Trwa ładowanie...

Mariusz Bonaszewski - diagoza przez ekran telewizora, choroba mózgu

Aktor Mariusz Bonaszewski, którego możemy zobaczyć w serialu "Przyjaciółki" został uratowany przez widza. Jedną z osób, która siedziała przed ekranem telewizora był lekarz, który zdiagnozował u Bonaszewskiego bardzo poważną chorobę. W ten sposób uratował mu życie.

spis treści

1. Mariusz Bonaszewski - diagnoza przez ekran telewizora

W serialu "Przyjaciółki" Mariusz Bonaszewski gra Jerzego Gintera, ojca Ingi. Lekarz, który akurat oglądał serial, zauważył, że aktor porusza się w niepokojący sposób. Mężczyzna nie zwlekał i postanowił jak najszybciej skontaktować się ze stacją i poinformować aktora, że powinien udać się do szpitala.

Zobacz film: "Epidemia chorób mózgu? Co trzeci Polak zagrożony"
Mariusz Bonaszewski został zdiagnozowany przez lekarza oglądającego telewizję
Mariusz Bonaszewski został zdiagnozowany przez lekarza oglądającego telewizję (Filmweb / Instagram)

Jak się okazało, lekarz siedzący po drugiej stronie ekranu to specjalista. Potrafił zdiagnozować aktora wyłącznie obserwując jego ruchy i postawę. Medyk od początku wiedział, że ma to związek z pracą mózgu aktora. Po wizycie u specjalistów Mariusz Bonaszewski został skierowany na operację mózgu.

Obecnie 52-letni aktor jest już w domu, gdzie odpoczywa. Czeka go również rehabilitacja. To niezwykłe, że właśnie ten lekarz oglądał serial w odpowiednim momencie, a Bonaszewski potraktował jego telefon bardzo poważnie.

Nie wiadomo, jak długo potrawa powrót Mariusza Bonaszewskiego do pełni sił. Dlatego w chwili obecnej zostały zastopowane wszystkie jego prace, a spektakle z jego udziałem "Idiota” i "Kordian” zostały wstrzymane.

Mariusz Bonaszewski zagrał w wielu znanych filmach, np. "Jack Strong", "Powidoki", "Historia Roja" czy "Bodo". W Teatrze Narodowym Mariusz Bonaszewski pracuje zaś od 20 lat. Teraz wszyscy czekają na powrót do zdrowia jednego z najbardziej utalentowanych polskich aktorów.

2. Mariusz Bonaszewski - choroba mózgu

Każdego roku wzrasta liczba osób cierpiących na różne choroby mózgu. Pacjenci to nie tylko seniorzy, ale również osoby młode, a nawet dzieci. Najczęstsze choroby to depresja, stwardnienie rozsiane, padaczka, choroba Alzheimera, schizofrenia i guzy mózgu.

Wiele osób ukrywa chorobę, ponieważ boi się odrzucenia ze strony społeczeństwa. Aby zażegnać ten problem niezwykle ważna jest edukacja. To dzięki niej wzrośnie wiedza i świadomość społeczeństwa na temat chorób mózgu.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza