Trwa ładowanie...

Jakim typem kochanka jest twój partner?

Okazuje się, że panowie przejawiają różnego rodzaju style zachowań seksualnych w relacji z kobietą. Oto najbardziej typowe i charakterystyczne postawy.

1. Rodzaje kochanków

 • Sportowiec

Seks traktuje jak wyzwanie. Inni mężczyźni są dla niego rywalami. O jego męskości decyduje liczba kontaktów seksualnych i zdobytych partnerek. Sukces seksualny dodaje mu poczucie pewności siebie. Porażka prowadzi do paniki.

Zobacz film: "Co wpływa na pewność siebie?"

 • Ekspert

To partner mający dużą wiedzę na temat seksuologii. Jego nastawienie do współżycia seksualnego podobne jest do prowadzenia eksperymentu naukowego. Ekspert bada więc reakcje partnerki. W związku jest zazwyczaj zdystansowany. Ma pewne trudności w byciu spontanicznym i naturalnym.

 • Gość

Bywa w domu bardzo rzadko. Mieszkanie traktuje jak hotel. Wraca, kiedy przyjdzie mu na to ochota. W jego związku życie seksualne wygląda podobnie. Czasami nie kocha się ze swoją partnerką przez kilka miesięcy, bo nie ma na to ochoty. Gość często dąży do zdominowania kochanki i narzucenia jej swojego zdania.

 • Władca

W większości sytuacji nastawiony jest na zdominowanie partnerki. We współżyciu seksualnym narzuca własną wolę, swoje upodobania oraz stawia wymagania. Jego zdaniem kobieta powinna być bierna, powinna zaspokajać jego potrzeby i podziwiać jego męskość. W małżeństwie spełnianie jego seksualnych oczekiwań traktuje jako „obowiązek” małżeński, który potrafi egzekwować.

 • Ignorant

Jest to partner, który nie posiada wystarczającej wiedzy na temat psychofizjologii seksualnej kobiety. Źródłem informacji są jego własne doświadczenia oraz doświadczenia kolegów. Ignorant jest pewien, że wie wystarczająco dużo na temat seksualności kobiet. Jeśli jego partnerka wyraża niezadowolenie, jego zdaniem „to z nią coś jest nie tak”. Nie bierze pod uwagę jej oczekiwań. Może nawet reagować agresją. W związku jego postawa prowadzi do sytuacji, w której potrzeby kobiety nie są zaspokojone, a w skrajnych przypadkach mogą pojawić się u niej zaburzenia seksualne.

 • Paź

Dla tego mężczyzny to kobieta jest najważniejsza. Podczas seksu podziwia jej ciało i chce zaspokajać wszystkie jej potrzeby. Jest w pełni podporządkowany swojej ukochanej. Niekiedy za wszelką cenę stara się utrzymać związek mimo lekceważącej postawy jego partnerki. W domu chcąc okazać się dla niej niezbędny, stara się wykonywać wszystkie polecenia.

 • Impotent

Jest to kochanek przejawiający zaburzenia sprawności seksualnej. Często reaguje lękiem na kontakt seksualny. Jego zachowanie może mieć cechy zarówno uległości, jak i agresji. Impotent jest bardzo wrażliwy pod względem tego, jak odbierany jest przez partnerkę. Niekiedy rekompensuje sobie swój brak sprawności w sferze seksualnej poprzez zaangażowanie w pracę zawodową lub hobby.

 • Kochanek

Ten typ partnera poświęca wiele uwagi swojej ukochanej oraz ich wspólnemu życiu erotycznemu. Usatysfakcjonowanie swojej kobiety jest jednym z jego głównych celów. Udane współżycie erotyczne podbudowuje jego pewność siebie oraz poczucie własnej wartości. W przypadku wielu związków taka postawa gwarantuje dobre przystosowanie seksualne.

 • Przyjaciel

Mężczyzna, który przyjmuje rolę przyjaciela, wkłada dużo wysiłku w budowanie wszechstronnej więzi ze swoją ukochaną. Oznacza to, że kieruje swoją uwagę na budowanie dobrej relacji zarówno na płaszczyźnie intelektualnej, emocjonalnej, jak i seksualnej. Jest wrażliwy na potrzeby partnerki. Nastawiony na zapewnianie swojej kobiecie poczucia bezpieczeństwa.

Współżycie seksualne jest dla niego jednym z przejawów więzi uczuciowej łączącej oboje kochanków. W związku liczy się dla niego szacunek i równość. Jest to partner dojrzały psychicznie, a jego postawa może być bazą do budowania trwałego i satysfakcjonującego związku. Badania pokazują, że jest to typ najbardziej ceniony i najbardziej odpowiadający oczekiwaniom kobiet, otwarty na dialog i rozumiejący odmienność płciową.

Opisane typy kochanków mogą istnieć jednocześnie w jednym mężczyźnie. Często zdarza się, że ten sam mężczyzna może przyjmować różne role w zależności od postawy partnerki.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

 Anna Białous
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza