Trwa ładowanie...

Jakim typem partnerki jesteś?

Istnieje przynajmniej 10 typów postawy kobiet przejawianych w związku z mężczyzną. Oczywiście trzeba pamiętać, że raczej nie występują one w czystej postaci. Każda kobieta posiada zazwyczaj cechy z kilku typów.

Zobacz film: "Depresja - przyczyny"

1.

Typy partnerek

  • Przyjaciel

Ten rodzaj postawy przejawiają kobiety w związkach, w których najważniejszymi wartościami są: partnerstwo, miłość, wzajemna dojrzałość i współodpowiedzialność. Obu osobom zależy na dobru partnera. Okazują sobie nawzajem życzliwość. Taka postawa uważana jest za jedną z najważniejszych pod względem przeżywanej satysfakcji oraz trwałości relacji partnerskiej.

  • Kochanka

Kobiety przyjmujące rolę kochanki traktują seks jako jedną z najważniejszych wartości we wspólnym życiu oraz gwarancję udanego związku. Okazuje się, że rzeczywiście dla sukcesu małżeńskiego najlepsze jest połączenie postawy przyjaciela oraz kochanki.

  • Dyplomata

Postawę dyplomaty przejawiają zazwyczaj partnerki dojrzałe, świadome różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami oraz potrafiące wykorzystać tę wiedzę do utrzymana harmonii w związku. Zazwyczaj ich zachowaniem rządzi pewna strategia pozwalająca na odpowiednie przystosowanie do życia w związku.

  • Matka

Partnerki matki to kobiety najczęściej związane z niedojrzałymi mężczyznami, w pewnym stopniu myślące „za dwoje”. Po pewnym czasie taki układ staje się męczący. Poważne problemy pojawiają się także, kiedy rzeczywiście pojawi się dziecko. Nierówna relacja staje się często powodem kłótni i nieporozumień oraz rozczarowania partnerem.

  • Dziecko

Rolę dziecka w związku przyjmują zazwyczaj kobiety niedojrzałe, które nie doświadczyły wystarczającej opiekuńczości ze strony ojca. Zdarza się, że układ rodzic – dziecko jest udany, jednak nie ma w nim równości i partnerstwa.

  • Księżniczka

Ten typ partnerek ujawnia się w związkach opartych na zasadzie dawca – biorca. Taki układ blokuje rozwój partnerskiej relacji oraz dojrzałej miłości. Partnerki księżniczki nastawione są na branie. Oczekują od mężczyzny adoracji i pieszczot, nie okazując przy tym wzajemności wobec partnera. Mężczyzna w takim związku stanowi tło dla kobiety księżniczki.

  • Rywal

W niektórych związkach kobiety chcąc dominować nad swoim partnerem, przyjmują postawę rywala. Może ona obejmować wiele dziedzin wspólnego życia, także życie erotyczne. Takie nastawienie na ciągłą walkę powoduje stan napięcia oraz burzy równowagę w związku.

  • Echo

Echo to postawa typowa dla kobiet nieposiadających własnej indywidualności. Partner jest dla nich sensem życia. W trakcie trwania związku coraz bardziej przejmują jego styl myślenia oraz jego wartości. Można powiedzieć, że istnieje w nich tylko jedna osobowość – osobowość mężczyzny.

  • Niewolnica

Rola niewolnicy ujawnia się często w rodzinach mocno zaburzonych, gdzie partner przejawia cechy psychopatyczne i dominuje do tego stopnia nad swoją partnerką, że wzbudza w niej poczucie zagrożenia i lęk. Postawa kobiety opiera się tu przede wszystkim na unikaniu konfliktów i dążeniu do odczucia spokoju, nawet za cenę znaczących ustępstw i poniżania ze strony partnera.

  • Gracz

Kobiety przyjmujące w związku rolę gracza mają potrzebę prowadzenia podwójnego życia. Zdradzanie jest dla nich źródłem satysfakcji. Sam fakt skutecznego oszukiwania partnera odczuwany jest jak wygrana w grze. Taka postawa często wynika z nieujawnionej wprost złości i agresji wobec partnera. Jest rodzajem zemsty lub sposobem na lekceważenie i ośmieszenie mężczyzny.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.