Trwa ładowanie...

Myłam twarz wodą gazowaną. Oto efekty

 Dorota Mielcarek
27.08.2019 13:56
Mycie twarzy wodą gazowaną przynosi efekty
Mycie twarzy wodą gazowaną przynosi efekty (123rf)

Przepis Japonek i Koreanek na świeży i młody wygląd to bardzo pożądana wiedza. Mycie twarzy wodą gazowaną ma być świetnym sposobem na piękną cerę. Sprawdziłam, czy działa! Eksperyment trwa od trzech tygodni i już widać pierwsze efekty.

1. Jak myć twarz wodą gazowaną?

Do pierwszego mycia nie byłam przekonana, ale zmusiła mnie sytuacja. Wielka awaria sieci wodociągowej odcięła na dwa dni dopływ wody do dzielnicy, w której mieszkam. Po powrocie z pracy i zorientowaniu się w sytuacji, musiałam iść do sklepu, by kupić kilka litrów wody źródlanej. Była godz. 19:00, więc w sklepie ujrzałam puste półki, a jedyna woda, jaką znalazłam była… gazowana.

Pamiętałam, że oglądałam kiedyś filmik, na którym dziewczyny myły twarz wodą gazowaną. Kupiłam - z myślą, że nawet jeśli nie wykorzystam jej do mycia twarzy, to zużyję do zrobienia gofrów na śniadanie.

Woda gazowana i mineralna wymieszana 1:1
Woda gazowana i mineralna wymieszana 1:1
Zobacz film: "Lekarze o polskiej lekomani. Pacjenci wierzą, że pigułka pomoże na wszystko"

Przed zanurzeniem swojej twarzy w wodzie gazowanej zgłębiłam jednak wiedzę na ten temat. Okazało się, że wodę gazowaną powinnam rozcieńczyć ze zwykłą w proporcjach 1:1 – to cenna wskazówka szczególnie dla osób o cerze wrażliwej. Technika mycia twarzy wodą gazowaną wywodzi się z Japonii i jest bardzo popularna wśród tamtejszych kobiet.

Woda gazowana do mycia twarzy
Woda gazowana do mycia twarzy

Podobno Japonki, ale również i Koreanki myją tak twarz codziennie. Z informacji, które znalazłam wynika, że powinno się to robić nie częściej niż trzy razy w tygodniu.

Pierwszy raz rozcieńczyłam wodę w misce, w której mogłam zmieścić głowę i zanurzyłam w niej twarz. Było to mało przyjemne, głównie przez brak możliwości oddychania przez kilka sekund, ale… było warto! Moja twarz, po tych kilku sekundach zanurzenia, stała się gładka i miękka. Miałam wrażenie, że nie potrzebuję kremu do twarzy.

Awaria została naprawiona, jednak postanowiłam kontynuować eksperyment, aby przekonać się jakie efekty uzyskam, jeśli co dwa dni będę myła twarz tą metodą. Dziś mijają trzy tygodnie od początku eksperymentu.

2. Efekty mycia twarzy wodą gazowaną

Moja cera jest bardziej jędrna, dzięki bąbelkom, które działają jak delikatny peeling i pozytywnie wpływają na komórki znajdujące się między włóknami kolagenowymi. Pory są wyraźnie oczyszczone – podczas zanurzenia twarzy w wodzie, mam wrażenie, że bąbelki wżerają się w twarz.

Mycie twarzy wodą gazowaną poprawia krążenie, dzięki czemu cera jest promienna i zawsze świeża.

Jest to też świetny sposób na orzeźwienie cery podczas upalnego lata. Moja cera jest mieszana, ale bardziej w kierunku suchej i u mnie sposób mycia twarzy pań z kraju Kwitnącej Wiśni się sprawdził.

Poleciłam wodę gazowaną koleżance z cerą tłustą – po tygodniu stosowania tej metody jest zachwycona! Jej cera jest wyraźnie gładsza i mniej przetłuszczona, a trądzik mniej widoczny (nie zauważyłam takiego efektu u siebie, ponieważ nie mam problemów z cerą).

Mycie twarzy wodą gazowaną to sposób Japonek
Mycie twarzy wodą gazowaną to sposób Japonek

Co na to dermatolog?

- Nie ma żadnych badań na ten temat, jednak pacjentki często o to pytają. Jeśli panie mają wrażliwą skórę, powinny uważać, aby dodatkowo jej nie podrażnić. Trzeba przede wszystkim obserwować, jak reaguje skóra i w razie wątpliwości wrócić do tradycyjnego mycia twarzy – mówi dermatolog z Centrum Medycznego Dermiq.

Ta metoda mycia twarzy, choć brzmi dziwacznie, daje naprawdę świetne efekty. Składniki mineralne zawarte w wodzie gazowej mogą zdziałać cuda. Nie zaszkodzi spróbować!

Sprawdzaliśmy dla was inne triki: picie shotów z kurkumą i picie octu jabłkowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze