Trwa ładowanie...

Lek Ircolon Forte ponownie dopuszczony do obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny uchylił decyzję z 20.04.2018 roku i przywrócił do obrotu lek Ircolon Forte. Decyzja o wycofaniu leku z obrotu związana była z nieprawidłowym oznakowaniem terminu ważności.

Zobacz film: "Trenerka dzieli się zdjęciem wzdętego brzucha - cierpi na zespół jelita drażliwego"

1. Ircolon Forte przywrócony do obrotu

Seria leku Ircolon Forte została wycofana na prośbę podmiotu odpowiedzialnego Polfarmex S.A z siedzibą w Kutnie. Powodem było nieprawidłowe oznakowanie terminu ważności. Zgodnie z pozwoleniem na dopuszczenie do obrotu okres ważności tej serii powinien wynosić 2 lata.

Na opakowaniu zamiast daty 02.2020, umieszczono omyłkowo termin ważności 02.2021.

Teraz GIF po rozpatrzeniu ponownego wniosku Polfarmex S.A wydał decyzję o uchyleniu poprzedniej decyzji. Ma to związek z wydłużeniem okresu ważności produktu leczniczego.

Lek, który ponownie został dopuszczony do obrotu to Ircolon Forte, 200 mg, tabletki, numer serii: 010218, data ważności 02.2021.

2. Zastosowanie leku Ircolon Forte

Lek Ircolon Forte stosuje się w leczeniu objawowym zespołu jelita drażliwego, a także bólu związanego z zaburzeniami czynnościowymi przewodu pokarmowego i dróg żółciowych.

Przepisywany jest przy biegunce, zaparciach, bólach brzucha i skurczach jelit.

Nie powinno się go stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.