Trwa ładowanie...

Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści

Avatar placeholder
13.04.2017 13:57
Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – marzec 2017
Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – marzec 2017

Zapraszamy do zapoznania się z raportem "Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – marzec 2017". Znajdują się w nim sylwetki lekarzy i specjalistów współpracujących z serwisem WP abcZdrowie w ramach projektu "Zapytaj lekarza". Osoby te podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz udzieliły najwięcej odpowiedzi na pytania nurtujące naszych użytkowników, za co im serdecznie dziękujemy!

Mgr Irena Mielnik-Madej

Psycholog z Krakowa.

Udzieliła odpowiedzi na 262 pytań i otrzymała 370 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Psycholog, trener, doradca z zakresu rozwoju osobowości i logoterapeuta. Specjalizuje się w pracy z osobami, które na pewnym etapie swojego życia przeszły jakiś kryzys. Pracuje między innymi z osobami, które w dzieciństwie doświadczyły molestowania seksualnego.

Jest takie powiedzenie, że ruch zastąpi każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu. Ja się pod tym bardzo podpisuję.

Lek. Jerzy Bajko

Neurolog ze Szczecina.

W marcu odpowiedział na 246 pytań i otrzymał 155 podziękowań od użytkowników.

Specjalista neurologii i neurochirurgii z 10-letnim doświadczeniem. Uczestnik licznych staży zagranicznych oraz współautor publikacji naukowych. Wykonuje pełną ocenę stanu neurologicznego wraz z badaniem dna oczu.

Po udarze najlepsza jest dieta śródziemnomorska, dużo warzyw i owoców, unikanie tłuszczów zwierzęcych i suplementacja preparatami Dr Ratha (Vitacor plus, Arteriforte i Phytobiologicals).

Lek. Konstanty Dąbski

Laryngolog z Sandomierza.

Odpowiedział na 235 pytań i otrzymał 360 podziękowań od użytkowników WP abcZdrowie.

Specjalista z zakresu laryngologii. Oferuje pełen zakres konsultacji z zakresu laryngologii dziecięcej i osób dorosłych. Jest w stanie również udzielić konsultacji z zakresu chirurgii głowy i szyi.

Citrobacter freundii nie wymaga leczenia jeżeli zasiedla tylko dolny przewód pokarmowy. Jeżeli znajduje się w gardle, to należy pobrać dobry wymaz z gardła na posiew i antybiogram i zgodnie z antybiogramem zastosować dziesięciodniową antybiotykoterapię. Po okresie trzydziestodniowym po leczeniu wykonać należy kontrolne wymazy z gardła.

Lek. Tomasz Kowalczyk

Ortopeda z Przeworska.

W marcu udzielił 197 odpowiedzi, za co otrzymał 264 podziękowań od użytkowników.

Kierownik oddziału urazowo-ortopedycznego w przeworskim szpitalu. Wykonuje m.in. alloplastykę stawów biodrowych i kolanowych, punkcję stawu, wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego, zespolenie odłamów kostnych czy też artroskopie stawów.

Endoprotezoplastyka czyli zabieg wymiany stawu na sztuczny jest jedynym sposobem leczenia w przypadku stałych, silnych dolegliwości bólowych i znacznego ograniczenia ruchomości.

Lek. Łukasz Wroński

Internista z Pabianic.

Odpowiedział na 190 pytań użytkowników WP abcZdrowie i otrzymał 280 podziękowań.

Doświadczony lekarz medycyny w zakresie chorób wewnętrznych. Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Udziela konsultacji dotyczących m.in. farmakoterapii oraz skutków ubocznych leków.

Zielona wydzielona z nosa świadczy o stanie zapalnym, nie jest tożsama z zakażeniem bakteryjnym i w takiej sytuacji antybiotyk jest zwykle niepotrzebny.

Mgr Paweł Czarnocki

Fizjoterapeuta z Krakowa.

Udzielił 172 odpowiedzi na pytania użytkowników, za co otrzymał 236 podziękowań.

Specjalista fizjoterapii ortopedycznej, neurologicznej oraz sportowej. W zakresie konsultacji znajduje się również terapia bólu. Pacjentów przyjmuje zarówno w Krakowie, jak i w Zabrzu. Uczestnik licznych kursów i stażów.

Przy ostrogach piętowych skuteczne są zabiegi fizykalne, pod warunkiem właściwego wykonania. Dodatkowo doświadczony fizjoterapeuta stosuje terapię manualną na stawy i mięśnie łydek oraz instruktaż ćwiczeń, który Pacjent wykonuje w domu. Takie kompleksowe podejście przynosi efekty.

Mgr Dorota Nowacka

Psycholog z Gdańska.

W marcu odpowiedziała na 145 pytań i otrzymała 79 podziękowań od użytkowników WP abcZdrowie.

Magister psychologii z uprawnieniami do badań psychologicznych w zakresie psychologii transportu. Za nurt wybrała Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniu. Polega ona na tym, że pacjent wyznacza cel terapii, ocenia postępy oraz podejmuje decyzje związane z jej zakończeniem.

