Trwa ładowanie...

Wizyta u lekarza przy problemach z prostatą

Podobnie jak w przypadku innych dolegliwości wynik i rokowanie po leczeniu uzależnione są od szybkiej diagnostyki. Wszelkie dolegliwości, które dotyczą męskich narządów płciowych, niejednokrotnie stanowią ogromną barierę dla pacjenta. Należy pamiętać, że choroby prostaty są tak samo ważne, jak choroby innych narządów i wstyd nie może hamować wczesnej diagnostyki.

spis treści

1. Kiedy wizyta u lekarza przy problemach z prostatą?

Wizyte należy rozważyć, gdy zauważy się któreś z następujących objawów:

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

  • gdy pojawia się konieczność wstawania w nocy, aby oddać mocz (nykturia),
  • są kłopoty z rozpoczęciem mikcji lub wręcz odwrotnie – zdarzają się nagłe parcia na mocz (czasem tak silne, że doprowadzają do oddania moczu wbrew woli),
  • po oddaniu moczu ma się wrażenie, że w pęcherzu jeszcze coś zostało,
  • potrzeba udania się do ubikacji pojawia się częściej niż co 2-3 godziny, a ilość oddawanego moczu jest niewspółmierna do uczucia parcia,
  • oddawanie moczu sprawia wysiłek i trwa długo lub towarzyszy mu ból,
  • strumień moczu jest słaby, przerywany czy są to tylko krople moczu.

2. Do jakiego lekarza zgłosić się z zaburzeniami prostaty?

Z zaburzeniami prostaty należy niezwłocznie udac sie do urologa. Wcześnie wykryte schorzenie można łatwiej i szybciej wyleczyć. Dlatego należy przełamać wstyd i sięgnąć po fachową pomoc. Pamiętaj: zdrowie jest najważniejsze.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Lek. Marcin Buczek
Następny artykuł: Leczenie farmakologiczne prostaty
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza