Trwa ładowanie...

Koronawirus. Ulotka informacyjna o szczepionce Pfizera w języku polskim

22 grudnia Komisja Europejska opublikowała na swoich stronach internetowych ulotki informacyjne dotyczące zaakceptowanej wczoraj dla krajów Unii Europejskiej szczepionki Pfizer/BioNTech. Szczegółowe informacje opublikowano również w języku polskim.

spis treści

1. Ulotka Pfizera po polsku

Szczegółowy opis preparatu informuje, jaka jest specyfika szczepionki na koronawirusa o nazwie Comirnaty, i jej działanie, metoda podania, a także ewentualne skutki uboczne. Pfizer poinformował także, w jakim zakresie działanie szczepionki nie zostało jeszcze dokładnie zbadane, np. w przypadku kobiet w ciąży lub osób z osłabioną odpornością, a także dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia.

Zobacz film: "Dr Szułdrzyński o sposobie zabezpieczenia szczepionek na koronawirusa (WIDEO)"

Z ulotki można się również dowiedzieć, jakie są warunki przechowywania preparatu i w jaki sposób będzie on podawany. Pojawiło się również ostrzeżenie dotyczące podania szczepionki alergikom, ponieważ wśród nich zdarzają się przypadki reakcji anafilaktycznych.

Komisja Europejska opublikowała ulotki o szczepionce Pfizera w języku polskim
Komisja Europejska opublikowała ulotki o szczepionce Pfizera w języku polskim (123 rf)

"Po podaniu szczepionki zaleca się ścisłą obserwację pacjenta przez co najmniej 15 minut. Drugiej dawki szczepionki nie należy podawać osobom, u których wystąpiła reakcja anafilaktyczna po pierwszej dawce produktu leczniczego" - czytamy w ulotce.

Szczegółowe informacje poniżej: Charakterystyka produktu leczniczego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza