Przejdź na WP

Kobieta we Wrocławiu zmarła z powodu świńskiej grypy

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu zmarła pacjentka chora na świńską grypę. Informację podał portal radiowroclaw.pl. Potwierdza to rzecznik prasowa placówki.

Zobacz film: "Nie podają ręki na znak pokoju"

1. Świńska grypa we Wrocławiu

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej we Wrocławiu obowiązuje obecnie zakaz odwiedzin na terenie całego szpitala. Pod koniec stycznia wstrzymano też przyjęcia na oddziały nefrologii, kardiologii i medycyny transplantacyjnej.

Pacjentka, która zmarła w USK została przyjęta po tym, jak zgłosiła się na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Według ekspertów wirus AH1N1 jest już na terenie całego Wrocławia. Lekarze zachęcają do szczepień na grypę.

Jak potwierdziła rzecznik prasowa USK - u 9 pacjentów potwierdzono przypadek świńskiej grypy. Chorzy przebywają na oddziale kardiologii i nefrologii.

2. Świńska grypa w innych miastach

Przypadki świńskiej grypy zanotowano nie tylko we Wrocławiu. W Rybniku, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 przebywają obecnie dwie osoby zarażone wirusem AH1N1. Na Oddziale Intensywnej Terapii obowiązuje zakaz odwiedzin. Na pozostałych odwiedziny zostały ograniczone.

Potwierdzone przypadki świńskiej grypy są także w Beskidzkim Centrum Onkologii-Szpitalu Miejskim w Bielsku Białej. Od 1 lutego obowiązuje tam całkowity zakaz odwiedzin pacjentów Oddziału Kardiologii i Kardioonkologii oraz Oddziału Gastroenterologicznego z pododdziałem Chorób Wewnętrznych. Wstrzymano także przyjęcia na niektóre oddziały.

Podobne obostrzenia panują w Szpitalu Wojewódzkim w tym mieście. Stwierdzono tam 16 przypadków zachorowania na świńską grypę.

Zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach wprowadziła również dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy. Obowiązuje on od 5 lutego. Ma to związek z wykryciem u 2 pacjentów i 9 osób z personelu wirusa AH1N1.

Świńska grypa potwierdzona we Wrocławiu, Bielsku Białej, Rybniku i Bydgoszczy
Świńska grypa potwierdzona we Wrocławiu, Bielsku Białej, Rybniku i Bydgoszczy (123rf.com)

Zarażeniu świńską grypą można zapobiec. Najskuteczniejsze jest szczepienie, ale warto też pamiętać o przestrzeganiu higieny, częstym myciu rąk, unikaniu dużych skupisk ludzi i osób zarażonych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy