Przejdź na WP

Johnson & Johnson zapłaci gigantyczne odszkodowanie? Ich lek ma powodować wzrost piersi

Amerykańska firma farmaceutyczna Johnson&Johnson (J&J) została pozwana przez osobę prywatną za brak ostrzeżenia, że lek przeciwpsychotyczny Risperdal, może powodować wzrost piersi. Firma ma zapłacić gigantyczne odszkodowanie.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Ziołowe kosmetyki pomysłem na biznes"

1. Johnson&Johnson pozwana

Amerykańska firma Johnson&Johnson została pozwana przez 26-letniego Nicholasa Murraya na 8 miliardów dolarów. Adwokaci mężczyzny domagają się zapłacenia przez firmę gigantycznego odszkodowania, wyliczonego na podstawie zysków ze sprzedaży leku przeciwpsychotycznyego Risperdal.

Lek stosowany jest w leczeniu schizofrenii i epizodów zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. Został zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.

Murray twierdzi, że nie został ostrzeżony przez firmę, że skutkiem ubocznym stosowania leku może być powiększenie piersi.

J&J znów pozwana
J&J znów pozwana (iStock)

Amerykańskie media szacują, że przypadek 26-latka nie jest odosobniony. Sąd przysięgłych przychylił się do wniosku poszkodowanego i nakazał firmie wypłacić odszkodowanie. Johnson&Johnson złożyła odwołanie w tej sprawie. W związku z tym, że sprawa będzie rozpatrywana raz jeszcze, firma nie musi wypłacać odszkodowania.

Nie jest to pierwszy pozew złożony przeciwko firmie. Pod koniec 2018 r. ogłoszony został wyrok po głośnej sprawie, gdzie zarzucono firmie, że talk dla dzieci powoduje raka jajnika.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy