Trwa ładowanie...

Makijaż do okularów

Makijaż do okularów
Makijaż do okularów

Makijaż do okularów to, wbrew pozorom, nie jest zbędna fanaberia. Kobietom noszącym okulary może się wydawać, że za szkłami oczy są „schowane” i nie trzeba ich już malować. Nie jest to jednak prawda. Dobrze dobrany makijaż pod okulary, odpowiednie kredki i cienie do oczu pasujące zarówno do koloru tęczówki, jak i koloru oprawek czy rodzaju szkieł, mogą naprawdę wiele zmienić w wyglądzie każdej okularnicy. Prawidłowo wykonany makijaż oczu może spowodować, że twoje oczy staną się bardziej widoczne i wyrazistsze zza okularów.

spis treści

1. Malowanie oczu pod okularami

Makijaż pań, które noszą okulary nie jest prostą sprawą. Nie tylko sam moment malowania jest utrudniony, ale także dobór kosmetyków i ich odpowiednia kompozycja na oku. Chcąc wykonać odpowiedni makijaż, musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • brwi muszą być zadbane, w okularach bardziej rzucają się w oczy;
  • wybieraj cienie do powiek w kremie, nie w kamieniu – będą mniej brudziły szkła;
  • dolna powieka raczej nie powinna być podkreślana ciemnymi kolorami, gdyż okulary same z siebie mogą zacieniać ten rejon;
  • nie używaj wodoodpornego tuszu do rzęs;
  • ostrożnie z ilością tuszu do rzęs, wystarczy jedna warstwa – w przeciwnym wypadku końcówki rzęs zabrudzą szkła;
  • tusz musi być nakładany ostrożnie, aby nie powstały grudki – pod okularami będą bardziej widoczne, taki makijaż oczu jest nieestetyczny;
  • uważaj na bardzo ciemne i zdecydowane cienie, szczególnie jeśli jesteś dalekowidzem;
  • zawsze zaczynaj od nakładania jasnych, bazowych cieni do powiek.
Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Makijaż do okularów a rodzaj szkieł

Jak malować oczy przy krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmie? Podstawową sprawą przy dobieraniu makijażu do okularów jest sprawdzenie, jak szkła „działają” na wygląd twoich oczu. Jeśli za szkłami oczy są pomniejszone (dzieje się tak przy szkłach u krótkowidzów), zdecyduj się na intensywne kolory cieni – niebieskie czy różowe. Nie pozwolą „zginąć” oczom za pomniejszającymi je szkłami. Pomoże ci w tym także rozjaśnienie skóry tuż pod brwiami i ciemny, główny cień tylko na zewnętrznej krawędzi powieki. Wewnętrzna krawędź powieki powinna być rozjaśniona. Nie zapominaj także o lekko rozmytej kredce do oczu. Jeśli oczy są powiększone (u dalekowidzów), uważaj, aby nie przesadzić z makijażem. Wybieraj wtedy matowe cienie do powiek, najlepsze kolory to: beż, brąz, róż, pomarańczowy. Zrezygnuj z eye-linera lub używaj lekko rozmytej kredki do oczu. Makijaż pod okulary u dalekowidza musi być stonowany, w przeciwnym wypadku powiększone szkłami oczy będą jeszcze bardziej podkreślone. Jeśli nosisz okulary, aby skorygować astygmatyzm, możesz robić nieco mocniejszy makijaż oczu. Unikaj kolorów takich jak: szarości, błękity, zielenie.

3. Makijaż pod okulary a wybór oprawek

Makijaż oczu w przypadku kobiet noszących okulary nie jest prostą kwestią. Znaczenie ma nawet kolor, wielkość i kształt oprawek. Oto sugestie, jak może wyglądać makijaż pod okulary, uwzględniający oprawki:

  • jeśli oprawki są czarne, używaj jak najnaturalniejszych kolorów cieni do powiek – beżowych lub brązowych;
  • im bardziej kolorowe masz oprawki, tym mniej widoczny powinien być makijaż pod nimi – wybieraj naturalne kolory i nie przesadzaj z ilością make-upu.

Jak dobrać oprawki okularów? Pamiętaj, że wybór oprawek to decyzja na dłużej. Jeśli lubisz malować się mocno, wybierz takie oprawki, by pasowały do twojego stylu i twoich preferencji. Im mniej widoczne są oprawki, tym bardziej widoczny może być twój makijaż oczu. Przy doborze kształtu zwróć uwagę, gdzie znajdują się brwi w stosunku do oprawek: brwi powinny być na wysokości górnej krawędzi oprawek lub odrobinę wyżej.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze