Kiedy zamieszkać razem?

Czy to dobry pomysł, aby zamieszkać razem z partnerem? Jak można być pewnym wspólnego życia? Spotykaliście się przez jakiś czas i zastanawiacie się, czy to dobry pomysł, aby wykonać krok naprzód. Wspólne mieszkanie w dzisiejszej kulturze jest bardziej akceptowane niż kiedykolwiek wcześniej, ale nadal istnieją pewne negatywy, które warto rozważyć przed podjęciem tak ważnej decyzji, jaką jest wspólne prowadzenie domu. Wspólne mieszkanie z pewnością wpłynie na każdy aspekt życia. Kiedy zamieszkać razem? Po miesiącu, pół roku czy dwóch latach znajomości? A może dopiero po zaręczynach? Czy żyjąc pod wspólnym dachem, nie narażamy się na ostracyzm społeczny i komentarze w stylu: „To ci, co żyją na kocią łapę”?

Zobacz film: "Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?"

Mieszkanie z chłopakiem

Należy pamiętać, że nie jest ławo później zmusić kogoś, aby się wyprowadził, jeżeli zdecydowaliśmy się zamieszkać razem w okresie zalotów czy na etapie poznawania się. Powinniśmy więc nabrać pewności, czy chcemy mieszkać razem, zanim się zdecydujemy na wspólne lokum.
 Po drugie, wspólne mieszkanie z chłopakiem lub dziewczyną prowadzi do zbadania waszego związku i określi, czy macie szanse być ze sobą dłużej. Należy się zastanowić, czy będziesz się spotykać z tą osobą jeszcze za rok. Jeżeli myślicie o małżeństwie, to najlepiej jest porozmawiać o tym przed przeprowadzką.Należy również dokonać diagnozy sposobu komunikacji. Powinniście być w pełni otwarci na siebie i obdarzać się wzajemnie zaufaniem przed rozważeniem wspólnego zamieszkania. Zanim zdecydujecie się na mieszkanie z chłopakiem bądź dziewczyną, powinniście spędzić trochę czasu na wykonywaniu domowych czynności, zobaczyć, jak dajecie sobie radę w codziennych, przyziemnych zajęciach, aby nie być później zaskoczonym zachowaniem swojego partnera. Takie rzeczy można pokonać, ale trzeba je dokładnie uzgodnić, w przeciwnym razie będą one psuły wasze wzajemne relacje.

Wspólne życieNastępnie należy się zastanowić nad finansowymi skutkami tej decyzji. Wspólne mieszkanie pociąga za sobą konieczność współuczestniczenia w ponoszeniu wydatków związanych z utrzymaniem domu lub mieszkania. Na pewno należy przedyskutować te rzeczy przed podjęciem decyzji. Źle, jeżeli decydujemy się na mieszkanie z dziewczyną lub chłopakiem jedynie ze względów finansowych, ale aspekt finansowy nie może być pominięty przy tak istotnej dla naszego życia decyzji. 

Wspólne mieszkanie należy potraktować bardzo poważnie. Decyzję o tym powinniśmy rozpatrywać jedynie w odniesieniu do osoby, którą szanujemy i która szanuje nas. To może być bardzo pozytywnym doświadczeniem, ale także w łatwy sposób może przynieść złe doświadczenia.

Należy skrupulatnie rozważyć listę zalet i wad życia razem. Mogą one obejmować: tańsze koszty wynajęcia mieszkania, więcej dochodów do dyspozycji, spędzanie większej ilości czasu razem. Z drugiej strony, należy rozważyć, czy masz wystarczająco dużo prywatności, czasu tylko dla siebie. Zastanów się nad poczuciem obowiązku wobec drugiej osoby, pomyśl o utracie poczucia niezależności. 

Życie razem jako romantyczna para jest znacznie łatwiejsze niż wybór współlokatora. Jeżeli wspólne mieszkanie okaże się jednak nie najlepszym pomysłem, to bardzo trudno będzie nadal utrzymać związek. Relacje między kobietą a mężczyzną bardzo rzadko potrafią przetrwać tak wielki krok wstecz, więc warto być przygotowanym na koniec związku, jeśli pomysł na zamieszkanie razem nie wypali.

Komentarze (1)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Randki
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Randki
Randki

Związek partnerski

Związek partnerski

Idealny związek polega na grze obustronnych kompromisów. Pierwszym ruchem wdrażania zmian między tobą i partnerem jest swój własny rachunek sumienia.

Randki

Kłótnie w związku

Kłótnie w związku

Sporadyczne kłótnie mogą utrwalać i cementować związek. Gdy jednak stają się regularne i spowodowane błahostkami - niszczą go.

Randki

Postawa mężczyzny

Postawa mężczyzny

Zauroczony mężczyzna zazwyczaj przybiera pozycje ciała, w których wygląda na wyższego, większego i silniejszego.

Randki

Gwałt na randce (WIDEO)

Gwałt na randce (WIDEO) Odtwórz wideo

tylko pierwszej randki - równie dobrze może mieć miejsce na którymś spotkaniu z kolei. Kobieta powinna zwrócić uwagę, aby nie wybierać miejsca spotkania

Randki

Jak poderwać dziewczynę? (WIDEO)

Jak poderwać dziewczynę? (WIDEO) Odtwórz wideo

Coraz więcej osób zastanawia się - jak poderwać dziewczynę i zostać w jej pamięci na dłużej. Uważa się, że kobiety bardziej pociągają osoby o męskim charakterze i fizjonomii. Wielu z nich przybiera maskę, aby tylko zainteresować swoją osobą i skupić...

Randki

Podryw krok po kroku (WIDEO)

Podryw krok po kroku (WIDEO) Odtwórz wideo

Podryw ma na celu zainteresowanie sobą inną osobą, z którą chciałoby się nawiązać kontakt seksualny. Podczas pierwszego spotkania liczy się dobre wrażenie, które można osiągnąć poprzez efektowny wygląd, interesującą rozmowę oraz czarujące spojrzenie....

Randki

Seks bez miłości (WIDEO)

Seks bez miłości (WIDEO) Odtwórz wideo

Seks w związku kształtuje relacje, buduje zaufanie i poczucie bliskości. Pozwala zbliżyć się do siebie na poziomie psychicznym i fizycznym, partnerzy znają swoje potrzeby i są odpowiedzialni na siebie. Jednak, w ostatnich czasach seks stał się sposobem...

Randki

Sztuka kompromisu

Sztuka kompromisu

Życie w związku polega na wzajemnej komunikacji i kompromisach, tylko wtedy relacje będą budowane na trwałych fundamentach.

Randki

Niepewność w związku

Wiele osób, w szczególności kobiet, dotyka niepewność w związku. Zadajemy sobie pytania: „Czy to ten jedyny? Czy to z nim na pewno chcę spędzić resztę życia?". Mimo łączącego nas uczucia, braterstwa dusz, wspólnych zainteresowań i podobnych poglądów,...