Trwa ładowanie...

Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – maj 2016

Avatar placeholder
21.01.2020 13:57
Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – maj 2016
Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – maj 2016

Prezentujemy najnowszy raport „Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – maj 2016”, w którym zestawione zostały sylwetki ekspertów, którzy w ostatnim miesiącu wykazali się największą aktywnością w udzielaniu odpowiedzi na pytania użytkowników dotyczące stanu zdrowia, chorób, dolegliwości, diety czy psychologii. Publikacja ma na celu przybliżenie lekarzy i specjalistów, którzy pomogli użytkownikom portalu abcZdrowie.pl rozwiewając ich wątpliwości i przekazując wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia.

Lek. Zbigniew Żurawski

Chirurg, onkolog z Warszawy.

Udzielił odpowiedzi na 309 pytań i otrzymał 80 podziękowań od użytkowników.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

Specjalista w dziedzinie chirurgii onkologicznej. Zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem znamion barwnikowych i nowotworów skóry, głownie czerniaka. Jest przy tym specjalistą w dziedzinie dermatoskopowej oceny zmian skórnych. Obecnie pacjentów przyjmuje w Przychodni Specjalistycznej Polskiej Fundacji Europejskiej Szkoły Onkologii w Warszawie.

Rozpoznanie raka prostaty stawia się na podstawie badania mikroskopowego materiału z biopsji gruczołu, wykonanej w uzasadnionych przypadkach (tzn. gdy są podejrzenia na podstawie badania przez urologa i badań dodatkowych np.USG). Sam poziom PSA nie może być podstawą rozpoznania.

Lek. Tomasz Stawski

Chirurg z Jaworzna.

Udzielił odpowiedzi na 144 pytania i otrzymał 190 podziękowań od użytkowników.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej. W pracy zawodowej skupia się na wykonywaniu badań z zakresu ultrasonografii diagnostycznej oraz zabiegów chirurgii plastycznej i małoinwazyjnej. Ukończył kursy specjalistyczne w dziedzinie badań USG, zabiegów laparoskopowych oraz operacji przepuklin z wszczepami. Obecnie pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym w Jaworznie.

Złóg to to samo co kamień nerkowy. Jeśli złóg nie jest duży i nie powoduje zastoju moczu w nerce (poszerzenie układu kielichowo-medniczkowego) to w niczym nie zagraża. Wystarczające w takim wypadku jest odpowiednie nawodnienie organizmu i, w razie silnych dolegliwości bólowych, leki rozkurczowe.

Dr n. med. Krzysztof Jach

Chirurg plastyczny, laryngolog ze Szczecina.

Udzielił odpowiedzi na 135 pytań i otrzymał 80 podziękowań od użytkowników.

W pracy zawodowej zajmuje się otolaryngologią, zabiegami chirurgicznymi w obrębie głowy i szyi oraz zabiegami chirurgii plastycznej. Jest autorem i współautorem 122 prac naukowych. Odbył liczne szkolenia i kursy specjalistyczne w kraju i za granicą. Pełni funkcję przewodniczącego Zachodniopomorskiego Związku Laryngologów. Prowadzi Prywatną Klinikę Laryngologii i Chirurgii Estetycznej w Szczecinie.

Jeżeli zapalenie zatok trwa ponad miesiąc to określane jest jako przewlekłe. Konieczna jest wówczas tomografia. Samo stosowanie antybiotyków nie jest wskazane.

Lek. Janusz Jaworowski

Chirurg, chirurg plastyczny z Warszawy.

Udzielił odpowiedzi na 130 pytań i otrzymał 105 podziękowań od użytkowników.

Specjalizuje się w chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej oraz estetycznej. Zajmuje się również przeprowadzaniem zabiegów chirurgii ogólnej i onkologicznej, w szczególności w rekonstrukcjach po usunięciu nowotworów. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe. Jest pionierem w stosowaniu implantów u pacjentów onkologicznych. Prowadzi prywatny gabinet specjalistyczny w Warszawie.

Skóra po radioterapii się zmienia - pojawią się rożne niekorzystne zmiany. Należy o nią szczególnie dbać, osłaniać od słońca oraz nawilżać łagodnymi balsamami.

Lek. Dorota Kinga Stepczenko-Jach

Okulista z Myślenic.

Udzieliła odpowiedzi na 123 pytania i uzyskała 52 podziękowania od użytkowników.

Specjalista w dziedzinie okulistyki, posiadająca wieloletnie doświadczenie zawodowe. Jest członkiem Towarzystwa Jaskrowego oraz członkiem Sekcji Soczewek Kontaktowych. W pracy zawodowej zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób oczu oraz wykonywaniem drobnych zabiegów okulistycznych. Pomaga także w doborze szkieł i soczewek kontaktowych. Od 1989 roku prowadzi gabinet okulistyczny w Myślenicach.

Soczewki toryczne należy przymierzyć. Toryczne soczewka rotuje na oku (mniej lub więcej), zgodnie lub przeciwnie do wskazówek zegara.

Dr n. med. Anna Błażucka

Neurolog z Warszawy.

Udzieliła odpowiedzi na 123 pytania i otrzymała 47 podziękowań od użytkowników.

Specjalizuje się w neurologii, medycynie transportu oraz medycynie pracy. Do jej zainteresowań zawodowych należą głównie leczenie polineuropatii cukrzycowej oraz leczenie bólu. Autorka licznych publikacji naukowych. Regularnie uczestniczy w kursach i szkoleniach specjalistycznych. Pacjentów przyjmuje w placówkach na terenie Warszawy.

Leczenie toksyną botulinową uznawane jest przez przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy i Międzynarodowego Stowarzyszenia Bólów Głowy za najskuteczniejszy sposób leczenia migreny przewlekłej
Działanie przeciwbólowe rozpoczyna się po około 3 dniach od jej podania i utrzymuje się przez około 3-6 miesięcy. Leczenie jest skuteczne u około 80% chorych. U więcej niż połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia bólów głowy, a u pozostałych do znacznego zmniejszenia liczby dni w miesiącu z bólem głowy oraz zmniejszenie natężenia bólu

Lek. Tomasz Kowalczyk

Ortopeda z Przeworska.

Udzielił odpowiedzi na 122 pytania i otrzymał 121 podziękowań od użytkowników.

Specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii ruchu. Od 2007 roku jest kierownikiem Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w szpitalu w Przeworsku. Zajmuje się głównie diagnozowaniem i leczeniem chorób układu kostnego. Przeprowadza zabiegi alloplastyki stawów biodrowych i kolanowych oraz rekonstrukcje więzadeł krzyżowych.

Punkcję wykonuje się zawsze, kiedy trzeba, bez patrzenia w kalendarz. Trzeba natomiast sprawdzić, dlaczego zabiegi są konieczne, wykonując artroskopię.

Lek. dent. Agata Duda

Stomatolog, lekarz medycyny estetycznej z Krakowa.

Udzieliła odpowiedzi na 112 pytań i uzyskała 25 podziękowań od użytkowników.

Stomatolog specjalizujący się w leczeniu zachowawczym, estetycznym oraz protetycznym. Stale poszerza swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w kursach i szkoleniach naukowych. Jest absolwentką studiów podyplomowych w dziedzinie medycyny estetycznej. Pacjentów przyjmuje w gabinetach ESCLINIC w Krakowie.

Aby ocenić stan zęba konieczna jest diagnostyka radiologiczna oraz badanie wewnątrzustne polegające między innymi na dotykaniu zęba. Jeśli ząb jest objęty zaawansowaną próchnicą mogą pojawić się przy tym nieprzyjemne dolegliwości.

Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Neurolog z Warszawy.

Udzieliła odpowiedzi na 106 pytań i uzyskała 96 podziękowań od użytkowników.

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, specjalista neurolog. Doświadczenie w leczeniu bólu zdobywała w czasie pracy w Norwegii i w Bostonie (USA). Członek i założyciel Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy i European Headache Federation. Autorka licznych publikacji naukowych i popularnych, prowadzi kursy i szkolenia dla lekarzy. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem migren, nietypowych bólów głowy, klasterowych bólów głowy, niedokrwienia mózgu, bólów kręgosłupa, padaczki, otępienia czy nawracających zawrotów głowy. Konsultant neurolog ENEL-MED i IDLB.

Pacjentów konsultuje w prywatnym gabinecie w Warszawie, na Żoliborzu.

 

Mdłości i potliwość to objawy autonomiczne, które czesto towarzyszą zawrotom głowy i mdłościom. Częściej pojawiają się w upalną pogodę lub przy odwodnieniu. Wskazana jest wówczas pełna konsultacja specjalistyczna.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze