Trwa ładowanie...
18+
UWAGA!
Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.
Przejdź na stronę główną Mam 18 lat i chcę wejść

Najlepsza pora na seks. Lekarze komentują

Avatar placeholder
01.12.2023 12:32
Eksperci wciąż nie potrafią określić idealnej pory na seks
Eksperci wciąż nie potrafią określić idealnej pory na seks (Getty Images)

Czy istnieje najlepsza pora na seks? Tym razem temat został wzięty pod lupę przez ekspertów amerykańskiego programu "The Doctors”. Okazuje się jednak, że to wciąż bardzo dyskusyjna kwestia.

spis treści
Zobacz film: "Kiedy mamy największą ochotę na seks?"

1. Najlepszy pora na seks?

Eksperci wciąż nie są zgodni co do określenia najlepszej pory na seks. Niektórzy uważają, że lepsze są poranki, inni zaś, że wieczory. Istotną kwestią jest też wybór określonej fazy cyklu, w której miałoby dojść do zbliżenia.

Jak podaje portal MSN.com w amerykańskim programie "The Doctors” przedstawiono tezę seks-eksperta, zdaniem którego, idealną porą na uprawianie seksu jest późne popołudnie 10 dni po owulacji. Jak to argumentuje? Twierdzi on, że w tym czasie seks będzie najbardziej satysfakcjonujący ze względu na określony poziom estrogenu.

2. Seks oczami ekspertów

Zaproszeni do studia telewizyjnego eksperci komentowali tę tezę. Dr Andrew Ordon, chirurg plastyczny, zauważył jak istotny w seksie jest właśnie wysoki poziom estrogenu. Sprawia on bowiem, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni podchodzą do stosunku bardziej emocjonalnie.

Z kolei psychoterapeuta dr Mike Dow wskazał, że istnieją badania według których najlepszą porą na seks jest dzień przed lub w trakcie owulacji. Testy polegały na analizie zdjęć twarzy kobiet. Mężczyźni musieli wybrać, które z nich są dla nich najatrakcyjniejsze. Co ciekawe, większość z nich wskazała te, które faktycznie w tym czasie przechodziły fazę dni płodnych w cyklu menstruacyjnym.

Podczas programu lekarze podkreślili także, że analizując zachowania seksualne, nie można tylko oceniać poziomu estrogenu. Ludzka seksualność jest bowiem bardziej złożona i tym samym skomplikowana. Ponadto uznali, że każda para może wskazać inną najlepszą ich zdaniem porę na seks. W końcu najważniejsze jest, aby obie strony pragnęły zbliżenia. Resztę zostawmy naukowcom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze