Trwa ładowanie...

Jakim typem partnerki jesteś - różą czy lianą?

Kobieta-liana, mężczyzna-bluszcz. Czy znasz ten typ partnerów? Osoba o takim typie osobowości obdarza ukochaną połówkę płomiennym i namiętnym uczuciem, jednak potrafi być przy tym niespotykanie zaborcza. Ma dużą potrzebę kontrolowania partnera, a jego przejawy autonomii traktuje jako osobistą porażkę. Sprawdź, czy masz tendencje do bycia kobietą-lianą, czy też ten rodzaj osobowości jest ci zupełnie obcy!

Zobacz film: "Depresja - przyczyny"

spis treści

1. Niezależna róża czy oplatająca liana?

Rozwiąż test. Przy każdym pytaniu zaznacz tylko jedną odpowiedź. Po zsumowaniu punktów w nawiasach, które stoją przy wybranych przez ciebie odpowiedziach, dowiesz się, jakim typem partnerki jesteś.

Pytanie 1. W pokoju twojego partnera znajduje się jego pamiętnik. Jesteś zaintrygowana, co jest w środku. Wygląda na treściwy i zawierający intymne szczegóły jego życia z czasów, kiedy jeszcze się nie znaliście… Co robisz?

a) Oczywiście, że zerkam. Przeczytanie kilku stron to nic złego. (1 punkt)
b) Przyglądam mu się z uwagą, zerkam na pierwsze kilka linijek, ale zaraz odkładam z przekonaniem, że jednak nie powinnam tam zaglądać… (2 punkty)
c) Absolutnie go nie ruszam. To jego własność, a każdy z nas ma przecież swoje sekrety. (3 punkty)

Pytanie 2. Jesteście na dużym przyjęciu organizowanym przez jego przyjaciół. Dobrze się bawi, ale ty właśnie tego dnia źle się czujesz. Boli cię głowa, muzyka nie w twoim guście, a towarzystwo nadaje na zupełnie innych falach. Siedzisz przy stoliku, podczas gdy on kolejny kawałek tańczy w towarzystwie atrakcyjnej brunetki. Co robisz?

a) Jestem zła i wymuszam na nim pójście do domu albo przynajmniej siedzenie ze mną przy stoliku. Źle się czuję i powinien troszczyć się o mnie, zamiast tańczyć z innymi kobietami. (1 punkt)
b) Podirytowana odliczam minuty do czasu, kiedy mój partner się już wybawi i sam zaproponuje pójście do domu. Nie chcę mu psuć dobrej zabawy. (2 punkty)
c) Nie zwracam uwagi na to, z kim się bawi. Sama próbuję zagadać jakiegoś przystojnego dżentelmena dla rozrywki. (3 punkty)

Pytanie 3. Które z poniższych dwóch cech związku są dla ciebie ważniejsze od pozostałych w związku?

a) Absolutna szczerość i oddanie. (1 punkt)
b) Bliskość i zaufanie. (2 punkty)
c) Niezależność i fascynacja. (3 punkty)

Pytanie 4. Jego wielką pasją stała się gra w paintball. Nie znosisz tego sportu i nie dajesz się namówić na wspólne co weekendowe wypady ze znajomymi z jego paintballowej paczki. Co sądzisz o jego nowej pasji?

a) Staram się go przekonać do zmiany zainteresowań i namawiam go do spędzania czasu ze mną, zamiast jazdy na paintball. Źle się czuję, kiedy spędza czas z kolegami beze mnie. (1 punkt)
b) Znajduję sobie zajęcie, dzięki któremu będę mogła też sama rozwijać swoje zainteresowania. (2 punkty)
c) Cieszę się, że mam czas dla siebie i mogę być niezależna. (3 punkty)

Pytanie 5. To wasze pierwsze święta Bożego Narodzenia, odkąd jesteście parą. Chciałabyś, abyście spędzili je wspólnie, ale on chce w tym czasie pojechać do swojej mamy w zupełnie inną część kraju…

a) Jestem niezadowolona, złoszczę się, mam do niego żal. Nie wyobrażam sobie świąt z kimkolwiek innym niż on! (1 punkt)
b) Uważam, że to miłe, że chce odwiedzić swoją mamę, chociaż smutno mi, że na te kilka dni się rozstaniemy… (2 punkty)
c) To naturalne, że wyjeżdża do swojej rodziny. Odrobina oddechu dobrze nam zrobi! (3 punkty)

