Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega, efekty

Skalpel, Killer Ewa Chodakowska w swoim planie treningowym ma ćwiczenia dopasowane nie tylko do potrzeb trenujących, ale przede wszystkim ich możliwości fizycznych. Rozpoczynając przygodę z ćwiczeniami trzeba na początku się zastanowić, jaki ma być cel tych ćwiczeń, intensywność i częstotliwość. Bez względu na to, co wybierzemy czy będzie to Skalpel czy Killer Ewa Chodakowska zaleca odpowiednie przygotowanie do ćwiczeń i nie chodzi tylko o właściwe obuwie sportowe, ale także odpowiednio dobraną dietę.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

spis treści

1. Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega

Czym jest Killer? Ewa Chodakowska stworzyła plan ćwiczeń dla osób, które w ćwiczeniach są już na poziomie zaawansowanym. Sama forma treningu nie jest skomplikowana, ale do pracy zaangażowane są właściwie wszystkie mięśnie. Trening wymaga od ćwiczącego pełnego zaangażowania. Ile czasu wymaga Killer? Ewa Chodakowska rozplanowuje wszystkie ćwiczenia, które składają się na cały blok treningu na około 40 minut. Dla niektórych wydaje się, że nie jest to dużo czasu, ale są to bardzo intensywne ćwiczenia, które wymagają od ćwiczącego doskonałej kondycji fizycznej.

Killer Ewy Chodakowskiej to połączenie ćwiczeń interwałowych i kardio
Killer Ewy Chodakowskiej to połączenie ćwiczeń interwałowych i kardio

Jak dokładnie jest zaplanowany Killer? Ewa Chodakowska planuje dla ćwiczących trzy bloki ćwiczeń. Oczywiście każdy etap treningu jest oddzielony przerwami. Jednak nie jest to czas na odpoczynek, ponieważ trenerka wplotła w przerwy ćwiczenia kardio, których zadaniem jest wyregulowanie oddechu. Ćwiczenia głównie skupiają się na pracy mięśni brzucha i nóg, dla wzmocnienia efektu serie mają być powtórzone trzykrotnie.

To też warto wiedzieć

Na czym opiera się Killer? Ewa Chodakowska postawiła głównie na ćwiczenia interwałowe. To właśnie trening interwałowy decyduje o dużej efektywności planu treningu. W trakcie ćwiczeń pracuje cały organizm, co jakieś 5 minut zmienia się grupa mięśni, które są aktywowane. Killer Ewy Chodakowskiej niestety nie jest dla wszystkich, nawet osoby, które już trenują mają na początku problemy z jego poprawnym wykonaniem we właściwym czasie. Po treningu mogą pojawić się zakwasy, ale przy kolejnych próbach efekty powinny być nie tylko widoczne, ale i dające dużą satysfakcję. Jak często powinien być wykonywany Killer? Ewa Chodakowska zakłada, że przy odpowiedniej diecie, prawidłowym nawadnianiu organizmu efekty ćwiczeń będą widoczne przy pracy 3 razy w tygodniu.

2. Killer Ewy Chodakowskiej – efekty

Jakie efekty daje Killer? Ewa Chodakowska skupia się na tym, aby były to treningi kardio, czyli nie tylko pomagające w redukcji zbędnych kalorii, ale także wpływające pozytywnie na wytrzymałość całego organizmu. W części kardio Ewa Chodakowska proponuje dla przykładu bieg w miejscu, podskoki czy pajacyki. Tego typu ćwiczenia wpływają również na poprawę krążenia.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej [6 zdjęć]

Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej...

zobacz galerię

Natomiast ćwiczenia siłowe bazują głównie na pracy ud i pośladków, wspierają nie tylko wzrost siły mięśni, ale także ich rzeźbę. Killer Ewy Chodakowskiej to trudny i wymagający trening, dlatego na początku można wykonywać mniej powtórzeń. Jakie jeszcze zalety posiada plan treningowy Killer? Ewa Chodakowska zakłada, że po pełnym treningu powinno nastąpić znaczne wzmocnienie wytrzymałości i kondycji, wzmocnienie mięśni nóg i brzucha i oczywiście redukcja nadprogramowych kilogramów.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy