Mezoterapia bezigłowa – wskazania, przeciwwskazania, przygotowanie do zabiegu, postępowanie po zabiegu

Mezoterapia bezigłowa jest przyjemnym zabiegiem. Jest bezbolesna i niedroga, a jej efekty są spektakularne. Kto może skorzystać z zabiegów mezoterapii bezigłowej? I jak przebiega zabieg?

1. Mezoterapia bezigłowa – wskazania

Jeżeli chodzi o wskazania do mezoterapii bezigłowej, to należą do nich:

Zobacz film: "Mezoterapia bezigłowa"

Przed przeprowadzeniem mezoterapii bezigłowej każdy przypadek powinien być skonsultowany z lekarzem.

Zabiegi kosmetyczne, które koniecznie powinnaś wypróbować
Zabiegi kosmetyczne, które koniecznie powinnaś wypróbować [8 zdjęć]

Masaż całego ciała jest niezwykle relaksujący i skupia się na plecach, nogach, rękach i karku. Masaż...

zobacz galerię

2. Mezoterapia bezigłowa – przeciwwskazania

Mezoterapia bezigłowa nie powinna być przeprowadzana w kilku przypadkach. Przeciwwskazania do mezoterapii bezigłowej to między innymi:

3. Mezoterapa bezigłowa – przygotowanie do zabiegu

Zanim zostanie wykonany zabieg mezoterapii bezigłowej należy zastosować się do kilku wskazówek lekarza. Przed zabiegiem specjalista przeprowadza rzetelny wywiad z pacjentem, aby wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do mezoterapii bezigłowej. Kolejno pacjent ma obowiązek pozbycia się z ciała wszystkich metalowych przedmiotów (takich jak np. biżuteria).

Skóra jest dokładnie czyszczona i dezynfekowana. Kolejno lekarz przygotowuje specjalistyczną aparaturę do zabiegu i przykleja w odpowiednie miejsce na ciele pacjenta elektrody. Do konkretnego miejsca na ciele przykładana jest głowica, a przepływ prądu jest systematycznie zwiększany. Ważne jest, aby pacjent nie odczuwał dyskomfortu podczas mezoterapii bezigłowej.

4. Mezoterapia bezigłowa – opis zabiegu

Mezoterapia bezigłowa to nowoczesna metoda walki z cellulitem i tkanką tłuszczową. To innowacyjna alternatywa dla mezoterapii igłowej, gdzie technika ukłucia igłą została zastąpiona "zastrzykiem" fali elektrycznej. Opiera się na zjawisku elektropolacji – wpływa na to, że w błonie komórkowej tworzą się mikrokanały, dzięki którym substancje aktywne dostają się do wnętrza komórki.

Zabieg odmładza skórę poprzez wykorzystanie prądu impulsowego, elektroforezy i składników odmładzających. Jest bezbolesny i nie powoduje żadnych infekcji oraz krwawienia. Mezoterapia bezigłowa ma na celu normalizację, nawilżanie i tonizowanie skóry. Zabieg wpływa na skórkę pomarańczową, redukuje tkankę tłuszczową oraz rozstępy na udach i pośladkach.

Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka tygodni, zalecana jest seria 6 zabiegów co 2 tygodnie. Substancje wykorzystywane w mezoterapii bezigłowej to: witamina C, kolagen i kwas hialuronowy. Jeden zabieg mezoterapii bezigłowej kosztuje w granicach 200 zł.

Musisz to wiedzieć

5. Mezoterapia bezigłowa – postępowanie po zabiegu

Skóra po mezoterapii bezigłowej jest odświeżona, odprężona i promienna. Dlatego najlepiej, aby taki efekt podtrzymać jak najdłużej. Po zabiegu mezoterapii bezigłowej należy wcierać w skórę odpowiednie kremy z witaminami zalecone przez lekarza.

Należy pamiętać o prawidłowej diecie, która powinna być bogata w warzywa i owoce. Powinno się ograniczyć jedzenie tłustych potraw oraz słodyczy. Należy ograniczyć alkohol i palenie papierosów. Picie wody jest niezbędne i najlepiej pić ją do dwóch litrów dziennie.

Taki sposób jedzenia należy utrzymywać jak najdłużej, aby możliwie długo cieszyć się wspaniałymi efektami mezoterapii bezigłowej.

spis treści
rozwiń

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.