Trwa ładowanie...

Najlepsza godzina na uprawianie seksu dla kobiet i mężczyzn

Zobacz film: "Naturalny afrodyzjak - podnosi libido"

Zegar biologiczny każdego z nas to nic innego jak cykl organizmu, który w konkretnym czasie sprawia, że czujemy się źle, chce nam się spać, jeść lub wyglądamy atrakcyjnie. Wahania hormonów, zmiana temperatury ciała i ciśnienia krwi wpływają nie tylko na poziom naszej energii, ale też na samopoczucie.

Okazuje się, że wykonywanie określonych czynności o konkretnej godzinie może sprawić, że będziemy bardziej usatysfakcjonowani i poczujemy się lepiej. Również to, w jakiej godzinie uprawiamy seks ma znaczenie - okazuje się bowiem, że w ciągu doby jest określona godzina, w której mężczyźni i kobiety są w szczytowej formie seksualnej. Dowiedz się, jak zaprogramowany jest twój biologiczny seksualny zegar!

spis treści

1. Najlepsza godzina na uprawianie seksu u kobiet i mężczyzn

Taki ustalony rytm ma ogromne znaczenie – wykonywanie czynności o pewnych porach wpływa zarówno na psychikę, jak i kondycję fizyczną. Odnosi się to nie tylko do spania, wstawania z łóżka czy spożywania posiłków, ale też do... seksu. Jeśli każdego ranka ciężko jest ci wstać z łóżka, to zapewne niewyobrażalne wydaje ci się, aby o 5:48 rano uprawiać seks.

Tymczasem to jedyny czas w ciągu doby, kiedy zarówno mężczyzna, jak i kobieta są w szczytowej formie seksualnej. W przypadku mężczyzn w ciągu nocy poziom testosteronu wzrasta od ok. 25 do 50 proc. Dzieje się tak, ponieważ przysadka mózgowa regulująca jego produkcję automatycznie przełącza się na tryb nocny. Dlatego mężczyzna praktycznie przez całą noc gotowy jest na stosunek. Tak więc wczesny ranek to najlepszy czas na miłosne uniesienia.

(Według naukowców najlepsza godzina na uprawianie seksu to 5.48)

2. Najlepsza godzina na uprawianie seksu – badania

Inaczej jest w przypadku kobiet – w nocy najwyższy jest u nich poziom melatoniny, czyli hormonu snu. Podobnie jak w przypadku mężczyzn, za popęd seksualny u płci pięknej odpowiada poziom testosteronu.

Najnowsze badania opublikowane w British Medical Journal wykazały, że światło słoneczne zwiększa jego produkcję w kobiecym organizmie poprzez stymulowanie podwzgórza. Właśnie dlatego wschodzące przed 6:00 rano słońce pobudza jednocześnie kobiety i mężczyzn.

Obalamy mity na temat seksu
Obalamy mity na temat seksu [9 zdjęć]

Najlepszym miejscem, gdzie możesz uzyskać informacje o zdrowiu seksualnym jest gabinet lekarski. Jeżeli

zobacz galerię

Co ciekawe, mając na względzie zegar biologiczny i to, jak działa, naukowcy ustalili najlepszą godzinę nie tylko na seks, ale też na wykonywanie innych czynności, takich jak wstanie z łóżka, stawanie na wagę czy... poczęcie dziecka. Według badaczy najlepszą godziną na zakończenie wylegiwania się pod pierzyną jest 7:35. Jeśli chcemy osiągać lepsze wyniki w treningach sportowych, zaczynajmy ćwiczyć o 17:45.

Jeśli z kolei planujesz dziecko, być może pomocne będą ustalenia naukowców, wskazujące, że najlepiej jest wtedy kochać się o 18:25. 

Lubisz pić kawę? Eksperci wyznaczyli też najgorszą porę na jej picie. O 9:17 nie sięgaj po gorący napar.

Zobacz także:

Być może powyższe ustalenia wydają się to dziwne. Spróbuj jednak przez co najmniej tydzień robić wymienione rzeczy według przedstawionych wskazówek, a szybko przekonasz się, że jesteś wydajniejszy i osiągasz lepsze rezultaty. Z pewnością poczujesz też, że seks przed 6:00 rano jest o wiele przyjemniejszy!

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Dr n. med. Stanisław Dulko
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza