Trwa ładowanie...

Małe jest piękne, czyli zalety bycia niskim...

Na wzrost nie mamy żadnego wpływu. Każdy z nas rośnie w swoim tempie i w zależności od genów osiąga taki, a nie inny wymiar. To cecha wrodzona przypisana nam przez matkę naturę, niezależna od czynników zewnętrznych. Bywa jednak, że czasem jesteśmy niezadowoleni z osiągniętych centymetrów i marzymy o idealnej sylwetce kreowanej przez media. Niemożność osiągnięcia tego celu może być frustrująca i dołująca. Poczucie niesprawiedliwości może dopaść za każdym razem gdy spojrzymy na 170-centymetrową koleżankę lub wysokiego kolegę.

Zobacz film: "Jak wpłynąć na swoją samoocenę?"

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło się wam mieć kompleksy z powodu swojego wzrostu – nie martwcie się. Większość ludzi spogląda na siebie krytycznym wzrokiem i doszukuje się wad. Nie zapominajcie też, że małe jest przecież piękne i ma naprawdę wiele zalet. Oto one.

spis treści

1. Niskie dziewczyny mają większe szanse na znalezienie partnera

Podczas wyboru partnera zwracamy uwagę na różne cechy zewnętrzne. Generalnie staramy się, aby potencjalny chłopak był wyższy. W związku z tym kobiety, które osiągnęły wysoki wzrost zmuszone są ograniczyć poszukiwania do mężczyzn odpowiadających ich wymaganiom, podczas gdy ich niższe koleżanki mogą umawiać się nie tylko z chłopakami mierzącymi 165 cm, ale również z wysokimi mężczyznami, ponieważ przy większości z nich będą wyglądały dobrze.

2. Niskie dziewczyny bez problemu mogą nosić wysokie szpilki

Nie muszą się przy tym obawiać, że będą wyższe od większości towarzystwa lub że przewyższą w ten sposób swojego partnera. Wysokie panie niestety często nie mają wyjścia i na wystawne przyjęcie muszą iść w płaskim obuwiu, aby uniknąć patrzenia z góry na swojego wybranka.

3. Niskim dziewczynom łatwiej jest dobrać ubranie

Większość sklepów oferuje rozmiary ubrań, takie jak S lub XS. Nie są one tak często kupowane, jak popularne M, dlatego istnieje większa szansa, że podczas wyprzedaży wasz rozmiar będzie wisiał na wieszaku. Poza tym niskie kobiety mogą również zajrzeć do działu z dziecięcymi ubraniami, ponieważ niektóre z firm oferują ciuchy dla dzieci nawet do 165 cm wzrostu. Są one zwykle tańsze niż ich odpowiedniki w kolekcjach dla dorosłych.

4. Niskie dziewczyny są zwinne i lekkie

Osoby niewielkiej postury są zazwyczaj lżejsze i szczuplejsze. W związku z tym wielu mężczyzn czuje potrzebę noszenia ich na rękach. Dosłownie i w przenośni. Niskie kobiety nie powinny więc narzekać na swój wzrost, tylko cieszyć się z przywilejów, jakie im przysługują. A co z mężczyznami? Czy oni również mają powody do zmartwień? W żadnym wypadku.

5. Niscy mężczyźni żyją dłużej

Najnowsze badania dowodzą, że mężczyźni charakteryzujący się niskim wzrostem częściej dożywają wieku starczego. Jest to ściśle związane z genem FOXO3 odpowiadającym za długowieczność, który nie tylko zmniejsza ryzyko choroby nowotworowej, ale również redukuje poziom insuliny we krwi.

Poza tym niskie osoby są bardziej ekonomiczne jeśli chodzi o spożywanie alkoholu. Do osiągnięcia stanu rozluźnienia potrzeba im mniej trunku, co ma wpływ nie tylko na zawartość portfela, ale i zdrowie. Warto więc zaakceptować swoje ciało takim, jakie jest i nie doszukiwać się kompleksów, które doprowadzają do niskiej samooceny i przygnębienia. Jeśli chcesz porozmawiać o kompleksach dotyczących niskiego wzrostu, zapraszamy na nasze forum.

 

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza