Masturbacja może zmniejszać ryzyko raka prostaty

Najnowsze badania dowodzą, że regularne wspołżycie seksualne wiąże się z niższym ryzykiem raka prostaty. Naukowcy twierdzą jednak, że takie same wyniki mogą odnosić się do mężczyzn, którzy się masturbują.

 

U kobiet mało aktywne życie seksualne nie jest tak groźne, gdyż szyjka macicy kobiet jest otwarta, dzięki czemu bakterie mogą być wypłukiwane.

 

W okresie Bożego Narodzenia,  w którym samotne osoby mogą czuć się przygnębione, może być to skuteczny sposób zwalczania depresji.

Ponadto, sprawianie sobie przyjemności seksualnych może przyczyniać się do zmniejszenia ryzyka innych nowotworów i cukrzycy.

Pomimo udowodnionych naukowo korzyści zdrowotnych, pogłoski o tym, że masturbacja może powodować osłabienie wzroku lub powodować niepłodność może obniżyć uczucie przyjemności.

Jeśli chodzi o kobiety, masturbacja może pomóc w zapobieganiu infekcjom dróg moczowych, jak twierdzą eksperci.

Naukowcy z Uniwersytetu w Sydney tłumaczą to tym, że dzieje się tak dlatego że szyjka macicy otwiera się za każdym razem, gdy zostaje pobudzona.

"Wybrzuszenia rozciągają się do szyjki macicy, co umożliwia cyrkulację płynu, dzięki czemu płyny pełne bakterii obecne w szyjce macicy są wypłukiwane" – tłumaczą naukowcy. Inne badania wykazały, że mężczyźni, którzy regularnie uprawiają seks wykazują niższe ryzyko raka prostaty.

Amerykańscy naukowcy ogłosili, że najbardziej aktywni seksualnie mężczyźni mieli mniejsze ryzyko zachorowania na tę potencjalnie śmiertelną chorobę.

Naukowcy wierzą, że ich odkrycia mogą zostać wyjaśnione przez to, że dzięki wydzielaniu większych ilości nasienia, wypłukiwane są potencjalnie rakotwórcze toksyny.

Jednak wyniki te mogą być również odnosić się  do mężczyzn, którzy masturbują się w zaciszu własnego domu.

Inni naukowcy odkryli, że podniecenie seksualne może pomóc w zapobieganiu depresji.

Endorfiny są wytwarzane podczas masturbacji, co powoduje wzrost poziomu kortyzolu - hormonu powodującego pobudzenie układu odpornościowego.

Jednak wiele osób twierdzi, że częste masturbacje mogą powodować zmniejszenie własnego odczucia atrakcyjności. Naukowcy przeprowadzili badanie w 2003 roku, które mówiło o tym, że mężczyźni nie masturbowali się przez siedem dni, po czym mieli oni wyższy poziom testosteronu. Dowody wyników tych badań nie są jednak wystarczające.

Lekarze jednak zwracają uwagę na to, że masturbacja mężczyzn może sprzyjać powstawaniu infekcji dróg moczowych, zwłaszcza gdy warunki higieniczne nie są do końca przyjazne. Jednak jest to naturalny proces ulgi fizjologicznej i jest jak najbardziej zgodny z naturą człowieka.

Natalia Kulik, 10 miesięcy temu

Newsy

Komentarze

Pomocni lekarze

Artykuły Newsy
Newsy

Miłość do koni mogła ją zabić!

Miłość do koni mogła ją zabić!

Sport to zdrowie? Każdy z nas ma pasję. I o ile czytanie książek, zbieranie znaczków czy monet nie wiąże się z większym niebezpieczeństwem, o tyle są hobby, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Z pewnością należy do nich skakanie na bungee, motocross,...

Newsy

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Jagody blushwood Naukowcy z QIMR Berghofer właśnie odkryli, że substancja z owocu, który rośnie wyłącznie w Australii może wspomóc walkę z rakiem. Niedawno opublikowali wyniki trwających 8 lat badań w czasopiśmie naukowym "PLOS ONE". Badacze mówią, że...

Newsy

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Dziwne przedmioty Rzeczy, które mogą utknąć w jamach ciała człowieka są naprawdę zadziwiające. Bardziej jednak dziwi fakt, jak to się wszystko tam znalazło... U.S. Consumer Product Safety Commission wydało listę przedmiotów w ciele, z którymi zgłaszali...

Newsy

Dlaczego nigdy nie powinno się kłaść spać po kłótni?

„Nigdy nie idź do łóżka pokłócony" - mówi ludowa prawda. I zgodnie z nowym badaniem, powinniśmy wziąć pod uwagę tą starą radę. Naukowcy odkryli, że jeżeli idziemy spać, jednocześnie trzymając się negatywnych wspomnień, możemy mieć problem z ich stłumieniem. Sen...

Newsy

Nowy problem w leczeniu migotania przedsionków

Nieregularna praca serca, jaką jest migotanie przedsionków może być czynnikiem spustowym dla udarów na tle zakrzepicy. Z tego powodu niejednokrotnie u takich pacjentów przepisywane są leki rozrzedzające krew. Według najnowszego Kanadyjskiego badania,...

Newsy

Kontuzjowana Serena Williams nie zagra w finale WTA KC w Singapurze

Serena Williams wycofała się z przyszłotygodniowych zawodów WTA KC w Singapurze z powodu kontuzji barku. Amerykanka znajdująca się na drugim miejscu w rankingu światowym, nie grała od dotarcia do półfinału US Open we wrześniu. Miejsce Williams może...