Trwa ładowanie...

Seria antybiotyku na zapalenie gardła wycofana z aptek

Decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego z aptek zniknąć musi seria leku Erythromycinum Intravenosum TZF (Erythromycinum) 300 mg. Mowa o serii o numerze 1010216 i z datą ważności: 02.2019 roku.

O konieczności utylizacji serii leku GIF poinformował podmiot odpowiedzialny, Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" S.A. "Seria produktu leczniczego nie spełnia wymagań specyfikacji jakościowej w deklarowanym okresie ważności pod względem zawartości zanieszczyszczeń " – czytamy w decyzji GIF.

#dziejesienazywo: Czy można wyleczyć depresję bez leków? (WIDEO)
#dziejesienazywo: Czy można wyleczyć depresję bez leków? (WIDEO)

Depresja to ciężka choroba, która znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Pojawia się najczęściej

zobacz galerię

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jakich dolegliwości nie powinniśmy lekceważyć?"

1. Jakie jest zastosowanie Erytromycyny?

Erytromycyna należy do grupy antybiotyków makrolidowych. Działa bakteriostatycznie. Stosowany jest przy wszelakiego rodzaju zakażeniach.

Wycofany preparat stosuje się dożylnie, w postaci infuzji. Zalecany jest w ciężkich zakażeniach wywołanych wrażliwymi drobnoustrojami, gdy potrzebne jest uzyskanie dużego stężenia leku lub jeżeli nie można go podawać doustnie.

Zobacz też:

Lek wykorzystywany jest w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych takich, jak: zapalenie migdałków, ropień okołomigdałkowy, zapalenie gardła, zapalenie krtani, zapalenie zatok, wtórne zakażenia bakteryjne w przebiegu grypy lub przeziębień. Stosowany jest także w przebiegu leczenia zapalenia tchawicy, ostrego zapalenie oskrzeli lub zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli oraz zapalenia płuc.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

GIF wycofał z obrotu serię antybiotyku
GIF wycofał z obrotu serię antybiotyku (123rf)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza