Trwa ładowanie...

Masz 36 lat? To najlepszy czas na seks!

Logika może sugerować, że najlepszy czas na seks nadchodzi, gdy mamy po 20 lat. Beztroskie chwile, młodzieńcza fantazja i brak zobowiązań muszą równać się najlepszym chwilom uniesień? Nic bardziej mylnego! Według najnowszych badań kobiety odczuwają największą przyjemność ze zbliżeń dopiero wtedy, gdy skończą 36 lat. Dlaczego? Już tłumaczymy!

Zobacz film: "Cała prawda o życiu erotycznym Polaków"

1. Magiczne 36

Kim Kardashian, Christina Aguilera, Jessica Alba i Paris Hilton – to one według naukowców odczuwają teraz największą przyjemność z seksu. Potwierdziły to badania 2600 kobiet. Podzielono je na 3 grupy: kobiet poniżej 23 roku życia (grupa najmłodsza), tych między 23 a 35 rokiem życia (grupa średnia) oraz kobiet powyżej 36. roku życia (grupa najstarsza). Uczestniczki zostały poproszone o opowiedzenie o swoich doświadczeniach odnośnie do orgazmu, poczucia atrakcyjności i zadowolenia z seksu. Wyniki zaskakują.

9 powodów, dla których warto uprawiać seks każdego dnia
9 powodów, dla których warto uprawiać seks każdego dnia [10 zdjęć]

Czy jest coś lepszego niż zakończenie dnia udanym seksem? Okazuje się, że oprócz oczywistych przyjemności...

zobacz galerię

2. Seksualnie spełnione

Zapytane o atrakcyjność, kobiety z najstarszej grupy aż w 80 proc. uznały, że czują się pewnie w swojej skórze i mają świadomość atrakcyjności. Dla porównania, w grupie średniej tylko 40 proc. kobiet uznało się za atrakcyjne, a w najmłodszej 70 proc. Najstarsze kobiety spośród badanych były też najbardziej zadowolone z orgazmu. 60 proc. uznało, że jego jakość jest coraz lepsza. W grupie średniej i najmłodszej odsetek ten wynosił po 50 proc.

Zobacz także:

Takie same wyniki badacze otrzymali, gdy zapytali poszczególne grupy kobiet o ogólną jakość ich życia seksualnego. Aż 86 proc. kobiet powyżej 36. roku życia stwierdziło, że miało udany stosunek w przeciągu ostatnich 4 tygodni. W porównaniu do tego wyniku, zadowolonych z grupy średniej było 76 proc. kobiet, a z grupy najmłodszej tylko 56 proc.

3. Monogamia receptą na udany seks!

Nie wszystkie kobiety były też zadowolone z długości swoich stosunków. 1/3 uważała, że powinny one trwać dłużej, a 10 proc., że są zbyt długie. A co według badanych kobiet jest kluczem do udanego życia seksualnego? Monogamia! 81 proc. uznało, że wierzy w udane życie seksualne, mając tylko jednego partnera przez całe życie.

Przeczytaj koniecznie:

Okazuje się więc, że wiek, a co za tym idzie – doświadczenie i większa świadomość własnego ciała najkorzystniej wpływają na udany seks. Badanie przeprowadzone przez twórców aplikacji mobilnej Natural Cycles, która ma zachęcić kobiety do naturalnej antykoncepcji, obala mity, jakoby najbardziej wyzwolone i żądne wrażeń były 20-latki. To co, drogie panie? Czekamy do 36 urodzin i szalej dusza...

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.