Trwa ładowanie...

Masturbacja a orgazm

Wiele kobiet szuka pomocy u specjalistów z powodu kłopotów związanych z osiąganiem orgazmu. Niektórym nigdy nie udało się szczytować podczas współżycia z żadnym z partnerów, mimo że same potrafią doprowadzić się do orgazmu w wyniku masturbacji.

spis treści

1. Przyczyny masturbacji

Jedną z częstych przyczyn pojawienia się kłopotów w osiąganiu orgazmu podczas stosunku jest tzw. zespół zakodowanych reakcji seksualnych. Pojawia się on w wyniku masturbacji uprawianej w czasie okresu dojrzewania. Powstaje i utrwala się poprzez powtarzanie stale tych samych bodźców fizycznych (określony rodzaj dotyku, ułożenie ciała, specyficzne ruchy, intensywność stymulacji) oraz psychicznych (określone fantazje i wyobrażenia). Skojarzenie odczuwanego podniecenia z bardzo specyficznymi bodźcami powoduje wytworzenie się specyficznego kodu seksualnego, który odtwarzany w dokładnie ten sam sposób za każdym razem wyzwala cykl reakcji seksualnych kobiety. Kod, według którego przebiega cykl reakcji seksualnych kobiety, może być tak silnie utrwalony, że każde odstępstwo od nawykowej stymulacji obniża lub w ogóle hamuje reakcje seksualne. Mężczyzna staje więc przed niezwykle trudnym wyzwaniem, jakim jest odtworzenie bardzo specyficznych bodźców. Często okazuje się to po prostu niemożliwe. W takiej sytuacji partnerka nie osiąga satysfakcji seksualnej podczas współżycia, mimo że jej partner jest w pełni sprawny, ona jest silnie podniecona, a do tego jest w stanie osiągnąć orgazm podczas samodzielnej stymulacji.

Zobacz film: "Ryzyko kontaktów seksualnych"

2. Skutki masturbacji

Nierzadko zdarza się, że brak zaspokojenia seksualnego kobiety rodzi frustracje zarówno po stronie jednej, jak i drugiej osoby. W efekcie może dojść do zniechęcenia wobec siebie, konfliktów między partnerami, zaburzeń seksualnych u kobiety. Dlatego jeśli w waszym związku występuje podobny problem, zgłoście się do seksuologa. Celem terapii jest zmiana powstałych uwarunkowań, a co za tym idzie – większa satysfakcja ze współżycia u obu partnerów.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Masturbacja a orgazm
Masturbacja a orgazm
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza