Trwa ładowanie...

Seria antybiotyku na zapalenie gardła wycofana z aptek

Decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego z aptek zniknąć musi seria leku Erythromycinum Intravenosum TZF (Erythromycinum) 300 mg. Mowa o serii o numerze 1010216 i z datą ważności: 02.2019 roku.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jakich dolegliwości nie powinniśmy lekceważyć?"

O konieczności utylizacji serii leku GIF poinformował podmiot odpowiedzialny, Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" S.A. "Seria produktu leczniczego nie spełnia wymagań specyfikacji jakościowej w deklarowanym okresie ważności pod względem zawartości zanieszczyszczeń " – czytamy w decyzji GIF.

#dziejesienazywo: Czy można wyleczyć depresję bez leków? (WIDEO)
#dziejesienazywo: Czy można wyleczyć depresję bez leków? (WIDEO)

Depresja to ciężka choroba, która znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Pojawia się najczęściej...

zobacz galerię

1. Jakie jest zastosowanie Erytromycyny?

Erytromycyna należy do grupy antybiotyków makrolidowych. Działa bakteriostatycznie. Stosowany jest przy wszelakiego rodzaju zakażeniach.

Wycofany preparat stosuje się dożylnie, w postaci infuzji. Zalecany jest w ciężkich zakażeniach wywołanych wrażliwymi drobnoustrojami, gdy potrzebne jest uzyskanie dużego stężenia leku lub jeżeli nie można go podawać doustnie.

Zobacz też:

Lek wykorzystywany jest w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych takich, jak: zapalenie migdałków, ropień okołomigdałkowy, zapalenie gardła, zapalenie krtani, zapalenie zatok, wtórne zakażenia bakteryjne w przebiegu grypy lub przeziębień. Stosowany jest także w przebiegu leczenia zapalenia tchawicy, ostrego zapalenie oskrzeli lub zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli oraz zapalenia płuc.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.