Konrad Gaca – kariera, dieta, zasady

Konrad Gaca jest twórcą bardzo popularnego obecnie programu do walki z nadwagą i otyłością. Jego autorski program pomógł już tysiącom Polaków. Konrad Gaca ma bardzo indywidualne podejście do każdego ze swoich podopiecznych, którym stara się pomóc nie tylko w zmianie nawyków żywieniowych, ale też przy wsparciu swojego zespołu trenerów, zachęcić do zwiększenia aktywności fizycznej.

Konrad Gaca – kariera

Konrad Gaca mieszka obecnie w Lublinie i jest prezesem Stowarzyszenia Walki z Otyłością "FatKillers". Konrad Gaca jest również specjalistą żywieniowym posiadającym międzynarodowy certyfikat Certified Nutrition Specialist oraz trenerem klasy Master PROPTA (amerykańskiej federacji, do której należą światowi specjaliści ds. żywienia) i trenerem Europejskiej Federacji Fitness & Wellness.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Konrad Gaca zaproponował stworzenie kampanii promującej zdrowy tryb życia "Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie". Pisze on również artykuły na temat zdrowia, które można przeczytać w Kurierze Lubelskim, Dzienniku Zachodnim, Gazecie Krakowskiej, Echu Miasta Warszawa, Dzienniku Łódzkim, Gazecie Wrocławskiej, Głosie Wielkopolskim i Dzienniku Bałtyckim.

Konrad Gaca – dieta

Konrad Gaca jest twórcą autorskiego programu odchudzania. Program cieszy się obecnie dużą popularnością. Ma on promować wśród Polaków zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. W czasie stosowania programu każda osoba otrzymuje spersonalizowany plan żywienia oraz trafia pod opiekę samego Konrada Gacy, oraz pracujących dla niego konsultantów i trenerów.

Dieta Konrada Gacy ma trzy etapy. Mają one kolejno zmotywować do utraty wagi, skupić się na diecie i treningach oraz pomóc przejść z diety do normalnego odżywiania, co ma utrzymać wagę na dłużej.

Okres motywacji trwa miesiąc. Osoba na diecie Konrada Gacy buduje wówczas swoją motywację i jednocześnie traci na wadze. W czasie okresu pracy właściwej otrzymuje indywidualnie dopasowany jadłospis w cyklach obejmujących 14 dni. Ilość cykli zależy od płci, wieku, wzrostu i obecnej wagi.

Ostatni etap jest według Konrada Gacy najistotniejszy. Trwa około 3 miesięcy. Ten czas pozwala na utrzymanie osiągniętej wagi po zakończeniu diety. Jednocześnie można nadal stracić kilka kilogramów.

Zyskaj formę w 10 tygodni - galeria zdjęć

Aby osiągnąć ciało o jakim marzysz, zacznij od diety.

Konrad Gaca podkreśla, że wyprowadzanie z diety pozwala na przeprogramowanie organizmu na przyjmowanie większej ilości pokarmów niż w czasie redukcji i zdrowy tryb życia. Odpowiednie przeprowadzenie tego ostatniego etapu całej kuracji pozwala na zachowanie zdrowej, szczupłej sylwetki i uniknięcie efektu jo-jo.

Elementem kuracji są również treningi. Konrad Gaca twierdzi, że tylko to połączenie gwarantuje sukces. Dla swoich podopiecznych Konrad Gaca opracowuje również indywidualne programy treningowe mające na celu spalanie tkanki tłuszczowej.

Konrad Gaca – zasady

Za każdym razem Konrad Gaca dopasowuje program do potrzeb i możliwości danej osoby. Jednak istnieją podstawowe zasady programu Konrada Gacy dotyczące wszystkich podopiecznych. Są to:

  1. Regularność posiłków – dzięki czemu regulujemy metabolizm i naturalnie tracimy na wadze. Należy ustalić około 4-5 posiłków co ok.3 godziny.
  2. Odpowiednie proporcje – Konrad Gaca twierdzi, że proporcje białka, węglowodanów i tłuszczy wpływają na hormony. Gaca podkreśla, że te hormony odpowiadają za dobre samopoczucie i tempo odchudzania.
  3. Solidne śniadanie – według Konrada Gacy śniadanie powinno zawierać porcję węglowodanów i białka.
  4. Białkowa kolacja – białko spożywane na kolację nie wpływa na wydzielanie insuliny i uaktywnia hormon wzrostu. Jednak Konrad Gaca ostrzega, że kolacja powinna być jednak lekka.
  5. Bez soli i cukru – rezygnacja z soli pomoże zlikwidować obrzęki i znormalizować ciśnienie krwi. Warto również ograniczyć w diecie cukier lub zastąpić go cukrem brzozowym.
  6. Dobre tłuszcze – w czasie diety Konrada Gacy należy sięgnąć po tłuszcze nienasycone, które wzmocnią odporność i pomogą zapanować nad cholesterolem, znajdziemy je w rybach morskich, oliwie, oleju rzepakowym i lnianym oraz orzechach.
  7. Picie wody – Konrad Gaca również podkreśla rolę picia wody w czasie diety, może ona bowiem podkręcić metabolizm nawet o 30 proc.
Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ćwiczenia odchudzające - fat burning, aerobik, step, trening ciała, spalanie kalorii
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Ćwiczenia odchudzające - fat burning, aerobik, step, trening ciała, spalanie kalorii
Fitness i sport

Gaca system - rodzaj terapii, efekty

sylwetki i ogólna poprawa metabolizmu. Konrad Gaca uważa, że w każdej terapii bardzo duże znaczenie ma właściwa motywacja. Ponieważ Gaca system (...) i wielu innych osobistości ze świata fitness. Nie...

Zbilansowana dieta - charakterystyka, zasady, zdrowe produkty żywieniowe

Bakalie w diecie

Bakalie w diecie

Bakalie powinny stanowić część racjonalnego żywienia.

Kariera

Rozmowa z nowym pracodawcą

Rozmowa z nowym pracodawcą

Błędy rekrutacyjne zdarzają się każdemu. Najczęstszymi są nieodpowiedni strój i brak merytorycznego przygotowania.

Zasady zdrowego odchudzania

Wysiłek fizyczny przyspiesza metabolizm

Wysiłek fizyczny przyspiesza metabolizm

Półgodzinny aerobik pozwoli spalić więcej kalorii niż półgodzinny trening siłowy, ale w ciągu kilku godzin po wysiłku podnoszenie ciężarów będzie skuteczniejsze w poprawie metabolizmu.

Zbilansowana dieta - charakterystyka, zasady, zdrowe produkty żywieniowe

Lampka wina

Lampka wina

Substancja zawarta w winie nie jest w stanie zastąpić codziennych ćwiczeń, ale może spowolnić utratę formy.

Dieta dla sportowców

Dieta w górach (WIDEO)

Dieta w górach (WIDEO) Odtwórz wideo

zatem metabolizm, więc należy przyjąć zupełnie inne zasady odżywiania. Jest to szczególnie ważne, jeśli ma się zamiar podjąć wyprawy wysokogórskie (...) . Jest to spowodowane zarówno dużą wysokością, jak i wysiłkiem fizycznym. Codzienna...

Zbilansowana dieta - charakterystyka, zasady, zdrowe produkty żywieniowe

Jak kupić zdrowe jedzenie?

Jak kupić zdrowe jedzenie?

Listy składników oraz tabele wartości odżywczych podają najważniejsze informacje o danym produkcie spożywczym. Warto zatem wyrobić sobie nawyk ich czytania podczas zakupów.