Trwa ładowanie...

Laureatka Konkursu Chopinowskiego wystąpi w Filharmonii Narodowej w Warszawie!

Kate Liu – objawienie XVII Konkursu Chopinowskiego już wkrótce odwiedzi Polskę! Jej występ odbędzie się 10 lutego w Filharmonii Narodowej i uświetni uroczystą Galę wręczenia nagród Anioły Farmacji i Anioły Medycyny.

Ta niespełna dwudziestojednoletnia pianistka podbiła serca polskiej publiczności wykonaniem mazurków podczas ostatniego Konkursu Chopinowskiego. Dla wielu była najlepszą pianistką. Choć ostatecznie zdobyła III miejsce, zapadła wszystkim w pamięć jako niekwestionowana faworytka publiczności.

Do Polski przyleci z Filadelfii, gdzie pod kierunkiem Roberta McDonalda przygotowuje dyplom licencjacki na Curtis Institute of Music. Oprócz Konkursu Chopinowskiego, jest laureatką konkursów w Montrealu, Eastman School of Music, w Hilton Head, Oberlin, Nowym Jorku, stowarzyszenia MTNA i bardzo aktywną artystką. Wystąpiła z recitalami m.in. w Nowym Jorku (Carnegie Hall), Waszyngtonie. W Symphony Center w Chicago z Lang Langiem wykonała na cztery ręce Fantazję f-moll Schuberta.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Pianistka cieszy się dużym uznaniem wśród miłośników muzyki klasycznej, czego dowodem są wypełnione po brzegi sale koncertowe. Mogliśmy to obserwować podczas jej trasy w Polsce w 2015 r. Wykonania artystki są esencją delikatności, natchnienia i talentu. Każdy jej koncert to niepowtarzalne wydarzenie.

Kate Liu wystąpi podczas Gali wręczenia prestiżowych nagród społecznych – przyznawanych przez pacjentów lekarzom i farmaceutom. Statuetki Aniołów Farmacji i Aniołów Medycyny zostaną wręczone po raz czwarty. To będzie niesamowity wieczór!

Szczegóły na www.fundacja-anioły.org

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Laureatka Konkursu Chopinowskiego wystąpi w Filharmonii Narodowej w Warszawie!
Laureatka Konkursu Chopinowskiego wystąpi w Filharmonii Narodowej w Warszawie!
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza