Laureatka Konkursu Chopinowskiego wystąpi w Filharmonii Narodowej w Warszawie!

Kate Liu – objawienie XVII Konkursu Chopinowskiego już wkrótce odwiedzi Polskę! Jej występ odbędzie się 10 lutego w Filharmonii Narodowej i uświetni uroczystą Galę wręczenia nagród Anioły Farmacji i Anioły Medycyny.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Ta niespełna dwudziestojednoletnia pianistka podbiła serca polskiej publiczności wykonaniem mazurków podczas ostatniego Konkursu Chopinowskiego. Dla wielu była najlepszą pianistką. Choć ostatecznie zdobyła III miejsce, zapadła wszystkim w pamięć jako niekwestionowana faworytka publiczności.

Do Polski przyleci z Filadelfii, gdzie pod kierunkiem Roberta McDonalda przygotowuje dyplom licencjacki na Curtis Institute of Music. Oprócz Konkursu Chopinowskiego, jest laureatką konkursów w Montrealu, Eastman School of Music, w Hilton Head, Oberlin, Nowym Jorku, stowarzyszenia MTNA i bardzo aktywną artystką. Wystąpiła z recitalami m.in. w Nowym Jorku (Carnegie Hall), Waszyngtonie. W Symphony Center w Chicago z Lang Langiem wykonała na cztery ręce Fantazję f-moll Schuberta.

Pianistka cieszy się dużym uznaniem wśród miłośników muzyki klasycznej, czego dowodem są wypełnione po brzegi sale koncertowe. Mogliśmy to obserwować podczas jej trasy w Polsce w 2015 r. Wykonania artystki są esencją delikatności, natchnienia i talentu. Każdy jej koncert to niepowtarzalne wydarzenie.

Kate Liu wystąpi podczas Gali wręczenia prestiżowych nagród społecznych – przyznawanych przez pacjentów lekarzom i farmaceutom. Statuetki Aniołów Farmacji i Aniołów Medycyny zostaną wręczone po raz czwarty. To będzie niesamowity wieczór!

Szczegóły na www.fundacja-anioły.org

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy