Trwa ładowanie...

Multimilioner zamierza żyć 180 lat. Zdradza, jak to zrobić

Multimilioner Dave Asprey promuje nietypowy styl życia i żywienia. Zapewnia, że to recepta na długowieczność. Chce żyć 180 lat. Zdradza, jak przystąpił do realizacji tego planu.

1. Dave Asprey - kim jest

Dave Asprey zdradza swój sekret, jak żyć 180 lat. Oczywiście, trudno jeszcze zweryfikować skuteczność jego metody. Mężczyna ma dziś 45 lat, więc na rezultaty kuracji poczekamy. Powszechnie promowany zdrowy styl życia a zalecenia Dave'a Aspreya mogą stać w sprzeczności.

Dave Asprey zbił fortunę m.in. dzięki Bulletproof Coffee
Dave Asprey zbił fortunę m.in. dzięki Bulletproof Coffee (facebook.com)

Zobacz film: "Rady na długowieczność od 109-latki"

Jednak nietypowy styl życia i żywienia postulowany przez Dave'a Asprey'a już teraz zapewnił mu fortunę i grono wiernych fanów. Obecnie Dave Asprey promuje połączenie nauki, biologii i eksperymentów do pokonania ograniczeń ciała i umysłu.

Multimilioner Dave Asprey mówi, że chce żyć 180 lat i że wie, jak to zrobić
Multimilioner Dave Asprey mówi, że chce żyć 180 lat i że wie, jak to zrobić (twitter.com)

Choć nie jest w stanie sięgnąć po nieśmiertelność, chce zyskać sprawność i długie życie przekraczające możliwości zwykłych śmiertelników.

2. Dave Asprey - eksperymenty

Mężczyzna zdecydował się m.in. na chirurgiczny przeszczep swoich komórek macierzystych pobranych ze szpiku kostnego do wszystkich stawów, rdzenia kręgowego i płynu mózgowego.

Swoją żonę Dave Asprey poznał na konferencji o długowieczności
Swoją żonę Dave Asprey poznał na konferencji o długowieczności (facebook.com)

Zapewnia, że po zabiegu odmłodniał pod każdym względem. Zniknęły jego zmarszczki, włosy się zagęściły, a jego możliwości seksualne poprawiły się.

Procedura była droga i inwazyjna. Budzi też kontrowersje. Dotychczas komórki macierzyste wykorzystywano wyłącznie w celach leczniczych, a nie dla osób zdrowych.

Dave Asprey planuje powtarzać podobne zabiegi co 6 miesięcy. Oprócz tego zażywa 100 różnych witamin i suplementów każdego dnia, pilnuje ściśle diety, uprawia sport i regularnie odwiedza komory hiperbaryczne i do krioterapii.

Dave Asprey wierzy, że ingerencje w organizm zapewnią mu długowieczność
Dave Asprey wierzy, że ingerencje w organizm zapewnią mu długowieczność (facebook.com)

Wszystko, aby zachować młodość i przedłużyć życie prawie dwukrotnie.

Dave Asprey przyznaje, że jak dotąd zabiegi i farmakoterapia kosztowały go już ponad milion dolarów. Mężczyzna zbił fortunę m.in. na promocji Bulletproof Coffee, w której mleko zastępowane jest tłuszczem. Wśród fanów tej kawy jest m.in. szerokie grono celebrytów.

3. Dave Asprey - kariera

Dave'a Aspreya uznano za dietetycznego guru. Stał się autorytetem, chociaż nie ma wykształcenia medycznego. Nie jest również dietetykiem. Jednak jego śmiałe wizje zachwycają rzesze odbiorców.

W młodości mężczyzna borykał się z nadwagą i zaburzeniami psychicznymi oraz emocjonalnymi, podejrzewano u niego m.in. spectrum zespołu Aspergera, cierpiał przez boreliozę i chorobę Hashimoto.

Mężczyzna codziennie zażywa nawet 100 suplementów
Mężczyzna codziennie zażywa nawet 100 suplementów (facebook.com)

Dzięki wypracowanej przez siebie diecie i nowym pomysłom na codziennie funkcjonowanie, zwalczył uciążliwe dolegliwości. Teraz chce pokonywać ograniczenia, jakie natura stawia ludziom. Przyznaje się do eksperymentów na własnym ciele i zamierza sprzedać innym ten sposób na życie.

W diecie stawia na orzechy, grzyby, warzywa, mięso i koktajle z jarmużem.

Mimo braku formalnego wykształcenia, a może właśnie dlatego, jest dla odbiorców niezwykle przekonujący i jego książki rozchodzą się w ogromnych nakładach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza