Nadciąga porywisty wiatr do 90 km/h. Grozi złym samopoczuciem
Synoptycy ostrzegają przed nadciągającym silnym porywistym wiatrem. Prędkość wiatru może sięgać nawet do 90 km na godzinę. Osoby wrażliwe na pogodę mogą również odczuwać złe samopoczucie.
1. Porywiste wiatry w całej Polsce
Synoptycy ostrzegają, że najbliższe dni będą bardzo wietrzne. Prędkość wiatru może sięgać nawet 90 km na godzinę.
Nadciąga układ niżowy znad Skandynawii i Atlantyku. Niż zderzy się z nadciągającymi z zachodu deszczowymi frontami atmosferycznymi.
W efekcie silnym wiatrom towarzyszyć będą opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Co prawda niedziela 17 marca 2019 zapowiada się ciepła i słoneczna, jednak kolejny tydzień znów upłynie pod znakiem opadów.
Ostrzeżenia przed silnym wiatrem dotyczą większości województw.
Najsilniej będzie wiało w województwie pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim. Prędkość wiatru będzie wynosić w porywach 80-90 km/h.
W dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim powieje nieco lżej, w porywach do 70-75 km/h.
2. Porywiste wiatry mogą skutkować złym samopoczuciem
Silne wiatry mogą powodować złe samopoczucie. Badania naukowe potwierdzają, że w czasie niekorzystnej pogody zdarza się więcej problemów ze zdrowiem oraz obniżenie nastroju.
Tzw. choroba fenowa może skutkować smutkiem i rozdrażnieniem. Większość osób przechodzi łagodnie te dolegliwości.
Niektórzy narzekają, że w czasie złej pogody stają się nerwowi i zdekoncentrowani. Wrażliwi cierpią na bezsenność, inni z kolei na nadmierną senność.
Zdarza się, że odczuwają silny niepokój. Instensywne podmuchy wiatru mogą powodować nawet zaburzenia krążenia, a także dolegliwości ze strony układu pokarmowego.
Dość powszechne są bóle głowy oraz dolegliwości sercowe u osób mających problemy kardiologiczne.
Statystyki medyczne i policyjne potwierdzają negatywny wpływ silnych wiatrów na zdrowie i emocje.
Warto uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na lepszą aurę. Perspektywa ocieplenia pomoże zachować dobry nastrój. Prognozy mówią o nadejściu prawdziwej wiosny już na początku kwietnia.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Treści w naszych serwisach służą celom informacyjno-edukacyjnym i nie zastępują konsultacji lekarskiej. Przed podjęciem decyzji zdrowotnych skonsultuj się ze specjalistą.