Męskie strefy erogenne – gdzie powinny szukać ich kobiety?

Wiele mówi się na temat kobiecych sfer erogennych, jednak zapomina się, że na mapie ciała mężczyzn również znajdują się miejsca, których stymulacja może przynieść im sporo przyjemności. Możemy w ten sposób przenieść nasze sypialniane doznania na całkiem inny poziom. Jesteś zainteresowana?

Całkiem wysoko...

Okazuje się, że szyja to nie tylko słaby punkt pań. Wielu mężczyzn szaleje także za delikatnymi pocałunkami karku. W czasie takich pieszczot uwalniane są spore ilości endorfin, czyli hormonów szczęścia, które wprowadzają naszych partnerów w błogi nastrój. Najbardziej wrażliwe jest miejsce tuż pod linią żuchwy oraz jabłko Adama. Panowie przepadają także za lekkim podgryzaniem małżowiny usznej, zwłaszcza kiedy towarzyszą temu szeptane do ucha pikantne tajemnice.

Zobacz film: "Temperament seksualny"

Niżej...

Język, wargi, sutki – to kolejne miejsca, których nie można pominąć. Język jest dość mocno unerwiony, dlatego głębokie, intensywne pocałunki sprawiają mężczyznom taką samą przyjemność, jak tobie, zwłaszcza że usta są jeszcze bardziej wrażliwe. Niektórzy z panów przepadają za pieszczotami okolic sutków, zwłaszcza ssaniem brodawek, chociaż to nieco ryzykowne.

Sprawdzonym elementem gry wstępnej jest także masaż pleców i ramion. Czuła na pieszczoty jest przede wszystkim linia kręgosłupa, dlatego wszelkiego typu drapanie, głaskanie czy szczypanie tych okolic może wywołać ciekawą reakcję. Niektórzy przepadają także za muskaniem ustami brzucha, zwłaszcza niższych jego partii.

Jeszcze niżej...

Najczulszym punktem są oczywiście genitalia. Ich stymulacja zazwyczaj pobudza partnera błyskawicznie. Pamiętajmy, że żołądź, wędzidełko czy moszna są czułe na dotyk, ale jednocześnie bardzo wrażliwe na ból, dlatego nie dajmy się ponieść emocjom za bardzo. Niewiele pań wie, że czułym miejscem zlokalizowanym poniżej pasa jest niewielkie wgłębienie znajdujące się w połowie odległości pomiędzy kroczem a odbytem, czyli prostata. Wystarczy przez kilka chwil lekko je uciskać, by wzbudzić w partnerze dreszczyk emocji.

Najniżej

Ze stopami trzeba uważać. W przypadku niektórych mężczyzn pieszczoty tej cześć ciała mogą wywołać silne podniecenie, zwłaszcza kiedy masaż urozmaicony jest ssaniem palców czy pocałunkami, jednak znajdą się i tacy, u których efekt może być całkowicie odwrotny. Wiele pań nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich mężczyźni także posiadają magiczny punkt G. Znajduje się on w okolicach odbytu, nieopodal zwieraczy. Chociaż doznania związane z jego stymulacją są ponoć niezapomniane, nie każdemu z panów jego poszukiwanie może się spodobać.

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze życie erotyczne naprawdę kwitło, warto mówić wprost o swoich preferencjach. Dzięki temu o wiele większą satysfakcję odczują obie strony. Odpowiednie dopasowanie partnerów wymaga czasu, jednak warto zadbać o to, by próbować nowych rzeczy i nie popaść w rutynę.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Punkty erogenne
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Mineta

~Mineciasz • ostatni post wczoraj

2
Artykuły Punkty erogenne
Punkty erogenne

Erotyczna mapa ciała

Erotyczna mapa ciała

Spójrz, jak często mieszkańcy Europy otwarcie rozmawiają na tematy seksualne!

Punkty erogenne

Pobudzanie stref erogennych kobiety

Pobudzanie stref erogennych kobiety

Ciało kobiety jest wręcz usiane punktami erogennymi. Wystarczy wiedzieć, które części ciała są najbardziej podatne na pieszczoty, by sprawić partnerce niebywałą rozkosz.

Punkty erogenne

Kamasutra - charakterystyka, pozycje, wskazówki

Pozycje w Kamasutrze ułatwiają partnerom wzajemne dopasowanie i maksymalizowanie doznań zmysłowych. Podpowiadają, jakie ułożenie jest najlepsze dla osób o różnej wysokości i budowie ciała. Pokazują, jak wykorzystywać różnice wynikające z wielkości narządów...

Punkty erogenne

Bezwstydnie o erotycznej mapie ciała

wrzenia? Na nowo odkryjcie strefy erogenne waszych ciał! Wystarczy do tego odrobina dobrych chęci, szczypta pomysłowości oraz uruchomienie wyobraźni (...) . Dzieje się tak dlatego, że mają na swoim ciele więcej czułych punktów...

Punkty erogenne

Pieszczoty - gra wstępna, strefy erogenne

Ciało kobiety jest wręcz usiane punktami erogennymi. Wystarczy wiedzieć, które części ciała są najbardziej podatne na pieszczoty, by sprawić (...) na pieszczoty poznasz, czy trafiłeś w dziesiątkę, czy musisz szukać dalej. Pieszczoty...

Punkty erogenne

Orgazm kobiet i mężczyzn (WIDEO)

Orgazm kobiet i mężczyzn (WIDEO) Odtwórz wideo

Nie ma wątpliwości co do tego, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni przeżywają orgazm. Są jednak pewne różnice między orgazmem kobiety a orgazmem mężczyzny. O tych różnicach opowiada Arkadiusz Bilejczyk, seksuolog. U mężczyzny orgazm jest związany z...

Punkty erogenne

Kamasutra (WIDEO)

Kamasutra (WIDEO) Odtwórz wideo

Kamasutra jest obszernym zbiorem pozycji seksualnych, zawierających różne techniki, sposoby i odmiany pieszczot, które ulepszają życie seksualne i potęgują poznania. Pozycje Kamasutry zawierają psychologiczne tło, w których najważniejsze jest budowanie...

Punkty erogenne

Jak wywołać orgazm? (WIDEO)

Jak wywołać orgazm? (WIDEO) Odtwórz wideo

jest osiągany - jest to takie samo zjawisko fizjologiczne. Orgazm kobiety może być także wywołany stymulacją konkretnych punktów: od najbardziej znanego punktu G, po punkt A czy U.

Punkty erogenne

Męskie punkty rozkoszy

Strefy erogenne, znane także jako punkty erogenne, to miejsca na ciele, które są szczególnie wrażliwe na dotyk. Nic więc dziwnego, że pobudzanie (...) punktów erogennych...