Trwa ładowanie...

Kobieta użyła noża w walce o produkty w sklepie. Australijczycy szturmują sklepy w obawie przed koronawirusem

Według australijskiej policji, w tamtejszym supermarkecie miało dojść do dantejskich scen. Klienci dosłownie walczyli o towary pierwszej potrzeby. Jedna z kobiet miała użyć noża w walce o papier toaletowy.

Zobacz film: "Koronawirus w Polsce. Na czym polega kwarantanna i jak się do niej przygotować?"

1. Panika przed koronawirusem

Przedstawiciele policji z Sydney potwierdzili australijskim mediom, że zostali wezwani do ataku z użyciem niebezpiecznego narzędzia w jednym z supermarketów. Zgłoszenie odebrano o 13:30 czasu lokalnego. Dotyczyło bójki, jaka miała wyniknąć między dwiema klientkami w sklepie.

Brakuje papieru toaletowego w Australii
Brakuje papieru toaletowego w Australii (Facebook)

Zobacz także: Na czym polega kwarantanna w przypadku wirusa? Ekspert wyjaśnia

Na wszelki wypadek na miejsce zostało wysłanych sześciu funkcjonariuszy miejscowej policji. Pracownik supermarketu wskazał im osobę, która miała grozić nożem pozostałym klientom. Według świadków bójka wybuchła między kobietami w alejce z papierem toaletowym. W pewnym momencie jedna z nich wyciągnęła nóż. Pozostali klienci zaczęli uciekać w panice.

Policjanci, którzy zjawili się na miejscu, przesłuchali świadków i podejrzaną o napad. Na szczęście nikt nie został ranny. Kobieta może teraz odpowiedzieć przed sądem za bezprawne użycie noża.

Puste półki po papierze
Puste półki po papierze (Facebook)

Sytuacja, która zaistniała w sklepie pokazuje jaka panika towarzyszy niektórym Australijczykom. Sklep, w którym doszło do niepokojącej sytuacji, już wcześniej wprowadził ograniczenia dla swoich klientów. Ze względu na to, że ludzie ruszyli do sklepów w obawie przed epidemią, sklep ogłosił, że każdy klient może kupić maksymalnie cztery paczki papieru toaletowego.

2. Panika jest dla niektórych zyskiem

Na panice korzystają producenci artykułów higienicznych. Jeden z producentów papieru toaletowego w Australii zdradził, że w ostatnim czasie jego zyski urosły o 800 proc.! Do tej pory w Australii potwierdzono 42 przypadki koronawirusa. Władze apelują do obywateli, by nie panikowali i nie robili zapasów na dłuższy czas.

Australijczycy boją się koronawirusa
Australijczycy boją się koronawirusa (Facebook)

Zobacz także: Najlepsze sposoby na dezynfekcję rąk

Dotychczas przypadki koronawirusa zostały potwierdzone w 90 państwach na całym świecie. Potwierdzono 3300 zgonów, łączna liczba zarażonych na całym świecie to ponad 98 tysięcy. Ważne, że walkę z wirusem wygrało już na całym świecie ponad 55 tysięcy osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.