Trwa ładowanie...

Koronawirus. Węgierscy naukowcy określili dokładny kod genetyczny koronawirusa SARS-CoV-2

Cały świat próbuje okiełznać pademię koronawirusa, co w obliczu nowych informacji wydaje się być coraz bardziej realne. Okazuje się bowiem, że węgierscy naukowcy określili pełny kod genetyczny koronawirusa SARS-CoV-2.

1. Badania nad koronawirusem

Ważnego odkrycia w walce z koronawirusem dokonały zespoły wirusologów i bioinformatyków pod kierunkiem Ferenca Jakaba i Attili Gyenesiego. Węgierscy naukowcy dzięki pobraniu próbki wymazu z gardła określili kod genetyczny koronawirusa SARS-CoV-2.

We wtorek naczelna lekarz kraju Cecilia Mueller poinformowała, że węgierskim wirusologom udało się wyizolować kod genetyczny nowego koronawirusa. Podkreśliła, że dzięki temu otworzyła się możliwość opracowania krajowej szczepionki, badań nad lekami przeciw nowemu wirusowi oraz lepszego poznania jego sposobu działania - podaje PAP.

Materiał do badań został pobrany od węgierskiego pacjenta zakażonego koronawirusem.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Dołącz do nas! Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Koronawirus - bądź na bieżąco

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.