Pytanie 6. Czy potrafiłabyś wybaczyć zdradę?

a) Absolutnie nie! (1 punkt)
b) Nie wiem, czy potrafiłabym znowu zaufać… (2 punkty)
c) Raczej tak, takie rzeczy są wpisane w nasze życie. (3 punkty)

Pytanie 7. Jak byś sobie poradziła z rozstaniem z twoim partnerem?

a) Nie poradziłabym sobie. W ogóle nie potrafię sobie wyobrazić życia bez niego. (1 punkt)
b) Byłoby mi naprawdę ciężko, ale poradziłabym sobie. (2 punkty)
c) Nie mam problemu z rozstawaniem się. (3 punkty)

Pytanie 8. Czy potrafisz być sama?

a) Nie. Nie potrafię sama egzystować, potrzebuję mieć kogoś obok. Wolałabym być w związku z kimkolwiek, byle uniknąć samotności. To okropne być samemu! (1 punkt)
b) Potrafię być sama, chociaż często jest to trudne. (2 punkty)
c) Nie mam nic przeciwko byciu samemu. Lubię samotność. (3 punkty)

Pytanie 9. Co sądzisz o przeszłych związkach swojego ukochanego?

a) Nie potrafię znieść myśli, że był przede mną z kimś jeszcze… (1 punkt)
b) Staram się nie analizować jego przeszłości. (2 punkty)
c) Nigdy go o to nie pytałam, ponieważ sama nie chcę, aby cokolwiek wiedział o moich. (3 punkty)

Pytanie 10. Czy jest coś, o czym mogłabyś nie wiedzieć na temat swojego partnera?

a) Nie ma takiej rzeczy. Wiem o nim wszystko. (1 punkt)
b) Być może jest kilka takich rzeczy… (2 punkty)
c) Jest wiele takich rzeczy. (3 punkty)

2. Interpretacja wyników testu

Po zsumowaniu swoich punktów, sprawdź, jakim typem partnerki jesteś i czym się charakteryzujesz.

  • Liana – 10-16 punktów

Jesteś kobietą-lianą lub masz tendencje, aby się nią stać w niedalekiej przyszłości. Jeśli tylko trafisz na „podatny grunt”, potrafisz stać się prawdziwą lianą i opleść się wokół swojego partnera. Lubisz wiedzieć o nim wszystko, poznać wszystkie jego sekrety, dawne miłości i przekonania. Nie lubisz, kiedy ma inne zdanie niż ty i kiedy spędza czas bez ciebie. Poczucie, że jest ci bez reszty oddany, sprawia ci satysfakcję i daje ci poczucie bezpieczeństwa. Niestety często może prowadzić też do frustracji i zależności od partnera.

  • Nie liana, nie róża – 17-23 punkty

Nie jesteś typem kobiety-liany i nie starasz się o przesadną zażyłość ze swoim partnerem. Lubisz spędzać z nim czas i rozwijać wspólne zainteresowania, ale przebywanie samej nie stanowi dla ciebie dużego problemu. Lubisz czuć się ważną częścią jego życia, ale nie oczekujesz bezwzględnego oddania ze strony twojego mężczyzny. Masz duże szanse na nawiązanie zdrowej relacji i zbudowanie lub utrzymanie szczęśliwego związku.

  • Róża – 24-30 punktów

Jesteś zupełną antagonistką kobiety-liany. Przejawiasz typ róży – potrafisz być sama i doceniasz samotność. Związek jest dla ciebie ważny, ale nie niezbędny. Lubisz czuć się niezależna i wolna. Jesteś tolerancyjna. Czujesz się dobrze, mogąc się swobodnie rozwijać i oferując to samo swojemu partnerowi. Niekiedy masz trudności z dostosowywaniem się do sytuacji i schodzeniem na kompromisy. Postaraj się wzniecić płomień pożądania i tęsknoty w twoim związku, aby nie zjadła go wasza niezależność i skrytość.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.