Liposukcja wodna

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, to dobrze znany zabieg chirurgii plastycznej. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w 2006 roku w Niemczech powstał nowy rodzaj tej operacji, tak zwana liposukcja wodna. Zabieg liposukcji wodnej wykorzystuje roztwór wodny pod wysokim ciśnieniem, który rozluźnia tkankę tłuszczową przed usunięciem jej za pomocą ssania. Podczas wstrzykiwania wody w dane miejsce podaje się znieczulenie. Jakie są główne zalety tego innowatorskiego zabiegu, który usuwa nadmiar tłuszczu?

Zobacz film: "Domowe sposoby na pozbycie się trądziku"

Tradycyjne odsysanie tłuszczu a liposukcja wodna

Wodna liposukcja jest adresowana szczególnie do osób, u których nadmiar tłuszczu zgromadził się w miejscach trudnych do usunięcia innymi metodami. U większości pacjentów klasyczna liposukcja była przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. W przypadku liposukcji wodnej stosuje się znieczulenie miejscowe. Zabieg liposukcji wodnej (water-jet liposuction with the body-jet) jest znacznie krótszy dzięki zastosowaniu nowych technik rozpuszczania tłuszczu. W tradycyjnej liposukcji obszar zabiegowy obstrzykiwano bezpośrednio przed odsysaniem za pomocą roztworu lidokainy. Ponadto tradycyjna liposukcja wiązała się ze sporym ryzykiem powikłań i była bardziej inwazyjna. Obecnie podczas liposukcji wodnej wtrysk następuje bezpośrednio do ciała, dzięki czemu tłuszcz łatwiej się rozpuszcza i można go szybciej odessać. Zmniejsza się również ryzyko uszkodzenia tkanek skóry i mięśni.

Do najważniejszych korzyści płynących z zastosowania liposukcji wodnej należą:

 • bardziej dokładne usuwanie tłuszczu,
 • możliwość usunięcia większej ilości tłuszczu niż podczas tradycyjnej liposukcji,
 • nikłe ryzyko uszkodzenia tkanek,
 • brak konieczności podawania pacjentowi dużych dawek znieczulenia,
 • efekty są widoczne natychmiast,
 • dużo krótszy czas trwania operacji.

Znieczulenie miejscowe powoduje, że pacjent może „uczestniczyć” w zabiegu i dawać lekarzowi pewne sygnały dotyczące przeprowadzania zabiegu.

Efekty liposukcji wodnej

Efekty odsysania tłuszczu są widoczne natychmiast po zabiegu. Jaka jest cena liposukcji? Bez względu na część ciała, koszt liposukcji waha się pomiędzy 5 a 7 tys. złotych. Poszczególne zabiegi mają następujące ceny:

 • wodna liposukcja talii – 5-6 tys. zł,
 • wodna liposukcja brzucha – 5-7 tys. zł,
 • wodna liposukcja pleców – 5-7 tys. zł,
 • wodna liposukcja bioder – 5-6 tys. zł,
 • wodna liposukcja ud – 5-7 tys. zł,
 • wodna liposukcja pośladków – 5-6 tys. zł.

Dla osób, którym marzy się zgrabna sylwetka bez męczących ćwiczeń i diet, odsysanie tłuszczu może wydawać się doskonałym pomysłem. Technika liposukcji uległa w ostatnim czasie znacznemu udoskonaleniu, co więcej, dostępne są nowe metody odsysania tłuszczu takie jak liposukcja wodna. Jest to stosunkowo nowa metoda, która pozwala optymalizować pożądane efekty i minimalizować ewentualne komplikacje. Jednak przed decyzją o odsysaniu tłuszczu warto zadać sobie pytanie – czy dobrowolne położenie się na stole operacyjnym jest rzeczywiście konieczne? Udoskonalenie metody nie oznacza bowiem, że po zabiegu nie wystąpią powikłania. Pacjentka, która poddała się zabiegowi potrzebuje ponadto kilku dni, by powrócić do dawnej formy i podjąć wcześniejsze aktywności.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Liposukcja
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Blog

walsq • ostatni post około miesiąca temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 3 tygodnie temu

13

Pomocni lekarze

Artykuły Liposukcja
Liposukcja

Liposukcja podbródka

Podwójny podbródek to problem wielu mężczyzn i kobiet. Rozwiązaniem nieestetycznego defektu może być liposukcja podbródka. Podczas zabiegu następuje (...) , by nadmiar tkanki tłuszczowej usunąć za pomocą lasera. Liposukcja...

Liposukcja

Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa jest bezinwazyjnym zabiegiem polegającym na odsysaniu nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej z takich miejsc (...) , jak: biodra, pośladki, uda, brzuch. Liposukcja bez skalpela odbywa się...

Liposukcja

Zabieg liposukcji

Zabieg liposukcji

Uzyskanie wymarzonej sylwetki zazwyczaj dodaje pewności siebie, poprawia samoocenę, a tym samym pozytywnie wpływa na aktywność życiową i relacje z innymi ludźmi.

Liposukcja

Efekty liposukcji

liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Może to być np. liposukcja ud, liposukcja pośladków, liposukcja podbródka czy liposukcja policzków. Efekty (...) liposukcji...

Liposukcja

Liposukcja kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem odbywającym się bez ingerencji skalpela. Operacja uważana jest nie tylko za bezpieczną dla pacjenta (...) , co nie powoduje jednak jakichkolwiek uszkodzeń w obrębie tkanki łącznej, naczyń krwionośnych,...