Trwa ładowanie...

Lady Gaga wyjawiła, że cierpi na zespół stresu pourazowego

Lady Gaga ujawniła 25 listopada, że cierpi z powodu wyniszczającej choroby psychicznej w Ali Forney Center w Harlemie dla bezdomnej młodzieży LGBT. Nagrania z tego spotkania zostały opublikowane w piątek w programie "Today" emitowanym na antenie NBC.

Lady Gaga odwiedziła centrum w ramach współpracy pomiędzy jej fundacją "Born This Way" i porannego show NBC. Na spotkanie przyniosła także odzież, prezenty i pączki.

Spędziła również kilka godzin, dzieląc się z ludźmi swoimi własnymi zmaganiami i doświadczeniami, w tym jej walką z chorobą psychiczną.

W 2014 roku Gaga opowiedziała o gwałcie, do którego doszło, gdy piosenkarka miała 19 lat. Na takich doświadczeniach oparta jest jej nominowana do Oscara piosenka "Til It Happens To You". Utwór został wykorzystany w filmie dokumentalnym "Pole walki" o napaściach seksualnych w amerykańskich kampusach uniwersyteckich.

Lady Gaga podzieliła się z młodzieżą LGBT swoimi przeżyciami i tym jak radzi sobie z zespołem stresu pourazowego
Lady Gaga podzieliła się z młodzieżą LGBT swoimi przeżyciami i tym jak radzi sobie z zespołem stresu pourazowego (Shutterstock)

Lady Gaga powiedziała w rozmowie z "Today" show, że jej własna trauma, która ją spotkała w życiu, pomogła jej zrozumieć traumę innych. Na spotkaniu z młodzieżą, powiedziała po raz pierwszy, że cierpi z powodu zespołu stresu pourazowego. Zaznaczyła, że nigdy wcześniej nikomu o tym nie mówiła, ale wydaje jej się, że po tu jest, aby wesprzeć młodych ludzi i uświadomić im, że nie są osamotnieni ze swoimi problemami.

Gaga wykonała ćwiczenia medytacyjne z młodzieżą, aby pokazać im, jak radzi sobie ze stresem.

"Medytacja pomaga mi się uspokoić" - powiedziała do grupy podczas wizyty. "Nie mam tego samego rodzaju problemów, które wy macie, ale mam chorobę psychiczną i zmagam się z nią codziennie, więc potrzebuję mojej mantry, aby być zrelaksowaną".

Odwiedziny były niespodzianką dla większości osób w ośrodku.

ZOBACZ TAKŻE:

Gaga wykonała na spotkaniu "Million Reasons", jeden z utworów z jej najnowszego albumu "Joanne". Carl Siciliano, założyciel centrum i dyrektor wykonawczy, powiedział CNN, że Gaga pozwoliła również każdemu pracownikowi ośrodka i przebywającej w nim młodzieży zrobić sobie z sobą indywidualne selfie.

"Lady Gaga zawsze niezwykle wspierała społeczność LGBT" - powiedział Siciliano. "Była wyjątkowo bez ochrony, otwarta i dostępna dla każdego indywidualnego młodego człowieka".

Wizyta była zaskoczeniem dla większości pracowników oraz 60-70 nastolatków w centrum. Siciliano powiedział, że jak tylko młodzież ją zobaczyła, zaczęła krzyczeć.

Powiedział, że 75 proc. młodych ludzi, którzy przychodzą do centrum, mówi, że byli poddawani przemocy fizycznej lub seksualnej w domach, ponieważ ich rodzice nie mogli zaakceptować ich orientacji seksualnej.

Depresja u gwiazd - czy wiesz, kto na nią cierpiał?
Depresja u gwiazd - czy wiesz, kto na nią cierpiał? [10 zdjęć]

Sławna aktorka przyznaje, że cierpiała na depresję, gdy była nastolatką oraz we wczesnych latach młodości....

zobacz galerię

"To, że mamy kogoś tak sławnego, o tak głośnym nazwisku i cenionego w naszej społeczności pokazała im, że są oni warci zainteresowania i warto ich pokochać, co jest ważne, bo często czują się tak dramatycznie nieistotni" - powiedział Siciliano. "To było bardzo poruszające i przemówiło do nich".

Siciliano założył Ali Forney Center w 2002 roku i nazwał je po bezdomnej osobie płci nieokreślonej, Ali Forney, z którą pracował w innym rozwijającym się centrum dla bezdomnych. Forney zamordowano na ulicach Harlemu w 1997 roku.

Jego morderstwo jest wciąż niewyjaśnione. W tym czasie nie było miejsc schronienia dla bezdomnych jedynie dla osób ze społeczności LGBT. W dniu wyznania Lady Gagi na antenie "Today" show upłynęła 19 rocznica jego śmierci.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.