Trwa ładowanie...

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA jest od 10 lat motorem rozwoju okulistyki w regionie kujawsko-pomorskim

Za sprawą Kliniki Okulistycznej OFTALMIKA Bydgoszcz stała się w ciągu 10 ostatnich lat jednym z najnowocześniejszych ośrodków diagnostyki i mikrochirurgii okulistycznej w tej części Europy.

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA
Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

W bydgoskiej Klinice wykonuje się z powodzeniem operacje usunięcia zaćmy przy wykorzystaniu lasera femtosekundowego, operacje witreoretinalne oraz laserową korekcję wad wzroku.

‒ Od 2008 roku sukcesywnie zwiększaliśmy liczbę przeprowadzanych zabiegów okulistycznych, w tym wielokrotnie liczbę operacji usunięcia zaćmy u pacjentów z całego kraju i z zagranicy ‒ podkreśla prof. dr hab. n. med. Jakub Kałużny.

‒ Od 2011 roku dysponujemy laserem ekscymerowym Amaris 750S niemieckiej firmy Schwind, który umożliwia laserową korekcję wad wzroku bez dotykania oka jakimkolwiek narzędziem. Klinika Okulistyczna OFTALMIKA jest jedynym ośrodkiem okulistycznym w Polsce, w którym wykorzystuje się od 2015 roku szwajcarski laser femtosekundowy nowej generacji FEMTO LDV Z8 firmy Ziemer, poszerzając od tego czasu ofertę o dwie nowe procedury – femtofakoemulsyfikację zaćmy oraz 3D FemtoLASIK, będące prawdziwą rewolucją w leczeniu zaćmy i korekcji wad wzroku. Femtofakoemulsyfikacja, zabieg popularny w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych, w Polsce, jak dotąd, jest wykonywana jedynie w dwóch ośrodkach ‒ wyjaśnia dr hab. n. med. Bartłomiej Kałużny.

Klinika jest znana ze swego zaangażowania w działalność naukową i pedagogiczną. Przez ostatnie lata w organizowanych przez OFTALMIKĘ w Bydgoszczy konferencjach naukowych wzięło udział wielu lekarzy z całego kraju oraz gości zagranicznych.

Okuliści z OFTALMIKI, prof. dr hab. n. med. Jakub Kałużny oraz dr hab. med. Bartłomiej Kałużny, występują od wielu lat jako prelegenci podczas lokalnych i międzynarodowych konferencji naukowych i sympozjów okulistycznych, dzieląc się swoim doświadczeniem z lekarzami z całego świata.

1. Historia OFTALMIKI

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA powstała z przekształcenia działającego od 1989 roku prywatnego gabinetu okulistycznego prof. dr. hab. med. Józefa Kałużnego. Na przestrzeni lat, poprzez liczne inwestycje, ośrodek wyspecjalizował się w diagnostyce okulistycznej.

W roku 2001 poszerzono zakres działalności o operacje okulistyczne. Dzięki personelowi o najwyższych kwalifikacjach oraz najnowocześniejszemu instrumentarium plasuje się w czołówce placówek okulistycznych w Polsce.

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA
Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

W dniu 19 kwietnia 2008 roku otwarto przestronną przychodnię, składającą się z 6 gabinetów lekarskich oraz 4 pracowni diagnostycznych. W części szpitalnej, z wygodnymi salami chorych i nowoczesną salą operacyjną, zabiegi przeprowadzane są w wyjątkowo bezpiecznych, przyjaznych pacjentowi warunkach.

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA od lutego 2018 r. nosi nazwę Klinika Okulistyczna OFTALMIKA im. Prof. Józefa Kałużnego dla uczczenia pamięci jej założyciela i promotora, który zmarł 16 stycznia br.

2. Wkład w rozwój polskiej i światowej okulistyki

Lekarze Kliniki Okulistycznej OFTALMIKA aktywnie uczestniczyli w rozwoju badań OCT (Optyczna Koherentna Tomografia). Badanie OCT polegające na dokładnym skanowaniu siatkówki jest już wykonywane w ramach diagnostyki AMD na całym świecie.

Bydgoska OFTALMIKA jest jednym z pierwszych ośrodków okulistycznych w Polsce, w którym rozpoczęto leczenie pacjentów z wysiękową postacią zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD) za pomocą nowego leku Eylea. Stosowana tu terapia lekiem Eylea pozwala na zachowanie widzenia u ponad 90 proc. pacjentów z wysiękowym AMD.

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA
Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA jest od 2009 roku zaangażowana w badania kliniczne i poszukiwanie nowych, skutecznych metod leczenia znanych schorzeń oczu. Badania są przeprowadzane przez wyspecjalizowaną jednostkę OFTALMIKI: Dział Badań Klinicznych.

Klinika także aktywnie bierze udział w badaniach nad ulepszeniem metod laserowej korekcji wad wzroku we współpracy z firmą Schwind, badania te są przeprowadzane przez dr hab. n. med. Bartłomieja Kałużnego.

Oferta Kliniki Okulistycznej OFTALMIKA im. Prof. Józefa Kałużnego obejmuje szeroki wachlarz wyspecjalizowanych usług: od nowoczesnej diagnostyki chorób siatkówki, nerwu wzrokowego i chorób powierzchni oka po specjalistyczne operacje okulistyczne.

Specjalnością Kliniki są: zabiegi usunięcia zaćmy, laserowej korekcji wad wzroku, witrektomii, a także leczenie jaskry, chorób siatkówki i zeza. Operacje zaćmy, witrektomii oraz iniekcje doszklistkowe w leczeniu AMD wykonywane są odpłatnie oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.