Trwa ładowanie...

Lek na nadciśnienie wycofany z obrotu. Zanieczyszczona substancja czynna

Presartan, popularny lek na nadciśnienie, został decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wycofany z aptek. Przyczyną jest zanieczyszczenie substancji czynnej.

Zobacz film: "Metody na niedociśnienie"

1. Presartan wycofany z obrotu

Presartan, którego podmiotem odpowiedzialnym jest PharmaSwiss Česká republika s.r.o., został decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wycofany z obrotu na terenie Polski.

Przyczyną jest zanieczyszczenie substancji czynnej.

Presartan wycofano z obrotu
Presartan wycofano z obrotu (https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1422,Decyzja-Nr-13WC2019.html)

Wycofanie dotyczy leku w wersjach Presartan 50 mg, Presartan 100 mg, Presartan H 50 mg + 12,5 mg oraz Presartan H 100 mg + 25 mg.

Presartan to popularny lek kardiologiczny, stosowany w celu obniżenia ciśnienia krwi.

W komunikacje na stronie GIF zawarto informacje o numerach serii wycofanego leku.

European Medicines Agency (EMA) zaleca wycofywanie leków z zanieczyszczoną substancją czynną, nawet jeśli skażenie nie przekracza norm.

5 rodzajów leków bez recepty, z którymi nie można przesadzać
5 rodzajów leków bez recepty, z którymi nie można przesadzać [6 zdjęć]

To, że niektóre leki dostępne są bez recepty, nie oznacza, że można je łykać jak cukierki, bez szkody

zobacz galerię

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza