Przejdź na WP

Męskie strefy erogenne – gdzie powinny szukać ich kobiety?

Wiele mówi się na temat kobiecych sfer erogennych, jednak zapomina się, że na mapie ciała mężczyzn również znajdują się miejsca, których stymulacja może przynieść im sporo przyjemności. Możemy w ten sposób przenieść nasze sypialniane doznania na całkiem inny poziom. Jesteś zainteresowana?

Zobacz film: "Wygląd a seks"

spis treści

1. Całkiem wysoko...

Okazuje się, że szyja to nie tylko słaby punkt pań. Wielu mężczyzn szaleje także za delikatnymi pocałunkami karku. W czasie takich pieszczot uwalniane są spore ilości endorfin, czyli hormonów szczęścia, które wprowadzają naszych partnerów w błogi nastrój. Najbardziej wrażliwe jest miejsce tuż pod linią żuchwy oraz jabłko Adama. Panowie przepadają także za lekkim podgryzaniem małżowiny usznej, zwłaszcza kiedy towarzyszą temu szeptane do ucha pikantne tajemnice.

2. Niżej...

Język, wargi, sutki – to kolejne miejsca, których nie można pominąć. Język jest dość mocno unerwiony, dlatego głębokie, intensywne pocałunki sprawiają mężczyznom taką samą przyjemność, jak tobie, zwłaszcza że usta są jeszcze bardziej wrażliwe. Niektórzy z panów przepadają za pieszczotami okolic sutków, zwłaszcza ssaniem brodawek, chociaż to nieco ryzykowne.

Sprawdzonym elementem gry wstępnej jest także masaż pleców i ramion. Czuła na pieszczoty jest przede wszystkim linia kręgosłupa, dlatego wszelkiego typu drapanie, głaskanie czy szczypanie tych okolic może wywołać ciekawą reakcję. Niektórzy przepadają także za muskaniem ustami brzucha, zwłaszcza niższych jego partii.

3. Jeszcze niżej...

Najczulszym punktem są oczywiście genitalia. Ich stymulacja zazwyczaj pobudza partnera błyskawicznie. Pamiętajmy, że żołądź, wędzidełko czy moszna są czułe na dotyk, ale jednocześnie bardzo wrażliwe na ból, dlatego nie dajmy się ponieść emocjom za bardzo. Niewiele pań wie, że czułym miejscem zlokalizowanym poniżej pasa jest niewielkie wgłębienie znajdujące się w połowie odległości pomiędzy kroczem a odbytem, czyli prostata. Wystarczy przez kilka chwil lekko je uciskać, by wzbudzić w partnerze dreszczyk emocji.

4. Najniżej

Ze stopami trzeba uważać. W przypadku niektórych mężczyzn pieszczoty tej cześć ciała mogą wywołać silne podniecenie, zwłaszcza kiedy masaż urozmaicony jest ssaniem palców czy pocałunkami, jednak znajdą się i tacy, u których efekt może być całkowicie odwrotny. Wiele pań nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich mężczyźni także posiadają magiczny punkt G. Znajduje się on w okolicach odbytu, nieopodal zwieraczy. Chociaż doznania związane z jego stymulacją są ponoć niezapomniane, nie każdemu z panów jego poszukiwanie może się spodobać.

Męskie strefy erogenne – gdzie powinny szukać ich kobiety?
Męskie strefy erogenne – gdzie powinny szukać ich kobiety? (Zdjęcie pary / Shutterstock )

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze życie erotyczne naprawdę kwitło, warto mówić wprost o swoich preferencjach. Dzięki temu o wiele większą satysfakcję odczują obie strony. Odpowiednie dopasowanie partnerów wymaga czasu, jednak warto zadbać o to, by próbować nowych rzeczy i nie popaść w rutynę.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy