Trwa ładowanie...

Miód z mniszka – charakterystyka, właściwości zdrowotne, zastosowanie lecznicze

Avatar placeholder
13.04.2021 10:23
Miód z mniszka – charakterystyka, właściwości zdrowotne, zastosowanie lecznicze
Miód z mniszka – charakterystyka, właściwości zdrowotne, zastosowanie lecznicze

Majowe trawniki i łąki to żółte dywany. Wszystko za sprawą mniszka lekarskiego. Pospolity mlecz to nie tylko chwast, który rośnie gdzie tylko może. To bardzo ważny surowiec zielarski. Z mniszka można przygotować napary i nalewki. Wiele cennych właściwości ma miód z mniszka.

spis treści

1. Charakterystyka miodu z mniszka

Miód z mniszka nie należy do najpopularniejszych rodzajów miodu. Na pewno bardziej popularny jest miód lipowy, miód rzepakowy czy miód gryczany. Miód z mniszka nie jest jednak od nich gorszy. Miód z mniszka nie jest tanim miodem. Cena miodu z mniszka to ok 40 zł za słoik.

Miód z mniszka ma bardzo intensywny aromat. W smaku jest słodki i lekko mdławy. Jest chyba jednym z najsłodszych miodów. Ma jasnożółtą barwę i jest dość gęsty, kremowy. Krystalizacja miodu mniszkowego zajmuje kilka tygodni.

Zobacz film: "Piła wodę z miodem na czczo. Oto efekty"
Nie daj się zwieść. Wybierz najlepszy miód
Nie daj się zwieść. Wybierz najlepszy miód [4 zdjęcia]

Niezwykłe właściwości miodu są znane od lat. Chętnie stosujemy go jako bezpieczne lekarstwo na różnego

zobacz galerię

2. Jakie właściwości zdrowotne posiada miód z mniszka?

Główną zaletą miodu z mniszka są jego właściwości zdrowotne. Miód z mniszka jest uznawany za jeden z najzdrowszych miodów. Jest bogaty w witaminy. Szczególne miejsce zajmuje witamina C, witamina A, witamina D oraz witamina B2. Miód mniszkowy to także bogactwa składników mineralnych takich jak fosfor, potas oraz magnez.

Miód z mniszka ma właściwości antyoksydacyjne. Białka zawarte w miodzie z mniszka wzmacniają organizm, a cukry takie jak glukoza i fruktoza dodają organizmowi energii. Miód z mniszka zawiera także cholinę, która chroni wątrobę. Miód z mniszka ma również duże pokłady asparaginy.

Miód z mniszka ma właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe, przeciwbakteryjne, przeciw grzybicze oraz przeciwwirusowe. Miód z mniszka działa także przeciwbólowo i przeciwskurczowo. Jeżeli myślimy o detoksykacji naszego organizmu, możemy sięgnąć po miód z mniszka.

Miód z mniszka ma także działanie stymulujące naszą pamięć i koncentrację. Miód z mniszka wspomaga układ nerwowy. Ma także właściwości miodu z mniszka sprawiają także, że miód z mniszka wzmacnia układ kostno-stawowy. Miód z mniszka także opóźnia procesy starzenia.

Zobacz także:

3. Profilaktyczne i lecznicze zatosowanie produktu

Miód z mniszka można stosować profilaktycznie oraz leczniczo. Dolegliwości, na jakie można stosować miód mniszkowy to choroby wątroby i dróg żółciowych, problemy z układem moczowym, niestrawność, problemy z żołądkiem. Miód z mniszka można stosować także w grypie i przeziębieniu, osłabieniu organizmu oraz dolegliwości reumatycznych.

Miód z mniszka wzmacnia układ odpornościowy oraz serce. Miód mniszkowy wzmocni nasz organizm w sytuacji osłabienia, łagodzi kaszel i infekcje gardła i nosa.

Produkty o podobnej zawartości kalorii w 100 g

Brak produktów w wybranej kategorii.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze