Masturbacja może zmniejszać ryzyko raka prostaty

Najnowsze badania dowodzą, że regularne wspołżycie seksualne wiąże się z niższym ryzykiem raka prostaty. Naukowcy twierdzą jednak, że takie same wyniki mogą odnosić się do mężczyzn, którzy się masturbują.

 

Polecane wideo:

U kobiet mało aktywne życie seksualne nie jest tak groźne, gdyż szyjka macicy kobiet jest otwarta, dzięki czemu bakterie mogą być wypłukiwane.

 

W okresie Bożego Narodzenia,  w którym samotne osoby mogą czuć się przygnębione, może być to skuteczny sposób zwalczania depresji.

Ponadto, sprawianie sobie przyjemności seksualnych może przyczyniać się do zmniejszenia ryzyka innych nowotworów i cukrzycy.

Pomimo udowodnionych naukowo korzyści zdrowotnych, pogłoski o tym, że masturbacja może powodować osłabienie wzroku lub powodować niepłodność może obniżyć uczucie przyjemności.

Jeśli chodzi o kobiety, masturbacja może pomóc w zapobieganiu infekcjom dróg moczowych, jak twierdzą eksperci.

Naukowcy z Uniwersytetu w Sydney tłumaczą to tym, że dzieje się tak dlatego że szyjka macicy otwiera się za każdym razem, gdy zostaje pobudzona.

"Wybrzuszenia rozciągają się do szyjki macicy, co umożliwia cyrkulację płynu, dzięki czemu płyny pełne bakterii obecne w szyjce macicy są wypłukiwane" – tłumaczą naukowcy. Inne badania wykazały, że mężczyźni, którzy regularnie uprawiają seks wykazują niższe ryzyko raka prostaty.

Amerykańscy naukowcy ogłosili, że najbardziej aktywni seksualnie mężczyźni mieli mniejsze ryzyko zachorowania na tę potencjalnie śmiertelną chorobę.

Naukowcy wierzą, że ich odkrycia mogą zostać wyjaśnione przez to, że dzięki wydzielaniu większych ilości nasienia, wypłukiwane są potencjalnie rakotwórcze toksyny.

Jednak wyniki te mogą być również odnosić się  do mężczyzn, którzy masturbują się w zaciszu własnego domu.

Inni naukowcy odkryli, że podniecenie seksualne może pomóc w zapobieganiu depresji.

Endorfiny są wytwarzane podczas masturbacji, co powoduje wzrost poziomu kortyzolu - hormonu powodującego pobudzenie układu odpornościowego.

Jednak wiele osób twierdzi, że częste masturbacje mogą powodować zmniejszenie własnego odczucia atrakcyjności. Naukowcy przeprowadzili badanie w 2003 roku, które mówiło o tym, że mężczyźni nie masturbowali się przez siedem dni, po czym mieli oni wyższy poziom testosteronu. Dowody wyników tych badań nie są jednak wystarczające.

Lekarze jednak zwracają uwagę na to, że masturbacja mężczyzn może sprzyjać powstawaniu infekcji dróg moczowych, zwłaszcza gdy warunki higieniczne nie są do końca przyjazne. Jednak jest to naturalny proces ulgi fizjologicznej i jest jak najbardziej zgodny z naturą człowieka.

Natalia Kulik, 5 miesięcy temu

Newsy

Komentarze

Pomocni lekarze

Artykuły Newsy
Newsy

Dr Bachański wrócił do Centrum Zdrowia Dziecka

Dr Bachański wrócił do Centrum Zdrowia Dziecka Odtwórz wideo

Sąd nakazał przywrócenie do pracy dr. Marka Bachańskiego, który w Centrum Zdrowia Dziecka w leczeniu swoich pacjentów stosował medyczną marihuanę. Czy neurochirurg będzie nadal stosował taką terapię? Jak wyglądały jego pierwsze dni w pracy? Powiedziała...

Newsy

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Dziwne przedmioty Rzeczy, które mogą utknąć w jamach ciała człowieka są naprawdę zadziwiające. Bardziej jednak dziwi fakt, jak to się wszystko tam znalazło... U.S. Consumer Product Safety Commission wydało listę przedmiotów w ciele, z którymi zgłaszali...

Newsy

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Jagody blushwood Naukowcy z QIMR Berghofer właśnie odkryli, że substancja z owocu, który rośnie wyłącznie w Australii może wspomóc walkę z rakiem. Niedawno opublikowali wyniki trwających 8 lat badań w czasopiśmie naukowym "PLOS ONE". Badacze mówią, że...

Newsy

Spacer po posiłku zmniejsza ryzyko cukrzycy

Pacjenci, którzy wychodzili na co najmniej 10-minutowy spacer po śniadaniu, obiedzie i kolacji mieli niższy poziom cukru we krwi niż ci, którzy wykonywali jeden 30-minutowy spacer dziennie. Osobom cierpiącym na cukrzycę typu 2 zalecana jest aktywność...

Newsy

Zmiana kształtu mózgu wraz z wiekiem

Szczeliny i zakręty mózgu potocznie nazywane „fałdami" nadają obraz, dzięki któremu błyskawicznie możemy rozpoznać ten narząd na tle innych części ciała. Teoria głosi, że kształt mózgu jest wynikiem ewolucji i jest on odpowiednio zoorganizowany dla komunikacji...

Newsy

Lekarz Anny Przybylskiej ukarany

Lekarz Anny Przybylskiej ukarany

Lekarz, który zajmował się Anną Przybylską został ukarany upomnieniem. Okręgowy Sąd Lekarski w Gdańsku stwierdził, że medyk złamał tajemnicę lekarską, gdy publicznie opowiadał o chorobie aktorki. W 2014 roku, po śmierci Przybylskiej, lekarz wystąpił...

Newsy

Wpływ słodzonych napojów gazowanych na sen

Według Amerykańskich badań osoby, które spożywają sodę najczęściej śpią w nocy nie więcej niż 5 godzin. Słodzone napoje są znanym czynnikiem ****ryzyka chorób serca i cukrzycy. Przeprowadzono badanie, w którym dokonano analizy 19 tysięcy pacjentów i...