Liposukcja piersi

Efekty zabiegu zmniejszenia piersi to zabieg określany jako korekta kształtu piersi. Wykonuje się go u kobiet, które odczuwają przerost piersi. Zbyt duży biust to wada, która pojawia się już u bardzo młodych kobiet i często jest wynikiem obciążeń genetycznych lub złego funkcjonowania gospodarki hormonalnej. Przerost piersi jest problemem wymagającym konsultacji lekarskiej, zwłaszcza gdy wiąże się z bólem pleców i skrzywieniami kręgosłupa. Jakie są wskazania do liposukcji piersi i jak przeprowadza się ten zabieg?

Zobacz film: "Czy warto inwestować w suplementy upiększające?"

Przerost piersi

Liposukcja piersi

Zdjęcia przedstawiające efekt operacji zmniejszenia piersi (po lewej stronie zdjęcia wykonane przed zabiegiem, po prawej - po).

Każda kobieta w sposób subiektywny rozpoznaje u siebie przerost piersi. W przypadku tego problemu nie można sugerować się żadnymi miarami. Kobieta sama najlepiej wie, czy jej klatka piersiowa jest zbyt duża i zbyt ciężka. Za duże piersi mogą negatywnie wpływać na kręgosłup i doprowadzić do jego wycięć lub skrzywień. Efektem ich przerostu są zaokrąglone plecy. Poza tym, większy biust utrudnia uprawianie niektórych sportów oraz dobieranie ubrań. Zbyt duże piersi u młodej kobiety niepotrzebnie zwracają uwagę obcych ludzi. Liposukcja piersi może być przeprowadzona w przypadku nieznacznego przerostu piersi u młodych kobiet, ale tylko tych, które przekroczyły 20 rok życia (do 20 roku życia piersi mogą jeszcze urosnąć).

Metoda ta ma tylko kosmetyczny charakter i jest mało inwazyjna. Dzięki zabiegowi można modelować pierś i nieznacznie ją pomniejszyć. Korekcja biustu może zostać wykonana jedynie u pacjentki, która ma jędrną skórę. Właśnie dlatego liposukcję przeprowadza się tylko u młodych kobiet. Dziewczętom zależy przede wszystkim na wymodelowaniu zarysu piersi. Ich częstym problemem jest tłuszcz w okolicach piersi, który tworzy nieestetyczną fałdkę, wypływającą nawet z najlepiej dobranego biustonosza. Liposukcji piersi nie wykonuje się w przypadku bardzo dużych piersi, ponieważ wtedy konieczne jest wykonanie plastyki nadmiaru skóry.

Operacja zmniejszania piersi

Pacjentka, u której przeprowadzany jest zabieg pomniejszenia piersi, powinna być w dobrym stanie psychicznym i fizycznym oraz mieć jasne oczekiwania dotyczące rezultatu zabiegu. Konieczne jest przeprowadzanie kompletu badań, a w przypadku starszych pacjentek także mammografii. Operacja zmniejszenia biustu trwa około 45 minut i wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym. Polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu z obszaru między piersią a pachą. Najlepszym momentem do przeprowadzenia zabiegu jest pierwszy tydzień po okresie, kiedy piersi są najmniej ukrwione, a tkanki pozostają pod najmniejszym wpływem hormonów. Konieczne jest także odstawienie tabletek antykoncepcyjnych na ok. 3 miesiące przed planowaną operacją. Tuż po korekcie biustu może pojawić się obrzęk lub miejscowa bolesność. Pacjentka ma założone szwy w miejscach wykonania małych nacięć służących do włożenia kaniuli odsysającej tłuszcz. Szwy są zdejmowane najwcześniej 7 dni, a najpóźniej 14 dni po zabiegu.

Korekcja piersi wymaga od pacjentki noszenia specjalnego biustonosza modelującego przez okres od 1 do 2 miesięcy. Dzięki biustonoszowi można zapobiec rozciąganiu skóry. Przez kilka tygodni po zabiegu konieczne jest także powstrzymywanie się od pracy fizycznej, szczególnie dźwigania ciężkich rzeczy.

Liposukcja piersi okolicy pachowej kosztuje około 3000 zł.

Komentarze (1)
~tatiana
~tatiana 3 miesiące temu

Wszyscy chcą tylko większe i większe, a nikt nie wie jak to się jest męczyć z F, jak kręgosłup boli i jakie są problemy. Ja w końcu nazbierałam na operację, miałam ją w zeszłym roku w łodzkim dermedzie u doktor Żukowskiej. Ulga niesamowita. :)

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Zmniejszenie piersi
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 3 tygodnie temu

13

Pomocni lekarze

Artykuły Zmniejszenie piersi
Zmniejszenie piersi

Mammoplastyka

Mammoplastyka to operacja biustu, której celem jest zmniejszenie piersi. Operację zmniejszenia biustu wykonuje się w celach nie tylko estetycznych (...) . Podczas operacji zmniejszenia...

Zmniejszenie piersi

Efekty zabiegu zmniejszenia piersi

Efekty zabiegu zmniejszenia piersi

Zdjęcia przedstawiające efekt operacji zmniejszenia piersi (po lewej stronie zdjęcia wykonane przed zabiegiem, po prawej - po).

Liposukcja

Zabieg liposukcji

Zabieg liposukcji

Uzyskanie wymarzonej sylwetki zazwyczaj dodaje pewności siebie, poprawia samoocenę, a tym samym pozytywnie wpływa na aktywność życiową i relacje z innymi ludźmi.

USG piersi

USG piersi - zdjęcie

USG piersi - zdjęcie

Badanie USG sutka powinno być okresowo wykonywane przez wszystkie kobiety, w celu jak najwcześniejszego wykrycia ewentualnych zmian.

Zabiegi na odchudzanie

Skutki liposukcji

Skutki liposukcji

Nieinwazyjne usuwanie tłuszczu umożliwia odchudzenie i wymodelowanie ciała. Zabieg wysmukla sylwetkę, uelastycznia skórę, zmniejsza cellulit, a co najważniejsze, likwiduje zbędne centymetry. Efekty zabiegu są widoczne bardzo szybko w postaci jędrnej...

Diagnostyka raka piersi

Rak piersi wykryty w mammografii

Rak piersi wykryty w mammografii

Na raka sutka zdecydowanie bardziej narażone są kobiety. U mężczyzn jest to niezwykle rzadki nowotwór.

Ból piersi

Badanie piersi

Badanie piersi

Dbaj o regularne badanie piersi, które pozwoli na wczesne wykrycie zmian. Od czasu do czasu warto zrobić tzw. samobadanie, dzięki któremu w razie potrzeby w porę udasz się do lekarza. USG piersi