Trwa ładowanie...

Masturdating - na czym polegają samotne randki?

Masturdating, czyli czerpanie przyjemności z bycia ze sobą, można rozumieć jako samotną randkę. Pojęcie odnosi się do trendu skupiającego się na zaspokajaniu własnych potrzeb i czerpaniu przyjemności ze spędzania czasu solo, wyłącznie w swoim towarzystwie. Jego ideą jest myśl, że najlepsze rzeczy robi się w pojedynkę. I wbrew pozorom nie chodzi tu o zaspokajanie seksualnych popędów.

Zobacz film: "Fryzura na randkę. To proste"

spis treści

1. Czym jest masturdating?

Masturdating to stosunkowo nowe pojęcie i trend społeczny, który zdobywa na popularności. Co oznacza? Nie odnosi się do masturbowania się, jak może się wydawać. Istotą masturdatingu jest samodzielne zaspokajanie własnych potrzeb i „robienie sobie dobrze”, ale niekoniecznie w wymiarze cielesnym. Zjawisko nie ma związku z pożądaniem czy rozładowywaniem napięcia seksualnego, choć go nie wyklucza.

Istotą zjawiska jest spełnianie swoich zachcianek, koncentrowanie się na sobie i robienie tego, na co ma się ochotę. To życie zgodnie z samym sobą, bez oglądania się na innych. Najważniejsze jest odcięcie się od świata zewnętrznego i skupienie na swoim wnętrzu, pragnieniach i potrzebach.

Tym samym masturdating to czas tylko dla siebie, randka z samym sobą, w wybranych przez siebie okolicznościach: w kinie, w parku, restauracji, w domu – na kanapie przed laptopem, z ulubionym serialem, książką, smakowitym daniem i dobrym winem.

2. Na czym polega masturdating?

Masturdating jest rozumiany jako zaspokajanie własnych potrzeb, realizacja planów, podążanie za głosem pragnień, skoncentrowanie się na sobie, robienie tego, na co ma się ochotę, życie zgodnie z samym sobą - bez oglądania się na innych.

Masturdating mogą praktykować zarówno single jak i osoby pozostające w związkach. Chodzi bowiem wyłącznie o to, by pobyć trochę ze sobą. W tym czasie należy robić rzeczy, które się lubi, a które dotychczas planowało się w towarzystwie męża, chłopaka, przyjaciółki czy siostry.

Na czym polega masturdating? Jeśli masz ochotę iść do kina, nie czekasz na zaproszenie chłopaka czy wykazanie inicjatywy przez męża, odpuszczasz tkwienie w oczekiwaniu na odpowiedź przyjaciółki, która najpierw musi zerknąć w kalendarz (brak spontanicznych spotkań i podporządkowanie się terminarzom to znak naszych czasów).

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie brniesz w zbieranie filmowej grupy towarzyskiej, a po prostu rezerwujesz sobie miejsce, kupujesz bilet i wychodzisz na seans. Chcesz iść na koncert, do restauracji, do muzeum czy galerii sztuki, na spacer, na pływalnię, do filharmonii, na spacer? Schemat działania jest dokładnie taki sam. Planujesz aktywność i realizujesz zamiar. I tyle.

W przypadku masturdatingu nie ma ograniczeń i zasad - wszystko zależy od potrzeb, pragnień i zachcianek. Istnieje jednak jedno zagrożenie: prawdopodobnie najbliżsi, a także znajomi mogą być tym nieco zaskoczeni, może nawet zaniepokojeni. Być może pojawią się zarzuty o niechęć do spędzania czasu razem, w skrajnych przypadkach nawet podejrzenie o zdradę małżeńską czy partnerską. Zwykle wystarczy rozmowa i wyjaśnienie przyczyny zmiany życiowej optyki.

3. Dlaczego randki ze sobą są ważne?

Termin masturdating zyskuje na popularności i cieszy się coraz większym zainteresowaniem oraz uznaniem wśród osób, które widzą, że w codziennym życiu nie ma miejsca na refleksję Brak też przestrzeni oraz sposobności, by pobyć sam na sam ze sobą i własnymi myślami. Żyjemy szybko, jesteśmy podporządkowani grafikom, celom i obowiązkom. Masturdating oznacza potrzebę i czas zmiany To fantastycznie! Dlaczego?

Można śmiało powiedzieć, że idea zjawiska, realizowana na co dzień jako zorganizowanie czasu na spędzenie go solo, to nie tylko znak naszych czasów, ale i bardzo zdrowy nawyk. W końcu higieniczny tryb życia, w którym jest czas na dobre jedzenie, umiarkowaną aktywność fizyczną, regenerujący sen, ale i czas na odpoczynek, przyjemności i relaks, to podstawa optymalnego funkcjonowania.

Tylko w sytuacji, gdy pochylamy się nad sobą, otaczamy się troską, obdarowujemy zainteresowaniem, dajemy sobie szansę na dobrostan: zdrowie fizyczne i psychiczne. Stres, pośpiech, fatalnie ułożone priorytety to nie jest recepta na szczęśliwe życie.

Ideą masturdatingu jest pozwalanie sobie na rzeczy, które dają radość i przyjemność, przynoszą spokój, rodzą satysfakcję, ale także informację zwrotną na temat własnych potrzeb. Tym samym celebrowanie go daje radość, sprawia przyjemność i jest składową szczęścia. Ale to nie wszystko. Dzięki masturdatingowi można odkryć, kim się jest naprawdę, co się lubi, co jest ważne, co dodaje sił witalnych. To nie tylko forma wynagrodzenia siebie ciężkiego tygodnia czy rekompensaty za nieudany dzień, ale i zdrowy przejaw miłości do siebie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.