Przejdź na WP

Kim są swingersi? Rodzaje, zalety i wady swingingu

Swinging polega na uprawianiu seksu z różnymi partnerami za wiedzą i aprobatą aktualnego partnera. Swingersi twierdzą, że w ich związkach jest dużo szacunku, zaufania i uwagi dla siebie nawzajem. Pary te uważają, że otwartość w sprawach łóżkowych pozwala uniknąć kłamstw i zazdrości, która wiąże się z tradycyjnymi skokami w bok, a sam swinging nie oznacza zdrady. Swingersi podkreślają, że decyzja o uczestniczeniu w seksualnych zabawach z innymi osobami jest wspólna, a ich związki są zawsze na pierwszym miejscu.

Zobacz film: "Swingersi"

spis treści

1. Kim są swingersi - definicja swingingu

Swinging to swego rodzaju umowa między partnerami żyjącymi w monogamicznym związku. Oboje zgadzają się na kontakty seksualne z jedną lub więcej osobami w bezpiecznym, ustalonym wspólnie miejscu. Seks z wieloma partnerami może mieć różne oblicza. Dla niektórych par wystarczającym bodźcem jest oglądanie innych ludzi uprawiających seks, ewentualnie bycie obserwowanym podczas stosunku. Inni decydują się na trójkąty lub seks grupowy.

Część swingersów zadowalają tradycyjne stosunki z osobami przeciwnej płci, a część chce poeksperymentować z przedstawicielami tej samej płci, nawet jeśli na co dzień żyją w heteroseksualnych związkach. Dozwolone jest wszystko, od stosunkowo niewinnych pozycji, po spotkania, które należy określić mianem orgii.

Wraz z coraz większą popularnością swingingu, wiele osób myli go z „polyamory”. W „polyamory” chodzi jednak nie tylko o seks z innymi osobami, ale i o sferę emocjonalną, a nawet finansową. Natomiast swinging ogranicza się do stosunków fizycznych oraz - ewentualnie - przyjaźni.

Swinging
Swinging

Swinging to nie skok w bok, lecz zgoda na dobrą zabawę z osobą inną niż stały partner. Ten rodzaj seksu...

zobacz galerię

2. Kim są swingersi - rodzaje swingingu

Swingersi uczestniczą w różnego rodzaju grach seksualnych, ale wszystkie zachowania można z grubsza podzielić na trzy poziomy, w zależności od typu kontaktu seksualnego. Pierwszy poziom to „soft swinging”.

Jest to dobry sposób na rozpoczęcie swojej przygody ze swingingiem. Soft swinging zaczyna się od gry wstępnej z innymi osobami, po czym para uprawia seks w tym samym pokoju, w którym znajdują się inni swingersi. Penetracja jest zarezerwowana wyłącznie dla stałego partnera.

Inną odmianą swingingu jest „closed swinging”. Zwykle trzeba mieć trochę doświadczenia, by zdecydować się na ten rodzaj kontaktu seksualnego. Closed swinging polega na pójściu z obcą osobą do innego pokoju i na uprawianiu seksu, z penetracją włącznie. Stały partner nie jest przy tym obecny, dzięki czemu można pozwolić sobie na większą dowolność w kwestii pozycji i technik. Jednocześnie relacja ze stałym partnerem pozostaje sprawą osobistą. Closed swinging jest najbardziej powszechny na prywatnych przyjęciach i w klubach swingersów.

Ostatni rodzaj swingingu to „open swinging”, znany także jako „full swap swinging”. Ta odmiana swingingu polega na otwartym dzieleniu się partnerem, nawet w tym samym łóżku. Może to mieć formę trójkąta lub seksu grupowego. Open swingingjest często wybierany przez pary, które chcą przez cały czas mieć ze sobą kontakt. Ten rodzaj aktywności seksualnej pozwala na dużą dowolność, ale wiąże się z ryzykiem zazdrości i innych negatywnych emocji, dlatego full swap swinging to wyższa szkoła jazdy.

Zobacz także:

3. Kim są swingersi - zalety i wady swingingu

Korzyści płynące ze swingingu to przede wszystkim: urozmaicenie pożycia, nauka nowych pozycji seksualnych oraz technik, poznawanie nowych ludzi, a także zmiany na lepsze w istniejącym związku (pod warunkiem, że wszystko potoczy się zgodnie z planem). Wielu swingersów twierdzi, że swinging uratował ich związki i pomógł na nowo odkryć siebie nawzajem.

Z drugiej jednak strony, otwarty związek nie jest dla każdego. Pary, które przechodzą trudne momenty, nie powinny dodatkowo ryzykować, że ich relacje się pogorszą w wyniku zazdrości o innych swingersów. Niektóre osoby są zaborcze, a świadomość, że ich partner jest w intymnej relacji z osobą trzecią, będzie dla nich nie do zniesienia. Wówczas rozpad związku to tylko kwestia czasu. Dlatego też, jeśli rozważasz przyjęcie stylu życia swingersów, ale ostatnio nie układa ci się życie z twoją drugą połówką, wstrzymaj się do czasu, aż wasza relacja będzie stabilna.

Kim są swingersi?
Kim są swingersi? (123rf.com)

Swinging staje się coraz bardziej akceptowanym stylem życia, ale seks grupowy nie jest dla każdego. Wiele osób fantazjuje o seksie z nieznajomym lub o seksie grupowym, ale w praktyce może to przyczynić się do końca związku.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy