Legenda Hollywood, Zsa Zsa Gabor, zmarła w wieku 99 lat

Aktorka Zsa Zsa Gabor zmarła w wyniku zawału serca w wieku 99 lat.

Informacje o śmierci aktorki potwierdził mąż, Frederic von Anhalt, który powiedział agencji informacyjnej AFP, że jego żona zmarła w domu, w otoczeniu przyjaciół i rodziny.

Gwiazda urodziła się na Węgrzech i wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych podczas II wojny światowej, gdzie zadebiutowała w Hollywood w 1952 roku. Wyszła za mąż dziewięć razy.

Wystąpiła w ponad 70 filmach, ale była bardziej znana ze swojego życia. Po raz pierwszy ożeniła się w wieku 20 lat, a po ostatni, kiedy miała prawie 70. Jednak według jej własnego rachunku była mężatką tylko osiem i pół raza, ponieważ jak mówiła, tak naprawdę nie liczy małżeństwa z hiszpańskim księciem w 1982 roku.

Sari Gabor urodziła się w Budapeszcie w 6 lutego 1917 roku, przyszła gwiazda natychmiast została nazwana przez rodzinę Zsa Zsa.

Choć początkowo chciała zostać weterynarzem, matka miała inne pomysły i wkrótce jej piękna córka trafiła do show-biznesu.

Gabor zdobyła koronę Miss Węgier w 1936 roku, ale została później zdyskwalifikowana za podanie fałszywej daty urodzin, aby dostać się do konkursu.

Jej dorobek obejmuje długą listę ról w takich filmach jak hit "Moulin Rouge" (1952), "Lili" (1953) i "Królowej kosmosu" (1958). W ostatnim czasie występowała m.in. w filmach z serii "Koszmar z ulicy wiązów" oraz "Naga broń".

W czasach największej popularności Gabor była znana w Hollywood z idealnego platynowego blondu i jedwabnych sukni.

Jej jedynym dzieckiem była Constance Francesca Hilton, której ojcem był hotelowy magnat Conrad Hilton, który urodził się w 1947 roku.

Gabor była prawdopodobnie jedną z pierwszych kobiet, które były znane z tego, że są znane, czyli z tego, z czego najbardziej jest znana jej prawnuczka Paris Hilton.

Podobno jej matka powiedziała jej kiedyś, że nie musi poślubić każdego mężczyzny, z którym sypia. Gabor jednak zawsze mówiła, że robi to dlatego, że w głębi serca nigdy nie przestała być katoliczką.

W swojej autobiografii z 1993 roku, "Jedno życie to za mało",stwierdziła, że  twierdziła, że straciła dziewictwo z Kemalem Ataturkiem, twórcą nowoczesnej Turcji, kiedy miała 15 lat.

9 dziwacznych sekretów piękna hollywoodzkich gwiazd

Niemal wszystkie gwiazdy mogą się poszczycić nieskazitelnym i pięknym wyglądem. W pewnym stopniu jest to wynik pracy sztabu specjalistów. Niemniej jednak...

Podobno miała również romanse z takimi legendami ekranu, jak Sean Connery i Frank Sinatra, zupełnie niezależnie od jej kolejnych mężów. Twierdziła, że odrzuciła nawet zaloty Johna F. Kennedy'ego i Elvisa Presley’a.

Problemy ze zdrowiem Gabor zaczęły się w późniejszych latach. Od 2002 roku jeździła na wózku inwalidzkim po wypadku samochodowym na Sunset Boulevard w Los Angeles.

Przeżyła dwa udary w 2005 i 2007 roku, które sprawiły, że była w dużej mierze uzależniona od męża.

W 2011 roku przeszła zakażenie, w wyniku którego musiano amputować jej nogę powyżej kolana, aby uratować jej życie.

Depresja u gwiazd - czy wiesz, kto na nią cierpiał?

Sławna aktorka przyznaje, że cierpiała na depresję, gdy była nastolatką oraz we wczesnych latach młodości. Po śmierci matki w 2007 roku przypuszczano,...

Postacie ze świata rozrywki złożyły hołd Gabor, gdy pojawiły się informacje o jej śmierci.

Larry King powiedział: "Zawsze będzie tylko jedna Zsa Zsa Gabor. I bardzo ją lubiłem. Spoczywaj w pokoju moja droga".

Aktorka Barbara Eden, która wystąpiła w "Marzę o Jeannie", opublikowała wpis: "Spoczywaj w pokoju Zsa Zso Gabor. Ona i jej siostry były uroczymi kobietami, w których towarzystwie zawsze było zabawnie i miło".

Brytyjski reżyser Michael Winner, który pracował z Gabor na 1976 przy filmie "Won Ton Ton - pies, który ocalił Hollywood", powiedział, że jej największą rolą była ona sama.

Przed swoją śmiercią w 2013 roku, stwierdził, że grała Zsa Zsę Gabor - aktorkę w prawdziwym życiu.

Marta Pawlak, 8 miesięcy temu

Newsy

Komentarze

Pomocni lekarze

Artykuły Newsy
Newsy

Miłość do koni mogła ją zabić!

Miłość do koni mogła ją zabić!

Sport to zdrowie? Każdy z nas ma pasję. I o ile czytanie książek, zbieranie znaczków czy monet nie wiąże się z większym niebezpieczeństwem, o tyle są hobby, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Z pewnością należy do nich skakanie na bungee, motocross,...

Newsy

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Jagody blushwood Naukowcy z QIMR Berghofer właśnie odkryli, że substancja z owocu, który rośnie wyłącznie w Australii może wspomóc walkę z rakiem. Niedawno opublikowali wyniki trwających 8 lat badań w czasopiśmie naukowym "PLOS ONE". Badacze mówią, że...

Newsy

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Dziwne przedmioty Rzeczy, które mogą utknąć w jamach ciała człowieka są naprawdę zadziwiające. Bardziej jednak dziwi fakt, jak to się wszystko tam znalazło... U.S. Consumer Product Safety Commission wydało listę przedmiotów w ciele, z którymi zgłaszali...

Newsy

Depresja może być leczona lekami przeciwzapalnymi

Po ustaleniu, że układ immunologiczny odgrywa ważną rolę w ochronie zdrowia psychicznego, badacze uzyskali kolejne dowody, że leki, które redukują stan zapalny w wielu chorobach autoimmunologicznych, mogą również pomóc w leczeniu objawów depresji. Kierownik...

Newsy

Czy kręgarz przyniesie ulgę w migrenie?

Ludzie cierpiący z powodu migreny często poszukują pomocy u kręgarza, ale nowe badanie sugeruje, że ulga w bólu może być efektem placebo. Kiedy badacze zastosowali na pacjentach prawdziwą formę chiropraktyki (kręgarstwa) oraz jej fałszywą wersję,...