Trwa ładowanie...

Krople do oczu i preparat dla pacjentów hematologicznych wycofane z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotów kropli do oczu Bondulc oraz preparatu stosowanego u pacjentów hematologicznych Flexbumin 200g/l. Obu decyzjom nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Decyzja o wycofaniu dotyczy roztworu Bondulc, 40 mcg/ml o numerze seryjnym: 1TR030415D i dacie ważności: 04.2018. Podmiotem odpowiedzialnym jest Actavis Group PTC ehf., Islandia. Wycofanie argumentowane jest wyciekiem roztworu z opakowań produktu.

Wycofano także roztwór do infuzji Flexbumin 200g/l, worek 100 ml, o numerze seryjnym: LB036053 i dacie ważności przypadającej na 30.04.2019 r. Decyzja o wycofaniu została spowodowana brakiem szczelnego zamknięcia opakowania bezpośredniego.

Zobacz film: "Jak zakraplać oczy?"

1. Kiedy stosuje się Bonduls i Flexbumin?

Krople do oczu Bondulc stosowane są w celu zmniejszenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u osób dorosłych, dzieci oraz niemowląt, u których zdiagnozowano nadciśnienie lub jaskrę.

Z kolei preparat do infuzji Flexbumin stosowany jest przez wykwalifikowany personel medyczny u pacjentów, u których gęstość krwi jest zbyt mała. Stosowany jest do uzupełnienia i utrzymania objętości krwi krążącej w organizmie.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza