Masturbacja oralna

Masturbacja oralna

Stymulacja erotyczna powoduje moment najsilniejszego podniecenia, który prowadzi do orgazmu. Taki stan można osiągnąć na szereg różnych sposobów. Nie zawsze...

Orgazm łechtaczkowy, czyli miłość fra ncuska, może być formą gry wstępnej, pettingu lub współżycia zarówno dla mężczyzny – nazywana wtedy fellatio - jak i dla kobiety – nazywana cunnilingus. W formie pozycji 69 może być także równoczesnym cunnilingus i fellatio, zaspokajającym potrzeby kobiety i mężczyzny podczas zbliżenia.

Oralna masturbacja mężczyzn

Seks oralny dla mężczyzny polega na pieszczeniu penisa i moszny ustami i językiem. Może to robić partner lub partnerka, choć istnieje także rodzaj seksu nazywany autofellatio, czyli masturbacja przeprowadzana samodzielnie przez mężczyznę. Ten ostatni rodzaj masturbacji, znany już w starożytności, wymaga od mężczyzny wyjątkowej sprawności i giętkości.

Zobacz film: "Orgazm kobiet i mężczyzn"

Pieszczenie penisa ustami przez partnerkę jest bardzo popularną formą gry wstępnej, która silnie pobudza mężczyznę i wzmacnia erekcję. Jako autonomiczna forma zaspokajania popędu seksualnego może zakończyć się wytryskiem w ustach partnerki lub poza nimi. Ważne jest, aby uzgodnić preferencje obojga partnerów.

Miłość francuska może obejmować:

  • lizanie główki członka,
  • ssanie członka,
  • łaskotanie językiem wędzidełka,
  • głaskanie dłonią moszny,
  • głaskanie dłonią pośladków.

Taka gra wstępna prawie zawsze gwarantuje satysfakcjonujący seks i intensywny orgazm, szczególnie dla mężczyzny.

Oralna masturbacja kobiet

Oralna masturbacja kobiet to przede wszystkim pieszczenie łechtaczki kobiety ustami i językiem, rzadziej brodą, nosem czy zębami. Językiem lub palcem można także penetrować pochwę, a dłońmi głaskać uda i pośladki partnerki. Takie pieszczoty oralnepozwalają kobiecie przeżyć orgazm łechtaczkowy lub są wstępem do seksu. Bardzo ważne jest, aby kobieta nie miała wątpliwości co do tego, że partnerowi podoba się zapach i smak jej najbardziej intymnych miejsc (może różnić się nasileniem w zależności od momentu cyklu miesiączkowego kobiety). W przeciwnym razie, pieszczenie ustami pochwy może być dla kobiety krępujące.

Bezpieczeństwo masturbacji oralnej

Równoczesna masturbacja oralna w formie pozycji 69, a także każdy inny rodzaj masturbacji oralnej, wymaga przede wszystkim wyjątkowej higieny. Zarówno nieprzyjemny zapach, jak i smak mogą całkowicie zepsuć nastrój zbliżenia. Sposobem na to jest także seks oralny podczas lub tuż po wspólnej kąpieli. Wiele osób preferuje pieszczenie gładkich powierzchni, stąd bardzo ważna jest rozmowa o preferencjach partnera lub partnerki.

Seks oralny jest przez wiele osób traktowany jako całkowicie bezpieczny. Owszem, nie zachodzi się od niego w ciążę, ale brak seksu pochwowego nie oznacza, że nie ma ryzyka zarażenia się różnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Uprawiając seks oralny bez prezerwatywy można się zarazić np. kiłą, chlamydią, opryszczką lub rzeżączką. W przypadku zarażenia się wirusem brodawczaka ludzkiego, istnieje ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej lub gardła u strony aktywnej. Wirus HIV nie przenosi się poprzez ślinę, ale naukowcy dowiedli, że jest obecny w preejakulacie oraz w spermie. Zaleca się uprawianie tego rodzaju seksu z prezerwatywą.

Anna Leśniewska

Komentarze (1)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Masturbacja - mity, wpływ na psychikę, korzyści
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Masturbacja - mity, wpływ na psychikę, korzyści
Stymulacja piersi

Oralna stymulacja sutków

Oralna stymulacja sutków

Piersi są dla wielu kobiet jedną z najbardziej erogennych stref. Stymulowanie ich przy pomocy pocałunków jest jeszcze skuteczniejsze niż pobudzanie dotykowe. Jednak u niektórych kobiet piersi nie są podatne na pieszczoty.

Masturbacja

Masturbacja - ilustracje

Masturbacja - ilustracje

Masturbacja polega na pobudzaniu własnych narządów płciowych bez udziału (lub przy biernym udziale) partnera. Masturbację długo uważano za dewiację (...) . Obecnie przeważa pogląd o korzystnym wpływie onanizmu. Masturbacja...

Masturbacja - mity, wpływ na psychikę, korzyści

Masturbacja a impotencja (WIDEO)

Masturbacja a impotencja (WIDEO) Odtwórz wideo

Masturbacja to temat tabu, z którym wiąże się wiele mitów. U mężczyzn polega na dotykaniu genitaliów w sposób dający rozkosz w celu osiągnięcia (...) przyjemność jest zjawiskiem typowym dla okresu dojrzewania. Jednak masturbacja...

Masturbacja

Intymność

Intymność

Jeżeli ma się psychiczne opory przed tą formą przyjemności, lepiej z niej zrezygnować, zamiast wprowadzać do sypialni nerwową atmosferę.

Masturbacja - mity, wpływ na psychikę, korzyści

Wpływ masturbacji na potencję (WIDEO)

Wpływ masturbacji na potencję (WIDEO) Odtwórz wideo

. Masturbację uprawiają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Ponadto takie zachowania mogą przejawiać nawet dzieci czy osoby w podeszłym wieku. Zagrożenie (...) . Takie zachowanie ma na celu osiągnięcie orgazmu. Często także towarzyszą...

Masturbacja - mity, wpływ na psychikę, korzyści

Masturbacja kobiety (WIDEO)

Masturbacja kobiety (WIDEO) Odtwórz wideo

Masturbacja jest wciąż tematem tabu, aczkolwiek dotyczy znacznej części populacji. Wiele osób pragnie osiągnięcia rozkoszy seksualnej, nie zawsze (...) samodzielnie rozładować napięcie seksualne. Nie oznacza to, że masturbacja...

Stymulacja penisa

Ręczna stymulacja członka

Ręczna stymulacja członka

Stymulacja penisa może być samodzielną formę stosunku, jak i jednym z elementów pobudzania.

Masturbacja - mity, wpływ na psychikę, korzyści

Jak pieścić penisa?

Jak pieścić penisa?

Ręczna stymulacja penisa powinna jak najbardziej przypominać ruchy frykcyjne podczas stosunku. Niezbędna jest płynność i dobre nawilżenie.