Przejdź na WP

Kanye West trafił do szpitala z powodu wycieńczenia

Kanye West jest pod obserwacją w szpitalu w Los Angeles. W poniedziałek nagle odwołał zaplanowaną trasę koncertową.

1. Wszystkie koncety zostały odwołane

Osoba, podająca się za członka rodziny Westów powiedziała CNN, że raper jest leczony z powodu "zmęczenia" w Centrum Medycznym UCLA.

West trafił do szpitala, ponieważ podczas przygotowań do trasy przeforsował swój organizm
West trafił do szpitala, ponieważ podczas przygotowań do trasy przeforsował swój organizm (Shutterstock)

Żona Westa, Kim Kardashian West, była w Nowym Jorku od poniedziałku. Wzięła udział w imprezie charytatywnej, przy okazji której uhonorowano jej zmarłego ojca, ale poleciała z powrotem do Los Angeles, kiedy dowiedział się o sytuacji męża - jak twierdzi źródło.

Promotor koncertów Westa, Live Nation, ogłosił wcześniej w poniedziałek, że pozostałe terminy jego występów w ramach Pablo Tour zostały odwołane.

"On jest wyczerpany, jest po prostu bardzo zmęczony. Miał wyczerpującą trasę i to go przerosło, musi  po prostu trochę odpocząć " - powiedziała Kris Jenner, teściowa Kanye Westa i matka Kim Kardashian West.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy raper wyjdzie ze szpitala.

Zobacz także 

2. Wycieńczenie organizmu może być bardziej groźne, niż nam się wydaje

Wycieńczenie organizmu sprawia, że jesteśmy znacznie mniej wydajni, niż zwykle. Mamy niższą odporność, przez co jesteśmy bardziej narażeni na choroby. Przyczyn takiego stanu może być bardzo dużo:

 Nie można lekceważyć tego stanu, ponieważ może prowadzić do poważnych komplikacji. Niekiedy konieczna jest hospitalizacja. Przedłużający się stan chronicznego zmęczenia określany jest mianem astenii.

Objawy są dość ogólne i obejmują przeważnie zaburzenia w pracy narządów:

Jeżeli zauważymy u siebie takie objawy, należy przede wszystkim spróbować wyeliminować przyczyny i zmienić tryb życia. Jeśli to nie pomoże, trzeba zasięgnąć opinii specjalisty. Być może wycieńczenie jest symptomem niezdiagnozowanej choroby. Trzeba wtedy wykonać badania moczu oraz krwi, by wykryć powód wycieńczenia organizmu.

Choroba może przebiegać inaczej, w zależności od pacjenta. Może też dawać różne objawy, dlatego też formę leczenia trzeba dobierać indywidualnie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy