Liposukcja twarzy

Liposukcja twarzy jest zabiegiem modelującym twarz. Dzięki niej można usunąć nadmiar tłuszczu, który nagromadził się w najbardziej widocznych okolicach (dolne partie policzków) oraz między twarzą a szyją. Rozmieszczenie tkanki tłuszczowej wraz z upływem lat ulega zmianie, przez co twarz wydaje się starsza niż jest w rzeczywistości. Dlatego też usunięcie tłuszczu powoduje nie tylko wyszczuplenie, ale także odmłodzenie twarzy. Odsysanie tłuszczu z twarzy przywraca jej naturalny wygląd i nadaje pełniejszy wygląd.

Zobacz film: "Domowe sposoby na pozbycie się trądziku"

Odsysanie tłuszczu z twarzy

Liposukcja stała się jednym z popularniejszych zabiegów kosmetycznych, który ma na celu redukcję określonych obszarów tłuszczu. Ostatnio coraz popularniejsze staje się odsysanie tłuszczu z okolic twarzy. Jest to obszar ciała, którego nie da się wymodelować ani za pomocą diety, ani za pomocą ćwiczeń. Liposukcja twarzy często łączona jest z innymi zabiegami, jak plastyka nosa, powiek czy warg. Odsysanie tłuszczu nie jest leczeniem otyłości, ale operacją chirurgiczną, która ma na celu poprawę konturu i kształtu twarzy. Na ten rodzaj zabiegu decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy mają problem z brzydko zlokalizowanymi złogami tłuszczu na twarzy. Pacjenci chcą usunąć przede wszystkim nadmiar tkani tłuszczowej z policzków, brody i szyi, czasem z okolicy przed uszami. Liposukcja tych okolic skutecznie modeluje twarz i nadaje jej młodszy wygląd. Odsysanie tłuszczu z twarzy przeprowadzane jest w specjalnie wyposażonych gabinetach. Osoba poddająca się zabiegowi zostaje znieczulona miejscowo. Operacja plastyczna twarzy tą metodą nie trwa długo. Chirurg wykonuje małe nacięcia w linii żuchwy lub na dole ucha. Czasem nacięcia mogą być wykonywane wewnątrz jamy ustnej. Dzięki tym nacięciom możliwe jest odsysanie tłuszczu. Zabieg kończy się założeniem szwów.

Ryzyko odsysania tłuszczu z twarzy

Pacjenci koniecznie powinni pamiętać, że liposukcja twarzy jest takim samym zabiegiem chirurgicznym, jak każda inna operacja, a w związku z tym istnieje ryzyko wystąpienia pewnych ograniczeń oraz działań niepożądanych. Najczęściej występującymi skutkami ubocznymi liposukcji twarzy są:

  • krwawienie,
  • obrzęk,
  • ból,
  • drętwienie,
  • infekcje,
  • zakażenia skóry.

Na szczęście te dolegliwości ustępują po upływie jakiegoś czasu od zabiegu. Innymi niepokojącymi następstwami zabiegu są grudki, asymetria rysów twarzy oraz blizny. Największym ryzykiem, które pojawia się podczas liposukcji twarzy jest czasowe lub trwałe uszkodzenie nerwów odpowiedzialnych za kontrolę mięśni twarzy bądź czucia. Pacjent przed przystąpieniem do zabiegu powinien porozmawiać z lekarzem o możliwych skutkach ubocznych. Powinien też być świadomy tego, na co się decyduje i jakich rezultatów oczekuje. Często bowiem osoby poddane operacjom plastycznym są rozczarowane efektami przeprowadzonych przez lekarzy działań.

Liposukcja laserowa twarzy

Alternatywą dla odsysania tłuszczu metodą chirurgiczną jest lipoliza laserowa. Podczas zabiegu trwającego od 10 do 40 minut lekarz wykonuje nacięcia, przez które wprowadzany jest laser, który w wyniku podgrzania błon komórek tłuszczowych prowadzi do zamienienia ich w emulsję, która jest częściowo wysysana, a następnie wycieka z organizmu naturalnymi drogami metabolicznymi. Lipoliza laserowa wiąże się z ryzykiem mniejszych powikłań niż chirurgiczne odsysanie tłuszczu z twarzy, jednakże każdy pacjent powinien zostać poinformowany o tym, że po zabiegu mogą wystąpić obrzęki, infekcje, wrażliwość na dotyk (około miesiąca) oraz może rozwinąć się zbiornik chłonki. Działanie promieniami lasera może spowodować ponadto oparzenie skóry. Korekta twarzy z użyciem lasera nie może być przeprowadzana u osób z cukrzycą, wysokim poziomem cholesterolu, astmą, chorobami serca, niewydolnością nerek i wątroby.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Liposukcja
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 3 tygodnie temu

13

Pomocni lekarze

Artykuły Liposukcja
Liposukcja

Liposukcja podbródka

Podwójny podbródek to problem wielu mężczyzn i kobiet. Rozwiązaniem nieestetycznego defektu może być liposukcja podbródka. Podczas zabiegu następuje (...) , by nadmiar tkanki tłuszczowej usunąć za pomocą lasera. Liposukcja...

Liposukcja

Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa jest bezinwazyjnym zabiegiem polegającym na odsysaniu nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej z takich miejsc (...) , jak: biodra, pośladki, uda, brzuch. Liposukcja bez skalpela odbywa się...

Liposukcja

Zabieg liposukcji

Zabieg liposukcji

Uzyskanie wymarzonej sylwetki zazwyczaj dodaje pewności siebie, poprawia samoocenę, a tym samym pozytywnie wpływa na aktywność życiową i relacje z innymi ludźmi.

Liposukcja

Efekty liposukcji

liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Może to być np. liposukcja ud, liposukcja pośladków, liposukcja podbródka czy liposukcja policzków. Efekty (...) liposukcji...

Liposukcja

Liposukcja kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem odbywającym się bez ingerencji skalpela. Operacja uważana jest nie tylko za bezpieczną dla pacjenta (...) , co nie powoduje jednak jakichkolwiek uszkodzeń w obrębie tkanki łącznej, naczyń krwionośnych,...