Trwa ładowanie...

Komentatorzy TVP na meczu Polska - Austria nie wiedzieli, co to jest baby shower? Panowie, wyjaśniamy!

Polska – Austria to mecz, który z pewnością zapamięta na długo wielu naszych rodaków, ale my – w WP Parentingu – zapamiętamy go jeszcze z jednego powodu. W trakcie spotkania z ust komentatorów w TVP padło dziwne określenie, które sprowokowało nas do napisania krótkiego tekstu na temat imprez typu "baby shower".

1. Co to jest ten baby shower???

Jacek Laskowski i Robert Podoliński w TVP – zastanawiali się, komentując na żywo mecz Polska – Austria, jak nazywa się profesjonalnie impreza organizowana dla przyszłej mamy. Wszystko z powodu ciężarnej żony jednego z austriackich piłkarzy Davida Alaby.

Co to jest baby shower?
Co to jest baby shower? (Twitter)

Na ratunek polskim komentatorom wyruszył zastęp twittujących Polek (i Polaków) bardziej zorientowanych w termitologii parentingowej. Niektórzy są oburzeni brakiem wiedzy na temat baby shower, inni tylko podśmiewają się cicho, wyjaśniając, jak prawidłowo powinno nazywać się tego typu wydarzenie. My jednak postanowiliśmy zwyczajnie w świecie wyjaśnić polskim komentatorom sportowym, o co w tym baby showerze dokładnie chodzi. Takie wyjaśnienie jak najbardziej im się należy, choć podejrzewamy, że zrozumieją z tego tyle, co my z definicji spalonego…

2. Baby shower - impreza tylko dla babeczek!

A zatem, baby shower to impreza, którą dla przyszłej mamy organizują jej siostry, przyjaciółki czy znajome – ogólnie przyszłe ciocie. Warto dodać, że to impreza zarezerwowana wyłącznie do pań. Tak, tak, panowie mogą zostać w domu i oglądać kolejny mecz reprezentacji…

Nie ma jednoznaczej odpowiedzi, kto powinien zorganizować taki baby shower, ale z pewnością powinna być to osoba, którą przyszła mama ceni wyjątkowym zaufaniem. Choć większość ciężarnych oczywiście wie o baby shower, teoretycznie powinna to być niespodzianka. Przyjęcie najczęściej organizowane jest w trzecim trymestrze ciąży, gdy brzuszek jest już znacznie widoczny, a przyszła mama zaczyna "wić gniazdko" dla potomka w swoim domu. To wtedy zaczyna kompletować masę "przydasiów", które ostatecznie okazują się niepotrzebnymi gadżetami.

3. Baby shower - mistrzowska organizacja

Baby shower to wydarzenie, na które przychodzi się z prezentami. Przyszła mama może przygotować listę potrzebnych rzeczy, ale może to być też niespodzianka.

Do zorganizowania baby shower potrzebna jest osoba organizująca – gospodyni, która przygotuje każdy szczegół imprezy i zanimuje odpowiednio to babskie towarzystwo. Oczywiście potrzebny jest też budżet, miejsce spotkania (najlepiej nietuzinkowe) i lista gości.

Można też założyć temat imprezy. Najmniej oryginalny to "chłopiec" albo "dziewczynka" – zgadnijcie, dlaczego?

4. Wysoka dawka emocji

Jak przebiega taka impreza? Cóż, panowie, skoro nie jesteście tam mile widziani, nie możecie wiedzieć, co tam się dzieje. Zobligowani jesteśmy więc do wyjaśnień. Oczywiście są życzenia, mnóstwo "ochów" i "achów", a także emocji przez duże E.

Często dziewczyny oglądają zdjęcia z dzieciństwa przyszłej mamy (tak, wśród pokazywanych fotek może znaleźć się fotografia przyszłego taty zrobiona w wannie na golasa aparatem Zenit…). Jest to czas na wymyślanie imienia dla dziecka, dlatego nie zdziwcie się, gdy wasza ciężarna żona po baby showerze stwierdzi, że wasz syn nazywać się będzie nie Jasiek ale na przykład Edmund.

Jest też wiele przesłodkich przekąsek, malowane brzuszka mamy, płacz i śmiech jednocześnie, szampan bez procentów i wiele różnych atrakcji.

5. Baby shower i tradycyjny tort z pieluch

Z czym może wrócić do domu przyszła mama po baby showerze? Prawie na pewno z tortem zrobionym z pieluch. To najpopularniejszy prezent na tego typu imprezach. Zdarzają się też ubranka, kosmetyki i zabawki. Jeśli wszystkie przyszłe ciocie były nad wyraz hojne, składają się na wózek, mebelki, a nawet zakładają dla malucha lokatę. Także, możecie być pewni, że impreza "się opłaca".

Mamy nadzieję, że wyjaśniłyśmy wam Drodzy Panowie, na czym polega baby shower. Jesteśmy pewne, że zrobiłyśmy to o wiele precyzyjniej niż wy wyjaśniacie, o co chodzi z tym spalonym…

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.