Kontuzja łydki Władimira Kliczko

Władimir Kliczko, były mistrz świata wagi ciężkiej doznał kontuzji łydki przez co nie wyjdzie już na ring w tym roku. Zaplanowana na 10 grudnia walka z Anthonym Joshua, która miała odbyć się w Manchesterze nie dojdzie do skutku.

Rok 2016 jest wyjątkowo pechowy dla Kliczki. W lipcu tego roku, odwołany został rewanż z Tysonem Furym, natomiast w październiku walka z „Olbrzymem z Wilmslow” również została odwołana, czego przyczyną były problemy osobiste Brytyjczyka.

Ukrainiec Kliczko nie walczył zatem od momentu zeszłorocznej porażki w walce z Tysonem Furym.

Menadżer Kliczki Bernd Boente informuje, że kontuzja Władimira Kliczko nie jest poważna, jednak lepiej dla Władimira będzie, jak od razu ją wyleczy. Kliczko na swoim koncie posiada już prawie 70 walk.

Kontuzje i urazy łydek to częste problemy, z którymi borykają się sportowcy. Jedną z najczęstszych przyczyn tego typu kontuzji jest zbyt częsty i zbyt intensywny trening. Obciążenie powinno wzrastać stopniowo i powinno być dopasowane do naszej formy fizycznej. Bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie swojego ciała do treningu. Należy dobrze rozgrzać nasze mięśnie i  rozciągać się przed treningiem.

Jednym z typowych kontuzji łydki sportowców jest zapalenie ścięgna Achillesa. Ścięgno Achillesa, położone jest w tylnym, dolnym podudziu i stanowi połączenie między mięśniami łydki a kością piętową, dlatego uraz ten można zaliczyć do kontuzji łydki.

Do głównych objawów zapalenia ścięgna Achillesa należą bolesność lub dyskomfort w okolicach pięty lub ścięgna, obrzęk ścięgna oraz trzeszczenie w opisywanej okolicy. Czasem pojawiają się guzki lub zgrubienia wzdłuż ścięgna, które można wyczuć pod palcami.

Kolejnym typowym dla sportowców rodzajem kontuzji łydki jest naderwanie mięśnia trójgłowego łydki. Kontuzja tego typu wydaje się być prosta w leczeniu, jednak przysparza wiele problemów.

Mięsień ten jest bardzo ważną strukturą, ponieważ pełni rolę głównego zginacza i odpowiada za chód i bieg. Schorzenie to objawia się nagłym bólem, uczuciem ciągnięcia a nawet można usłyszeć trzask w momencie urazu. W miejscu uszkodzenia mięśnia pojawia się obrzęk, tkliwość i zaczerwienienie. Dyskomfort przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu całej nogi.

Diagnoza tego urazu nie jest oczywista. Często wykonywany jest rezonans magnetyczny oraz USG w celu potwierdzenia choroby. Przyczyną tego typu urazu jest zazwyczaj zbyt intensywny trening i przeciążenie łydki.

Leczenie może trwać 8 miesięcy i dłużej i polega na połączeniu szeregu zabiegów mających na celu regenerację mięśnia łydki. Specjaliści zalecają wspomaganie leczenia rehabillitacją, która obejmuje zabiegi przy użyciu ultradźwięków, hydroterapii i masaże. W trakcie leczenia zalecanie jest całkowite ograniczenie czynników ryzyka pogorszenia stanu urazu, dlatego podczas terapii nie należy nadwyrężać łydki.

Natalia Kulik, 11 miesięcy temu

Newsy

Komentarze
Artykuły Newsy
Newsy

Miłość do koni mogła ją zabić!

Miłość do koni mogła ją zabić!

Sport to zdrowie? Każdy z nas ma pasję. I o ile czytanie książek, zbieranie znaczków czy monet nie wiąże się z większym niebezpieczeństwem, o tyle są hobby, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Z pewnością należy do nich skakanie na bungee, motocross,...

Newsy

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Jagody blushwood Naukowcy z QIMR Berghofer właśnie odkryli, że substancja z owocu, który rośnie wyłącznie w Australii może wspomóc walkę z rakiem. Niedawno opublikowali wyniki trwających 8 lat badań w czasopiśmie naukowym "PLOS ONE". Badacze mówią, że...

Newsy

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Dziwne przedmioty Rzeczy, które mogą utknąć w jamach ciała człowieka są naprawdę zadziwiające. Bardziej jednak dziwi fakt, jak to się wszystko tam znalazło... U.S. Consumer Product Safety Commission wydało listę przedmiotów w ciele, z którymi zgłaszali...

Newsy

Depresja może być leczona lekami przeciwzapalnymi

Po ustaleniu, że układ immunologiczny odgrywa ważną rolę w ochronie zdrowia psychicznego, badacze uzyskali kolejne dowody, że leki, które redukują stan zapalny w wielu chorobach autoimmunologicznych, mogą również pomóc w leczeniu objawów depresji. Kierownik...

Newsy

Czy kręgarz przyniesie ulgę w migrenie?

Ludzie cierpiący z powodu migreny często poszukują pomocy u kręgarza, ale nowe badanie sugeruje, że ulga w bólu może być efektem placebo. Kiedy badacze zastosowali na pacjentach prawdziwą formę chiropraktyki (kręgarstwa) oraz jej fałszywą wersję,...