Nie ma nieszkodliwej dawki alkoholu, a ilość spożywana w sposób akceptowany społecznie zależy również od kraju i panującej tam kultury picia. Warto zastanowić się gdy: alkohol odpręża i daje ulgę, redukuje napięcie i niepokój, osłabia poczucie winy, ułatwia zaśnięcie. Trwa pomimo zaleceń o zaprzestaniu.

Lek. Dorota Kinga Stepczenko-Jach

Okulista z Myślenic.

Udzieliła odpowiedzi na 143 pytania oraz otrzymała 94 podziękowania.

Specjalista chorób oczu należący do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Towarzystwa Jaskrowego oraz Polskiej i Międzynarodowej Sekcji Soczewek Kontaktowych. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe. Od 1989 roku prowadzi prywatny gabinet okulistyczny.

Kolor tęczówki u małych dzieci zawsze jest jaśniejszy po porodzie. Potem się zmienia z niebieskiego np. na zielony lub cętkowany na brązowo.

Lek. Zbigniew Żurawski

Onkolog i chirurg z Warszawy.

W marcu odpowiedział na 124 pytania, za które otrzymał 149 podziękowań od użytkowników.

Specjalista dermatoskopowej oceny zmian skórnych. Doświadczenie zawodowe związane z leczeniem czerniaka i dermatoskopią nabywał w trakcie wieloletniej praktyki w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka w Centrum Onkologii w Warszawie. Aktualnie związany z Polską Fundacją Europejskiej Szkoły Onkologii w Warszawie.

Temat przeszczepów macicy w Polsce jest w "powijakach". Nie przeprowadzono dotychczas takiej operacji, nie ma też banku tkanek w tym zakresie. O ile mi wiadomo, dotychczas przeprowadzono zaledwie kilka tego typu operacji na świecie.

Mgr Piotr Jan Antoniak

Psycholog z Warszawy.

Udzielił 120 odpowiedzi na pytania użytkowników i otrzymał 74 podziękowania.

Psycholog kliniczny, który prowadzi gabinet pomocy psychologicznej, terapii i psychoedukacji w Warszawie. Pracuje z osobami, które doświadczyły przemocy w rodzinie oraz tymi, których spotkały traumatyczne przeżycia. Jest certyfikowanym superwizorem w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

W profesjonalnej terapii uzależnienia od alkoholu osoby z niej korzystające są wyposażane w sposoby, "narzędzia" zapobiegające powrotowi do picia. Jest cały program zapobiegania nawrotom picia oraz jak dbać o dalsze trzeźwienie po odbyciu terapii.

Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Lekarz chorób zakaźnych i hepatolog z Bydgoszczy.

Odpowiedział na 120 pytań i otrzymał 133 podziękowania od użytkowników.

Specjalizuje się w leczeniu chorób zakaźnych (m.in. wzw B, borelioza, wzw C), chorób przenoszonych drogą płciową oraz chorób wątroby. Udziela również poraz dotyczących ryzykowanych zachowań seksualnych. Aktualnie w trakcie studiów z seksuologii klinicznej.

Przy marskości wątroby powinno się spożywać pięć posiłków na dobę. W każdym z nich powinno znaleźć się trochę białka. Ogólnie można jeść wszystko to na co organizm pozwala. Unikać alkoholu oraz ciężkostrawnych pokarmów.

Mgr Hanna Markiewicz

Psycholog z Żelechowa.

W marcu odpowiedziała na 107 pytań oraz otrzymała 128 podziękowań od użytkowników.

Specjalizuje się w psychoprofilaktyce i pomocy psychologicznej zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Pomaga zrozumieć swoje zachowania i uczucia oraz uczy, jak radzić sobie z problemami. Na co dzień pracuje także z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego oraz z rodzicami. Udziela konsultacji stacjonarnych oraz online.

Bardzo często bolesne doświadczenia z przeszłości uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie, gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem. Jednak przeszłości w żaden sposób nie zdoła się zmienić, nie ma więc sensu roztrząsanie jej bez przerwy, gdyż w ten sposób traci się teraźniejszość, a tym samym uniemożliwia budowanie przyszłości.

Mgr Joanna Wardenga

Dietetyk z Dąbrowy Górniczej.

W marcu udzieliła 104 odpowiedzi na pytania użytkowników oraz otrzymała 40 podziękowań.

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Uczestniczka wielu kursów, między innymi z zakresu żywienia w sporcie, redukcji masy ciała oraz żywienia w dnie moczanowej. Udziela porad dietetycznych oraz prowadzi szkolenia dla przyszłych dietetyków.

O wiele zdrowsze jest mielenie na bieżąco niż kupowanie gotowego zmielonego lnu. Bardzo dużo wartości odżywczych niszczy się podczas przechowywania. Natomiast sam sposób mielenia nie wpływa aż tak znacząco na zdrowotność produktu.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze