Trwa ładowanie...

Jesień – piękna pora, by wyjść z domu

Gdy dzień staje się krótszy, coraz łatwiej nam zrezygnować z codziennego spaceru, na który latem nie trzeba było nas namawiać.  A przecież jesienna aura wręcz zaprasza, by pójść na spacer, pooddychać świeżym powietrzem i cieszyć się każdym kolejnym dniem.  Nawet Twoje dolegliwości, np. nietrzymanie moczu nie powinny być wymówką – daj się ponieść jesiennej atmosferze i wyjdź z domu.

Zobacz film: "Główne osiągnięcia polskiej transplantologii"

spis treści

Nietrzymanie moczu, zwane inkontynencją, to dolegliwość, która w naszym społeczeństwie nadal stanowi tabu. Choć dotyczy co czwartej kobiety i co ósmego mężczyzny na różnych etapach życia, wielu osobom nadal trudno porozmawiać na ten temat nawet z lekarzem. Czym to skutkuje? Niejednokrotnie wycofaniem się z aktywnego życia, rezygnacją z codziennych czynności, takich jak zakupy, wyjście do kina czy spotkanie ze znajomymi, ograniczeniem aktywności poza domem do minimum.

1. Obawy

Co trzyma osoby z nietrzymaniem moczu w domu?

Nietrzymanie moczu to dla wielu osób powód unikania wychodzenia z domu
Nietrzymanie moczu to dla wielu osób powód unikania wychodzenia z domu

Znasz te obawy? Czas się z nimi rozprawić.

2. Brzydki zapach? – nie!

Obawa przed nieprzyjemnym zapachem wydaje się uzasadniona. Jeśli niezabezpieczona bielizna zostanie zmoczona, szybko rozpocznie się rozkład moczu. Bakteriom odpowiedzialnym za ten proces bardzo odpowiada podwyższona temperatura panująca w bieliźnie i wkrótce pojawia się zapach wytrącanego amoniaku. Wystarczy jednak odpowiednio zabezpieczyć bieliznę środkiem chłonnym, który ma specjalną właściwość redukcji zapachu, a o nieprzyjemnej woni będzie można zapomnieć. Jak to działa? Specjalna substancja we wkładzie chłonnym wiąże mocz w żel, zanim bakterie zdążą się za niego zabrać. Nie ma rozkładu – nie ma zapachu.

3. Krępujące wycieki? – wykluczone!

Nikt nie chce chodzić w mokrej bieliźnie. Jest to po prostu nieprzyjemne. Zabezpieczona bielizna pozostanie sucha, jednak zabezpieczenie musi odpowiadać potrzebie. Nietrzymanie moczu wymaga specjalistycznych środków chłonnych, zdecydowanie nie podpasek higienicznych, ale co najmniej wkładek urologicznych. Ryzyko krępujących wycieków znika, jeśli mocz będzie zatrzymany wewnątrz wkładu chłonnego takiego wyrobu. Dodatkową ochronę zapewnią specjalne osłonki odpychające ciecz, które zapobiegną wydostawaniu się jej na zewnątrz. A więc żadnych wycieków.

4. Poczucie ciągłej wilgoci – w żadnym wypadku!

Niezabezpieczona lub „zabezpieczona” domowym sposobem bielizna to oczywiście gwarancja ciągłego poczucia wilgoci przy nietrzymaniu moczu. Aby mieć gwarancję poczucia suchości, wystarczy odpowiednio dobrany środek chłonny przeznaczony do nietrzymania moczu. Na poczucie suchości w tego typu zabezpieczeniu działa zarówno wkład chłonny niezwykle szybko wiążący mocz, jak i falbanki, które nie pozwalają na boczne wycieki. Dodatkowo, wyroby chłonne do nietrzymania moczu są tak skonstruowane, aby jak najszybciej odizolować wilgoć od skóry. I o poczuciu wilgoci możesz zapomnieć.

5. Wszyscy będą wiedzieć – szczegóły tkwią w umyśle

Obawa przed tym, że wszyscy będą wiedzieć o Twoim nietrzymaniu moczu, to psychologiczna obrona przed tym, co wydaje Ci się zagrożeniem. Jest ona wynikiem innych obaw związanych z nietrzymaniem moczu. A wiedzieć będą tylko ci, którym o tym powiesz – np. lekarz, Twoi najbliżsi. Rozwianie wszystkich obaw zaowocuje poczuciem bezpieczeństwa i komfortu psychicznego, w tym także rezygnacją z uporczywej myśli, że „wszyscy będą wiedzieć”. Wspólnym mianownikiem i optymalnym rozwiązaniem są odpowiednio dobrane wyroby chłonne do nietrzymania moczu. Skuteczne i dyskretne.

6. Jesień – pora wyjść z domu

W zależności od stopnia nietrzymania moczu do wyboru masz wiele specjalistycznych środków chłonnych. Jeśli masz lekkie nietrzymanie moczu, doskonale sprawdzą się wkładki urologiczne – dostępne w wielu rozmiarach, spośród których możesz wybrać odpowiedni dla siebie. Wkładki dla kobiet wyglądem przypominają podpaski, wkładki dla mężczyzn dopasowane są kształtem do męskiej anatomii. Jeśli potrzebujesz bardziej chłonnego zabezpieczenia, wypróbuj majtki chłonne, które wyglądem przypominają zwykłą bieliznę i które nosi się zamiast niej. Wspomniane wyroby gwarantują nie tylko doskonałą ochronę przy nietrzymaniu moczu, ale także dyskrecję i komfort.

Wyjście na zakupy, na spotkanie ze znajomymi, do kina, a może nawet nowe aktywne pasje, np. Nordic Walking – pora zabezpieczyć się przed nietrzymaniem moczu i rozpocząć aktywną jesień - wkładkami urologicznymi.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.