Trwa ładowanie...

Na czym polega catfishing?

Izabela Dziugieł, psycholog, psychoterapeuta, seksuolożka z Instytutu Pozytywnej Seksualności mówi o zjawisku catfishingu:

Zobacz film: "Na czym polega catfishing?"

Powszechna dostępność portali randkowych i mediów społecznościowych sprawia, że coraz więcej ludzi poznaje swoją drugą połówkę przez internet. Jednak nie wszystkie historie mają szczęśliwe zakończenie.

Zobacz także

- Catfishing to jest bycie okłamywanym, to znaczy, że jest ktoś kto tworzy swoją osobowość on-line, żeby przyciągnąć do siebie i oszukać jakieś gro osób lub jedną osobę – mówi newsrm.tv Izabela Dziugieł, sycholog, psychoterapeuta, seksuolożka Instytut Pozytywnej Seksualności. Przyczyny takiego oszustwa mogą być różne, jednak przede wszystkim są to korzyści matrymonialne i, coraz częściej, finansowe.

9 rzeczy, których nie powinno się robić przed seksem
9 rzeczy, których nie powinno się robić przed seksem [10 zdjęć]

Satysfakcjonujące pożycie seksualne to element udanego związku. Istnieje jednak wiele czynników, które

zobacz galerię

Poznając osobę przez internet warto jest ją wcześniej sprawdzić, chociażby przeglądając jej konto na portalach społecznościowych. Sygnałami ostrzegawczymi powinny być przede wszystkim brak zdjęć na profilu i mała liczba znajomych, bądź lista składająca się z kont, które nie są prawdziwe. Jak mówi Izabela Dziugieł, często jeżeli chcemy się umówić na spotkanie, czy zwykłą rozmowę z takim catfisherem, okazuje się ona niemożliwa. Catfisher zawsze znajdzie coraz to nową wymówkę, jak np. zepsuty komputer czy problemy rodzinne, żeby się usprawiedliwić.

Portale społecznościowe dają nam możliwość promocji naszej osoby w internecie i kreowanie wybranego wizerunku. Dlatego właśnie, jak tłumaczy Izabela Dziugieł, wszyscy w pewien sposób jesteśmy catfishowcami.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Na czym polega catfishing?
Na czym polega catfishing?
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza