Przejdź na WP

Legenda dziennikarstwa Cokie Roberts nie żyje. Wybitna komentatorka zmarła na raka piersi

Legenda dziennikarstwa, wybitna komentatorka polityczna Cokie Roberts zmarła w wieku 75 lat. Przyczyną śmierci był rak piersi. Rodzina i media na całym świecie przeżywają stratę tak niezwykłej osobowości.

Zobacz film: "Rak piersi u mężczyzn [Specjalista radzi]"

1. Cokie Roberts nie żyje

Cokie Roberts, wielokrotnie nagradzana gwiazda dziennikarstwa, nie żyje. Kobieta zmarła z powodu powikłań powiązanych z rakiem piersi. Nazywano ją "żywą legendą". Była niekwestionowanym autorytetem w zakresie dziennikarstwa politycznego.

Uważa się ją za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w mediach. Ceniono ją za wnikliwe analizy, wspaniałe wywiady, niezwykłe wsparcie dla młodych kobiet, które dopiero zaczynają karierę zawodową.

Do problemów ze zdrowiem przyznała się w latach dwutysięcznych. Od 2002 r. leczyła się z powodu raka piersi. Swoją chorobę wykorzystała do promowania korzystania z mammografii.

"Miałam zdrowe spojrzenie na życie" - powiedziała w wywiadzie dla "Washington Post" - "Zawsze bardziej zależało mi na rodzinie niż na karierze".

Jej pełne imię i nazwisko brzmiało Mary Martha Corinne Morrison Claiborne Roberts, z domu Boggs. Mąż, również dziennikarz, Steven Roberts oraz dzieci: Lee i Rebecca, a także sześcioro wnuków pozostają nieutuleni w żalu.

Cokie Roberts była absolwentką nauk politycznych. Karierę rozpoczęła jako korespondentka zagraniczna. Z czasem zaczęła prowadzić regularne relacje z amerykańskiego kongresu i ważnych wydarzeń w Waszyngtonie. Jako analityk polityczny imponowała swoją wiedzą i trafnością sądów.

Współpracowała m.in. z "This Week", "ABC News", "KNBC-TV", "CBS News". Napisała też osiem bestsellerowych książek, które skupiały się na roli kobiet w historii Stanów Zjednoczonych.

Legendarna dziennikarka Cokie Roberts (1943 -2019)
Legendarna dziennikarka Cokie Roberts (1943 -2019) (Wikipedia)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy