżonego nastroju, ponieważ w dłuższej perspektywie może przyczynić się do wystąpienia myśli samobójczych.

Leczenie depresji jest podstawą by poczuć się lepiej. Najlepiej działa farmakologia, połączona z regularnymi spotkaniami z psychiatrą lub psychologiem. Tylko lekarz jest w stanie diagnozować depresję i testy na depresję dostępne w internecie nie są wiarygodnym źródłem informacji. Warto pamiętać, że istnieje wiele rodzajów depresji i postępowanie w przypadku każdego z nich będzie nieco innego. Jest depresja poporodowa, depresja reaktywna, engodenna, a także depresja na emigracji. Istnieje także depresja u dzieci, która odbiera im radość z najbardziej beztroskiego etapu w życiu.

Co na jesienną depresję? Obejrzyj wideo i dowiedz się więcej. Jak wygląda najlepsza pomoc w depresji?

 

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza